Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A jeśli kto nie chce wydawać złota na tiltshita bo w architekturze nie robi, a szkło byłoby tylko dodatkową ćwierćkilową zabaweczką noszoną w torbie a wyciąganą na wielkiego dzwona, to poszukuje w wujku guglu tematu FREELENSING.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... wszystko teraz można w tym foto-szkopie wymajstrować. Sam się w tym babram... tylko widząc takie rzeczy jak Wam załączę w linku poniżej przychodzi zastanowienie ile pozostało jeszcze fotografii w fotografii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli kto nie chce wydawać złota na tiltshita bo w architekturze nie robi, a szkło byłoby tylko dodatkową ćwierćkilową zabaweczką noszoną w torbie a wyciąganą na wielkiego dzwona, to poszukuje w wujku guglu tematu FREELENSING.

To był największy zarzut jaki każdy składał odnośnie tego szkła.

Obiektyw można jeszcze przesuwać prawo-lewo i dzięki temu można było zwiększyć rozdzielczość zdjęcia bez obracania aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... wszystko teraz można w tym foto-szkopie wymajstrować. Sam się w tym babram... tylko widząc takie rzeczy jak Wam załączę w linku poniżej przychodzi zastanowienie ile pozostało jeszcze fotografii w fotografii

Piękny film, trzeba mieć fantazję... i pieniądze :)

Obróbka graficzna w fotografii zawsze istniała, zmieniają się tylko narzędzia. Inna forma sztuki/rzemiosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po drugiej stronie barykady mamy na przykład Andreasa Gursky'ego i jego "Rhein II" za ponad 4 miliony baksów na aukcji w Christies:

"W rzeczywistości to starannie wyczyszczone cyfrowo przez niemieckiego artystę zdjęcie brzegu jednej z najdłuższych rzek Europy – Renu. Gursky podczas wielu miesięcy pracy usunął wszystkie uciążliwe elementy: rowerzystów, budynki fabryki w tle, rośliny. Zostawił prosty ponury krajobraz pod szarym niebem."

[ źródło: http://tinyurl.com/pyedhwq]

 

Ja się pytam: "Panie Premierze! Jak żyć?!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tilt-Shiftów - macie jakieś praktycznie doświadczenia w tej materii? Warto?

 

Samyang prowadzi ostatnio kampanię promocyjną swojego najnowszego cudeńka (warsztaty i prezentacje), a cena owego ma wynosić ok. 3,5 tysiąca. Robię sporo architektury i prostowanie tego w Gimpach i temu podobnych przestaje już mnie bawić. Cena Nikkora jest trochę zaporowa, więc do tej pory w ogóle nie myślałem o tym starym i dobrym wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Tilt-Shiftów - macie jakieś praktycznie doświadczenia w tej materii? Warto?

 

Samyang prowadzi ostatnio kampanię promocyjną swojego najnowszego cudeńka (warsztaty i prezentacje), a cena owego ma wynosić ok. 3,5 tysiąca. Robię sporo architektury i prostowanie tego w Gimpach i temu podobnych przestaje już mnie bawić. Cena Nikkora jest trochę zaporowa, więc do tej pory w ogóle nie myślałem o tym starym i dobrym wynalazku.

Wszystko zależy do czego, obiektyw kosztuje 4 tysiące i jest w pełni manualny.

Jest fajną zabawką i chyba tylko zabawką w moim mniemaniu.

 

 

Zdjęcie z przed 2 dni:

PICT3474-low.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też wrzucę z fotką. To a propos foto-szkopa, którego muszę używać choć tutaj muszę powiedzieć że jest go bardzo mało. Światełko siadło w takim kolorze jak widać właśnie, musiałem tylko buzie troszkę rozjaśnić no bo wiadomo... pomiar został wykonany punktowo na światła a oni byli w mocnej kontrze.

292043_526495977385671_1717289860_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hejo

robiliscie kiedys fotky nieba/gwiazd z jakims ciekawym skutkiem?

 

ja swego czasu bawilam sie na dlugich czasach z kitem, kompaktem na duzych przyblizeniach. Czasami kierowalam aparat na gwiazde polarna i ustawialam na dlugi czas :) sprzydal by sie wezyk spustowy i sprzet ktory bedzie obracal aparat zgodnie z ruchem ziemi (tylko nie pamietam jak to sie nazywa...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...