Skocz do zawartości

Forester, Outback czy Rav4?


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem właśnie e-mail od wujka z Kalifornii:

 

Hi Kuba,

 

How are you? How is life in Manchester? And your

studies?

 

I had a couple car questions I was hoping you might

help me with.

 

I am thinking of buying a new car, and my choices are

the Subaru Forrester, the Subaru Outback, and the

Toyota Rav4.

 

Are you and your father liking the Forrester as much

as you thought you would?

 

For my purposes, driving around town, and driving back

and forth to Big Sur (and on our dirt road) which of

the three cars would you recommend?

 

Which is better 4 wheel drive, the Subaru or Toyota

Rav4?

 

Thanks for any help. Much love,

 

 

Chciałbym jak najlepiej doradzić.

 

Parę faktów co do potrzeb:

- potrzebuje koniecznie 4x4,

- ma domki letniskowe nad wybrzeżem Big Sur, wąska, nie utwardzona droga, strome podjazdy, ciasne zakręty, ale jak dotychczas dawał radę "kobylastym" Land Crouiser V8 to i Outbackiem dał by radę, niewspominając o Forester'ze,

- aktualnie używa Toyoty Land Crousier V8 (auto ma około 10 - 15 lat),

- żona ma poprzednią wersję Toyoty Rav4 z tym prawdziwym dołączanym 4x4 z ręczną skrzynią biegów,

- dojazd do tych domków jest naprawdę wymagający, zwłaszcza jak popada deszcz, jedzie się około 20 - 30 minut,

- autem przeważnie będzie jeździł sam,

 

Jak kiedyś pisałem w ciemno wziąłby hybrydowe Subaru.

 

 

Proszę o waszą pomoc i opinie (chcę poprostu usłyszeć, że Subaru a nie Toyota, chociaż mało wiem o najnowszej Rav4) :twisted:

 

Pozdrawiam,

 

Jak porównać w miarę obiektywnie Subaru (Forester, Outback) do Rav4 ?

 

Dużo czytałem i "dużo" wiem o Subaru (w stosunku do przeciętnego człowieka, a nie do szanownych forumowiczów) ale niechciałbym "zmiażdżyć" Toyoty w porównaniu z Foresterem czy Outbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chcę poprostu usłyszeć, że Subaru a nie Toyota, chociaż mało wiem o najnowszej Rav4)

 

Subaru a nie Toyota!!! :mrgreen: :wink:

 

A na serio to Twojemu wujkowi najlepiej posłuży chyba wolnossący forester. Rav-4 mają opinię raczej zabawek albo babskich wozidełek w których się "modnie" wygląda, o tych nowych w sumie jeszcze niewiele wiadomo (chodzi o opinie z użytkowania).

 

Subaru pewnie nie będzie miało bajerów z toyoty, dla większości ludzi wygląda mniej "porywająco" :) (mi się dużo bardziej podoba, no ale w końcu pisze te słowa na forum subaru :lol: ) no ale napęd sprawia chyba solidniejsze wrażenie niż w RAVce, do tego nowe wyniki bezawaryjności z TUV - 1 miejsce w grupie aut do 3 lat.

OBK - mógłby być ciekawą opcją, gdyby czasem jeździł nim gdzieś dalej z rodziną - przestronniejszy i wygodniejszy od Forysia.

 

 

Mały OT - szwagier mojego brata jest leśniczym gdzieś w okolicach Suwałk, mówi że na przestrzeni kilkunastu lat wyciągał swoim UAZ-em albo traktorem już chyba wszystkie japońskie i nie tylko "wynalazki" 4x4, sypał nazwami typu właśnie Rav, crv, vitara, raz nawet mercedesa G wyciągał :roll: (koles musiał być dupa żeby takim furakiem w lesie utknąć). Zapytałem o Subaru, zastanowił się i powiedział, że chyba mu się nie zdażyło 8) . Czy świadczy to o:

 

a)dużych możliwościach terenowych Szuwarków?

b)dużych umiejętnościach ich kierowników?

c)większemu niż u posiadaczy innych marek rozsądkowi kierowników, żeby nie pakować się tam, skąd nas będą wyciągać traktorem.?

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem o Subaru, zastanowił się i powiedział, że chyba mu się nie zdażyło 8) . Czy świadczy to o:

 

a)dużych możliwościach terenowych Szuwarków?

b)dużych umiejętnościach ich kierowników?

c)większemu niż u posiadaczy innych marek rozsądkowi kierowników, żeby nie pakować się tam, skąd nas będą wyciągać traktorem.?

 

:mrgreen:

 

Świadczy to o tym, że nie napatoczył się żaden. Jest ich po prostu mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV4 nie polecam - coraz więcej elektroniki w napędzie, coraz gorzej radzi sobie w terenie, coraz bardziej staje jest bulwarówką. Jeździłem RAV4 w dotychczasowej budzie. Napęd tragiczny, chociaż lepszy od ośki :wink: Wygląda na więcej niż faktycznie może. Jedyny atut to lepszy niż np. w Foresiu kąt natarcia i zejścia. Pytanie tylko, czy to robi wujowi jakąś różnicę :)

Tym sposobem zostajemy przy Subaru :mrgreen: pozostaje dylemat Foryś czy OBK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jak sa strome podjazdy i zjazdy to albo forester z reduktorem, ale ja bym kupij jakis model toyoty land cruiser'a bo ma wiekszy przeswit i mocniejsze zawieszenie niz forek. Ravka odpada nowy model na podobno naped oparty na sprzegle podobnym do Haldexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u sąsiada mojego stoi taka jedna d4-d, czarna z jasnym wnętrzem. Nie przyglądałem się z bliska ale auto nie jest brzydkie, jeżeli to jego to może w łykend bedę miał okazję zapytac jak jeździ :) (sąsiad przedtem miał (a może dalej ma?) lagunę kombiaka 3.0 V6).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wujek zdecydował się na Subaru.

Nie wie jednak do końca czy Forester, czy może Outback, a jeśli Outback to czy z 2.5 czy 3.0 silnikiem.

 

Ja mu sugerowałem Forestera.

 

"Thanks so much for all the detailed comparisons of the cars. I'm sure now that I will get a Subaru. I'm still trying to decide between the Forester and Outback. I like the Outback's suspension and ride, but other things about the Forester. If I get an Outback, I wonder if I should get the 2.5 or 3.0 engine??"

 

Ach to USA... :evil:

 

http://www.subaru.com/shop/model_consid ... el=OUTBACK

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisz mu zeby sie przejechal Outback XT czyli 2.5 turbo i ewentualnie 3.0, niech sam zdecyduje co mu sie bardziej podoba. 2.5 turbo ma oczywiscie wiekszy potencjal jesli lubi sie bawic w takie klocki.

 

Wujek jest przed 60 rokiem życia... :twisted:

Wiek w sam raz na Corvette bez dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...