Skocz do zawartości

Impreza czy Legacy - co jest okrętem flagowym Subaru ?


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

Bazylia, zacznę, że mamy już drugi spojler a oba były łącznie przynajmniej 3 razy nadprogramowo malowane. Do tego drugie dywaniki... jeszcze kilka rzeczy jest ale to drobnostki. Jednak to tylko Impreza. Legacy to wyższy, droższy model więc... :mrgreen:

Eee zlosliwie wyrazone kompleksiki... Czy to moja wina, ze mam Legacy i bylem w serwisie (w ciagu 4 miesiecy) tylko 9 razy? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:lol: Doszlismy wiec do tego, ze Auto Adamski, Mikolow, Szczecin sa doskonalymi serwisami ;) Co z reszta?

Jak sie kupuje nowe Subaru, to wszyscy (w salonie) zgodnym chorem mowia: "Serwis nie bedzie potrzebny. Tylko przeglady gwarancyjne. Nic do naprawy - to jest takie auto..."

Chyba nie zartowali? :roll:

 

W moim przypadku w zasadzie się zgadza - robiłem tam przegląd gwarancyjny oraz wymianę łączników stabilizatora (?), takiego czegoś co mi zaczęło klekotać w zawieszeniu przy 60 000 km. Powiedzieli mi, że można z takim klekotem jeździć jeszcze długo, ale lepiej wymienić na gwarancji niż po paru latach na własny koszt. Jeżdżę po tak strasznych drogach, że miało prawo się rozklekotać wcześniej niż u kogoś mieszkającego w normalnym kraju. Tyle dotąd miałem awarii.

Moje autko faktycznie jeszcze nie ma prawa ujawniac swoich slabosci - jest zbyt nowe... Mialem bardzi dziwny klopot z czujnikiem klapy bagaznika (np. po zamknieciu bagaznika wlaczalo sie radio...), ale po wymianie owego czujnika problem znikl. Czekam ("bez nadziei") na kolejne problemy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

Wybacz (teraz juz bez sarkazmu), ale nie kumam... Ale - wykazujac dobra wole (i zakladajac, ze nie jestes zlosliwy w tym co napisales), to:

1. Legacy nie jest wolniejsze od Imprezy

2. wyglad - rzecz gustu. Mi bardziej odpowiada L. - ma ladniejszy profil, jest wygodniejsze (no i pkt. 1 - nie gorsze parametry). :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

 

Pewnie. My tu czasem poruszamy się dla własnej przyjemności na granicy prowokacji. Dlatego trzeba bardzo uważać na to, żeby mieć do wszystkiego co się tu czyta właściwy dystans. I już :-)

 

A legacy dupowozem jest. No bo przecież ani to auto sportowe, ani terenowe. Zwykły dupowóz dla zblazowanych biznesmenów, którym się wydaje, że mają jaja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

 

Pewnie. My tu czasem poruszamy się dla własnej przyjemności na granicy prowokacji. Dlatego trzeba bardzo uważać na to, żeby mieć do wszystkiego co się tu czyta właściwy dystans. I już :-)

 

A legacy dupowozem jest. No bo przecież ani to auto sportowe, ani terenowe. Zwykły dupowóz dla zblazowanych biznesmenów, którym się wydaje, że mają jaja :mrgreen:

I ty Brutusie... (w koncu jezdzisz Legacy?)

A co do opini - to przeczytajmoje posty powyzej. Nie zgadzam sie z przyjeta opinia: ani wolniejsze, ani gorsze. A ze nie terenowe??/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

 

Pewnie. My tu czasem poruszamy się dla własnej przyjemności na granicy prowokacji. Dlatego trzeba bardzo uważać na to, żeby mieć do wszystkiego co się tu czyta właściwy dystans. I już :-)

 

A legacy dupowozem jest. No bo przecież ani to auto sportowe, ani terenowe. Zwykły dupowóz dla zblazowanych biznesmenów, którym się wydaje, że mają jaja :mrgreen:

no niestety taka prawda jaja...nie maja jaj no a BAZYLIA moze sie poscigamy jak przedszkolaki ty swoim wspanialym legacy a ja impreza ...zobaczymy kto szybszy

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty Brutusie... (w koncu jezdzisz Legacy?)

A co do opini - to przeczytajmoje posty powyzej. Nie zgadzam sie z przyjeta opinia: ani wolniejsze, ani gorsze. A ze nie terenowe??/

 

Hehe, spokojnie. Wszyscy tu wiemy, że jeździmy najlepszymi samochodami pod słońcem. A Witek zwyczajnie zazdości nam miejsca na tylnej kanapie ;-) W swojej imprezie musi przednie siedzenia przesuwać do przodu, żeby przewieźć więcej niż 2 osoby.

 

A spojler wymienia co rusz, bo mu wszystkie kury z okolicy się złażą i siadają na nim wieczorem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo za dużo :P Nie wszyscy potrzebują alkoholu do szczęścia. :P

 

Fido, ja z Wrocławia. To nie miasto którym rządzą ptaki (w przeciwieństwie do Warszawy :P). Spojler bardzo się tępi na pieszy, ale dzięki temu piesi nie mają, ŻADNYCH pretensji, a tym bardziej o to że zostali potrąceni :mrgreen:

 

Cóż, może ja jestem chudszy od was, bo jak miałem okazję jechać na tylnej kanapie Imprezy to na brak miejsca nie narzekałem.

 

Cóż... koledzy, tacy spięci, bo turbinki nie mają :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

 

Pewnie. My tu czasem poruszamy się dla własnej przyjemności na granicy prowokacji. Dlatego trzeba bardzo uważać na to, żeby mieć do wszystkiego co się tu czyta właściwy dystans. I już :-)

 

A legacy dupowozem jest. No bo przecież ani to auto sportowe, ani terenowe. Zwykły dupowóz dla zblazowanych biznesmenów, którym się wydaje, że mają jaja :mrgreen:

 

Noo, ładnie :)

 

Raczej się zgadzam, ale szczerze mówiąc jak mam familię wozić na dłuższe dystanse, narty załadowac do srodka, albo kosiarke, to Legac jest znacznie lepszy od Imprezki. I wiecej blachy dookoła i dupsko wygodniej spoczywa. Stary jestem to i dupowoz wole.

 

Wiec mi ty mi Legaca nie obrzydzac, bo Avensis kupie i w ogole bedzie obciach :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ML, no strasznie stary :lol:

 

To nie tak, że dupowozy są gorsze od aut (sportowych). One są po prostu do innych celów. Jedne są do wożenia czterech liter, drugie do jeżdżenia, dlatego często jeśli kogoś stać to ma i taki, i taki pojazd.

 

 

vert, bo turbinka rozwesela :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylia, wiesz... matka by się nie wymieniała za Legacy. Wiesz... za wolne i nie takie ładne :mrgreen: Cóż... nie dorosła jeszcze do takich Luksusowych wozidełek :mrgreen:

 

Dupo-wozidełek ;-)

Jestem chyba nie w temacie... Nie rozumiem - mozesz mi wytlumaczyc?

 

Pewnie. My tu czasem poruszamy się dla własnej przyjemności na granicy prowokacji. Dlatego trzeba bardzo uważać na to, żeby mieć do wszystkiego co się tu czyta właściwy dystans. I już :-)

 

A legacy dupowozem jest. No bo przecież ani to auto sportowe, ani terenowe. Zwykły dupowóz dla zblazowanych biznesmenów, którym się wydaje, że mają jaja :mrgreen:

 

do imprezy kombi kosiarka wchodzi idealnie i jeszcze miejsce na pare piw zostanie.

zreszta miesiac temu pojechalem impreza na mazury z wozkiem psem wanienka i walizkami i bylo git :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wielkie dzieki za wszelkie rady. Widze, ze:

1/ Imprezki jednak (czy pija, czy nie pija) jednak maja jakis skrywany zal, ze Legacy jest okretem flagowym Subaru. A ze (poza tym, ze szybszy od Imprezki - ma status limuzyny? Czy to zle?)

2/ Probuje sie "zaklasyfikowac" uzytkownikow: niby ze Legacy to starsze biznesmeny z kasa, a Imprezki to fanatycy, ale jeszcze nie do konca ustawieni (dlatego Imprezki). O Foresterach nie wspomne - kierownicy Forysiow to tylko do lasu na polowania (zeby bylo co zjesc, bo kupic nie ma za co - kupuja tylko ci, co Legacami jezdza, oni maja szmal, dopowozy jedne...)

3/ Parametry. Nie mialem okazji sprawdzic. Na szosach, jak narazie, nikt mi nie podskoczyl... Ale to pewnie sie nie liczy. Na torze - nie jezdzilem. Na prostej, wg tabelek - nie powinienem zostac w tyle. Ale jak bokiem jakis zakret beda brali, to pewnie przegram, bo nie cwiczylem (ale - to bez znaczenia czy Impreza, czy Legacy. No bo Forester to na polowania, przez dukty lesne - patrz pkt. 2). Slajdy (drifting?) to dla mnie pojecia abstrakcyjne, wiec "mieso" (ktos tak to nazwal) ze mnie gorszego sortu.

Co wiecej? Jak se przypomne, to jeszcze przywale... A jesli chodzi o wino - czerwone to i owszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wielkie dzieki za wszelkie rady. Widze, ze:

1/ Imprezki jednak (czy pija, czy nie pija) jednak maja jakis skrywany zal, ze Legacy jest okretem flagowym Subaru. A ze (poza tym, ze szybszy od Imprezki - ma status limuzyny? Czy to zle?)

 

Jestem tu bardzo początkujący, ale pozwolę sobie się nie zgodzić.

 

Może to subiektywne, ale najbardziei rozpoznawana (i flagowa) jest Impreza, ze wzgledu na konotacje rajdowe.

 

Impreza też jest dużo lepsza jeżeli chodzi o jazdę sportową. To Impreza jet w rajdach, a nie Legac, to z Imprezy robią WRX STI, tylko Impreza jest zrobiona niemal wyłacznie w celu dynamicznej jazdy, a nie przewożenia się z punktu A do B. Inna sprawa, że to jest raczej fura mniej praktyczna niż Forester czy Legac.

 

Co do utrzymania Imprezy STI - hmm, myslę, że w zestawieniu z nia Legacy 2.0 GL to jest ekonomiczne auto :) więc w kwestii kosztów uzytkownicy Imprezy nie maja powodow do kompleksow, ze jezdza tanim autem :)

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to wielkie dzieki za wszelkie rady. Widze, ze:

1/ Imprezki jednak (czy pija, czy nie pija) jednak maja jakis skrywany zal, ze Legacy jest okretem flagowym Subaru. A ze (poza tym, ze szybszy od Imprezki - ma status limuzyny? Czy to zle?)

 

Jestem tu bardzo początkujący, ale pozwolę sobie się nie zgodzić.

 

Może to subiektywne, ale najbardziei rozpoznawana (i flagowa) jest Impreza, ze wzgledu na konotacje rajdowe.

 

Impreza też jest dużo lepsza jeżeli chodzi o jazdę sportową. To Impreza jet w rajdach, a nie Legac, to z Imprezy robią WRX STI, tylko Impreza jest zrobiona niemal wyłacznie w celu dynamicznej jazdy, a nie przewożenia się z punktu A do B. Inna sprawa, że to jest raczej fura mniej praktyczna niż Forester czy Legac.

 

Co do utrzymania Imprezy STI - hmm, myslę, że w zestawieniu z nia Legacy 2.0 GL to jest ekonomiczne auto :) więc w kwestii kosztów uzytkownicy Imprezy nie maja powodow do kompleksow, ze jezdza tanim autem :)

 

Marcin

Jak wyjme z Legacy dywaniki, zerwe skore z siedzen i wykonam inne tego yypu czynnosci to tez bede mial sportowe auto... I - nie kazda Impreza od razu raidy wygrywa i nie kazdy Legacy ma 2.0 silnik... Wszystko jest wzgledne. Moze dlatego Legacy jest bezsprzecznie uznawane za okret flagowy Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z Imprezy robią WRX STI,

Nie tylko :P

:wink:

 

Zły człowiek ;) Mówiłem, że jestem początkujący.

 

W swojej obronie dodam, że w standardowej ofercie SIP jest tylko Impreza w takiej wersji. Jak się myle, to :oops:

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...