Skocz do zawartości

Robert Kubica w rajdach


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nieładnie tak mówić o koledze z zespołu .... :yahoo:

Edytowane przez Bobej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domso,Bobej, jesteście zalogowani z jednego kompa we dwóch? :D

 

Też się zdziwiłem , dlatego musiałem edytować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem pomysłu zaczynania w rajdach od ERC czy WRC2

Chodzi ci o to ,że ranga jest za niska czy za wysoka bo nie rozumiem ?

 

Żeby być kierowcą WRC fabrycznego zespołu Robert z całym szacunkiem nie ma doświadczenia i ani M-Sport, ani Citroen czy VW nie wywali doświadczonego Latvali żeby zrobić miejsce dla Kubicy. Samo to ,że nie znalazło się miejsce dla MŚ Petera Solberga na ten sezon mówi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem pomysłu zaczynania w rajdach od ERC czy WRC2

Chodzi ci o to ,że ranga jest za niska czy za wysoka bo nie rozumiem ?

 

uważam, że ranga jest dużo za wysoka

 

ostatnio oglądałem fragmenty z Meksyku i niektóre odcinki dla mnie kosmos - wąsko, szuter i zbocza bez barierek + kierowcy jadący tam na maksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio oglądałem fragmenty z Meksyku i niektóre odcinki dla mnie kosmos - wąsko, szuter i zbocza bez barierek + kierowcy jadący tam na maksa

fajnie, ale co z tego?

Kubik to, jakby na to nie patrzeć profesjonalista, więc najwyżej zwolni...albo wydzwoni ;)

 

 

Czy z uwagi na to, że jeździł po asfaltach (głównie) ma zaczynać szuter od Pucharu PZM?

 

Jak dla mnie to Kubik w WRC, mimo całej mojej sympatii jaką do niego żywię, na tą chwilę jest na podobnym statusie jak na początku Ken Block czy IceMan. Na bank będzie o nim głośno, bo to swego rodzaju celebryta. Jeśli okaże się szybkim celebrytą, to będzie fantastycznie. Jeśli po prostu nie będzie mu szło, to zostanie marketingowo wyciśnięty do końca, a potem po prostu zakończy się przygoda z cytrynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mają kogoś wywalać? Robert nie dołączył do Lotos Rally Team, tylko nawiązał współpracę z grupą Lotos. "Karty" w tym wszystkim rozdaje Citroen, bo on najwięcej płaci (chociaż te prawdziwe karty to pewnie rozdaje Kubek, bo nie wydaje mi się, aby kontrakt był dłuższy niż na rok).

Edytowane przez AFD100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uważam, że ranga jest dużo za wysoka

Eeee tam, Kubica pokazał m.i. w regionalnych mistrzostwach - np rundzie Mistrzostw Francji gdzie lał wszystkich m.i. Breen'a - obecnego mistrza WRC2 (SWRC) i Freddyego Loixa , który połowę życia spędził za kierownicą aut klasy WRC. Z resztą El Corte Ingles ,a później Portugalia zweryfikuje to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz na Kanarach, Robert bedzie walczył jak równy z równym, z Kopeckim czy Breen-em , to jestem mega spokojny o WRC2 :) nawet na szutrach , wielką niewiadomą jest samo auto z innym mechanizmem zmiany biegów ( z opóźnioną zmiana za pomoca łopatki )

Mysle ze to Kanarów bardzo spokojnie przystapi i nie bedzie szarżował , o miejscu na podium nawet nie mysle , ale oczywiscie chętnie bym polska flagą pomachał :)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np rundzie Mistrzostw Francji gdzie lał wszystkich m.i. Breen'a - obecnego mistrza WRC2 (SWRC) :)

 

pamiętając o różnicach pomiędzy WRC a s2000: 320KM / 580Nm, 280KM / 250Nm

różnica momentu 580 a 250 Nm w górach...

 

widziałem Craiga Breena jak jechał zimą na Łotwie i jestem o niego spokojny

Edytowane przez kons6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętając o różnicach pomiędzy WRC a s2000: 320KM / 580Nm, 280KM / 250Nm

Jasne, ale dalej pisałem o Freddym Loix'ie.

 

W Du Var Loix jechał WRC. W 2012 poza Kubicą startowało jeszcze 7 innych aut WRC. M.i. Fiesta, Focus czy Mini. I stare dobre 2.0 i nowe 1.6. Bez znaczenia wszyscy wąchali spaliny po Robercie ;)

We Włoszech z kolei Robert jechał starym Subaru S12B gdzie inni startowali duzo bardziej udanymi konstrukcjami m.i. Focus WRC. Lokalni matadorzy, znający swoje trasy na wylot...

Edytowane przez Jumpman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica momentu 580 a 250 Nm w górach...

 

tu tez nie chodzi o sam moment , s2000 to silnik atmosferyczny z zupełnie inną charakterystyką , N-ki z turbo tez mają momentu 550Nm a i tak przegrywają z S2000 ( nie licząc Kajtka ;) ) ale prawda S2000 to nie WRC :) , dlatego teraz bedzie tak naprawde sprawdzian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak chyba najlepszym startem Roberta był rajd Antibes 2010, w którym Kubica wraz z Gerberem zajęli trzecie miejsce w generalce. Warto dodać, że Robert jechał wtedy w Clio S1600, wygrał trzy odcinki specjalne (w tym Col de Turini) i na podium musiał ustąpić tylko Sołowowowi (Fiesta S2000) i Luce Betti (207 S2000). W tym samym rajdzie wystartowali także Oleksowicz (Fiesta S2000) i Ruta (207 S2000), którzy przegrali z Robertem każdy odcinek specjalny - fascynujące, czy smutne, bo mówi o poziomie (niegdyś?) najlepiej opłacanych polskich rajdowców?

Edytowane przez AFD100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą El Corte Ingles ,a później Portugalia zweryfikuje to wszystko :)

zgoda, nie ma co teoretyzować, został jeszcze tydzień, ale rozdmuchiwania nadziei wsród laików nie rozumiem

 

Nikt nie robił sobie apetytu na wygraną w De Var a tym czasem to nie była szybka jazda tylko nokaut.

Fakt ze R. ulał tez na testach Solberga i Latvale i to w sobie nie znanym samochodzie tez świadczy o jego możliwościach. Myślę ze Citroën doskonale wie co robi i z jakim talentem ma do czynienia skoro częściowo finansuje starty czego np. Nie zrobił dla Kimiego i wcale sie nie dziwie.

Z drugiej strony maja niesamowitego nosa do kierowców patrzac na Loeba , Ogiera czy Neuville.Wszyscy wyszli od nich i ich prędkośc nie jest przypadkiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział wypowiedź Maćka Barana dla Orange Sport na temat ręki Roberta ??? Pojechał gościowi ostro :mrgreen: . Masakra !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...