Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgodze sie, ze polar niepotrzebny.Ja korzystam z niego bardzo czesto i bez niego wielu rzeczy nie da sie zrobic.Albo moze inaczej, w zaleznosci co chcesz pstrykac, musisz ocenic, czy taki filtr Ci sie przyda, czy nie.Przypominam, ze podstawowym zastosowaniem polarow jest zdejmowanie odblaskow, a wyciagniecie kolorow nieba, to efekt uboczny.Zreszta dolacze zdjecie pokazujace jak dzieki niemu niebo robi sie niebieskie (zdjecie bez zadnej wartosci artystycznej, zrobione latem tak po prostu, zeby wlasnie sprawdzic, co polarek zrobi z niebem):

 

Oprocz pomniejszenia, zadnej obrobki

a2re0.jpg

 

Jak widac wyszlo troszke tak nienaturalnie, cukierkowo, ale zalezy co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym był tą opinią zachwycony, ale muszę stwierdzić, że rada devlina jest w stu procentach słuszna :twisted: .

 

Jak to mawia nasz ulubiony ulubieniec: "Keep it real" :cool:

 

I tak moj ulubiony odcinek zaczyna sie od slow: "What is art? I don't know, but I think it has something to do with the gays - let's find out. Check'it yo!" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę rad w sprawie niebieskiego nieba:

I sposób - szara połówka naświetlanie na obiekt

 

II sposób - pomiar naświetlania na niebo blokada ekspozycji i strzał -> ciemniejszy obiekt, można to wypośrodkować czyli zmierzyć na niebo, na obiekt i wybrać wartości średnie.

 

III sposób - nigdy nie robić zdjęć z niebem, gdy słońce daje z boku albo od przodu.

 

IV sposób - kupić aparat o szerszej rozpiętości tonalnej, np fuji s3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt zakupów w sklepiku Subaru.

 

Biegnę, bo w "pitach" potrzebują myszek!

img6854ta2.th.jpg

 

Mam nadzieję, że córka mi to kiedyś wybaczy :D Fotka nie do komentowania - jutro będę miał normalną lampę to poprawię bo z wbudowaną zbyt wiele się nie zdziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to odświeżę nieco temat, bo akurat była ładna pogoda a ja miałem możliwość zaglądnięcia w kilka miejsc naszego pięknego kraju, postarałem się zrobić nieco fotek w ramach opanowywania aparatu. Czasami warunki robienia zdjęć były dość ekstremalne (ciemno), dlatego takie zaszumione, większość jest podciągnięta nieco za pomocą softu (tego też dopiero się uczę).

http://picasaweb.google.com/aflinta/Com ... iracje2007

http://picasaweb.google.com/aflinta/Wyc ... aLeskowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...