Skocz do zawartości

Stukanie od podwozia Legacy 2.0D MY09


Subus

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, nie pamietam czy moje Legacy 09 (82kkm) tak robi od nowosci, ale przy przejezdzaniu jakichkolwiek nierownosci na drodze, niekoniecznie dziur czy wybojow, slychac stuki. Wystarczy, ze sie auto zhustnie. W serwisie na przegladzie oczywsicie powiedziano mi, ze TTTM, ale kazdy znajomy, ktorego wioze, mowi do mnie: " Stary, wymien sobie amortyzatory". Dziekuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, nie pamietam czy moje Legacy 09 (82kkm) tak robi od nowosci, ale przy przejezdzaniu jakichkolwiek nierownosci na drodze, niekoniecznie dziur czy wybojow, slychac stuki. Wystarczy, ze sie auto zhustnie. W serwisie na przegladzie oczywsicie powiedziano mi, ze TTTM, ale kazdy znajomy, ktorego wioze, mowi do mnie: " Stary, wymien sobie amortyzatory". Dziekuje za podpowiedzi.

 

Najpierw sprawdź łączniki stabilizatora. Zużyte lubią wydawac metaliczne stuki, zwłaszcza przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności.

Edytowane przez Kubeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz łączników stabilizatora, możesz śmiało przyjąć, że tulejki stabilizatora są do wymiany (koszt ok. 30PLN za sztukę).

Jeśli stuki nadal będą, sprawdź mocowania zacisków ham. w przednich kołach. Może trzeba wymienić prowadnice (te z gumką) a może wystarczy tylko przesmarować (obie).

Jeśli nadal będzie stukać, sprawdź czy nie masz luzów na maglownicy (zdarzają się). Później dopiero amory - podobno czasami dostają luzów na tłoczysku.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim legacy poprzednik założył podwójne końcówki wydechu, jedna przy małych prędkościach delikatnie uderza o zderzak, powstaje taki głuchy odgłos jakby się coś w zawieszeniu się telepało, już jestem umówiony na poprawienie tego.

 

pozdrawiam,

MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem świeży samochód więc jarzma hamulcowe nie powinny być wyrobione.

U mnie stukaly od 75kkm. Wtedy wystarczyło przesmarować i był spokój na kolejne kilkanaście kkm. Przy 105kkm poszły do wymiany. BTW wyrabiają się nie trzpienie tylko ich gumowe odbojniki - wprawdzie wymienia się cały element ale koszt ok. 35PLN sztuka.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkiem świeży samochód więc jarzma hamulcowe nie powinny być wyrobione.

U mnie stukaly od 75kkm. Wtedy wystarczyło przesmarować i był spokój na kolejne kilkanaście kkm. Przy 105kkm poszły do wymiany. BTW wyrabiają się nie trzpienie tylko ich gumowe odbojniki - wprawdzie wymienia się cały element ale koszt ok. 35PLN sztuka.

 

Pozdr.

 

Kolego Knurek rozumiem że piny gumowo metalowe zostały u ciebie wymienione? Jarzma masz cały czas te same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Knurek rozumiem że piny gumowo metalowe zostały u ciebie wymienione? Jarzma masz cały czas te same?

Prowadnice, trzpienie, piny - jakkolwiek je nazwiesz, o nie chodzi. Co do ceny chyba się pomyliłem - może kosztowały 60PLN ale tak czy siak niewiele.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażycz sobie 20464FE050. Nie będzie stukać przez 20kkm ;)

Knurek, to są numer "mniejsze" ;-) :?:

 

Autor postu pisze o modelu MY09, w tych są inne tuleje i podobno nie zużywają się tak szybko jak w poprzedniku - taka jest przynajmniej opinia mechanika z ASO. Tu obstawiałbym jarzma hamulca. U mnie są już wyrobione i po 73 tyś wymiana ślizgów i gumek pomogła - na dwa dni :roll: , dalej tłucze jak tłukło wcześniej. Swoją droga jestem ciekaw jak gwarant zapatruje się na wymianę takich "wyrobionych" jarzm w ramach gwarancji :?:

Edytowane przez korzen93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden spec zdiagnozował to jako uderzanie osłon amortyzatorów o sprężyny...rzecz nie warta naprawiania

Możliwe - możesz sobie kontrolnie pobrzdąkać osłoną przy zdemontowanym tylnym kole. Będziesz miał pewność. :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...