Skocz do zawartości

dizel musi dymić


Dehnel

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

nie znam się na dizlaczach. Mam 2,5TDSa w RRoverze.

Silnik od zawsze dymił przy mocnym gazowaniu, ostatnio jak mnie wk* ...urzył gość na skuterze, zabiłem go dymem z rury. Hałasował i dziecko mi budził, więc musiałem gnoja zlikwidować...ale wracając do meritum:

ostatnio dałem samochód żonie, do zatankowania i nagle Rendżi przestał dymić. Do baku wpadł olej ze Statoila. Jedzie jak porąbany, przyspiesza, robi to dynamicznie, a co mnie dziwi, jak motur dochodzi do 5tyś obr, to z tyłu nie ma czarnej ściany dymu, generalnie widać wszystko :roll:

Czy uważacie, że umarł jakiś generator dymu, czy dizel naprawdę może przestać dymić z dnia na dzień i czy może na Staoilu podają jakieś kawiorowe paliwko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pędzyny nalała.

 

 

mam fakturę na olej ;)

Zresztą, przy bardzo głębokiej rezerwie, porcja 60l PB dałaby podobny efekt (brak dymu), ale przyspieszenie już nie to raczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki ON wleciał do baku ale na statoil jest dobre paliwo, zwłaszcza diesel gold. Wychodzi kilka zł różnicy w tankowaniu a nawet przy mocnych mrozach nie ma problemu. W moim dieslu padły mi dwie świece więc nie odpalił na mrozie -15C. Mechanik myślał że parafina w filtrze itp rozciął go i się okazało, że filtr był czyściutki. Czasem zadymi jak na prawdę mocno depnę, polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankowo padl / zawiesil sie gienerator dymu (OEMowo to byl chyba "smolk dzenerejtor" w RR). Podobno paliwo ze stacji Statoil moze powodowac taka blokade. Najlepiej nalac berbeluchy rozcienczanej woda ze stacji Krzak - powinno pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo, części do RRa sa potwornie drogie, smołk dżenerejtor wydżeneruje więc koszty straszne ;)

chyba coś takiego włożę do bagaznika :

master-nagrzewnica-olejowa-b-35-ced-bez-odprowadzenia-spalin_0_b.jpg

będzie smołk, będzie ciepło, będzie głośno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś takiego włożę do bagaznika

 

no jest to ostatecznie jakas alternatywa, ale warto zatankowac parszywa rope i smolk sam powinien wrocic! Jezeli nie wroci, to juz jest problem grubszy i faktycznie master z zalaczonej foty powinien choc odrobine przywrocic efekt zaslony dymnej - tak przeciez potrzebnej chocby dla re-edukacji gosci na skuterach, czy innych rowerzystow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dehnel, popytaj na landklinice, się ludziska znają na landach

jestem na forum rebeliantów landroverowych , ale dzięki za kierunek.

Jadę dziś na Statoila, zobaczymy, czy po ponownym zatankowaniu będzie tak samo kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...