Skocz do zawartości

Psy, koty, chomiki, szczury, węże, pająki, krowy,tuczniki...


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę się zastanowić na tymi pazurami ale nie chcę im tego robić.

Kotom trzeba przycinać pazury, jak nie będziesz im robił tego sam, to musisz iść do weterynarza ... za długie pazury im przeszkadzają po prostu.

Mogą się o coś zahaczyć i naderwać sobie pazura, szczególnie jak się czegoś przestraszą ...

 

To korzyść obopólna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. No to ok. W jakim wieku można przycinać?

I jakie macie wskazówki na 24-godzinną podróż z kotami samemu? Jadę autem "kąbi" i zamierzam złożyć tylne siedzenia i dać im tą całą przestrzeń. Wszystkie bagaże w boxie dachowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim wieku można przycinać?

Nie mam pojęcia, ja się wyćwiczyłam na kanarkach ;)

 

U małych kotów pewnie nie bardzo się da przyciąć, bo są unerwione i ukrwione po same końce ... to widać pod światło.

Koty nie przepadają z tą czynnością, dlatego warto je jak najwcześniej przyzwyczaić do niej, nawet udając przycinanie ;)

Mój się buntował dość mocno (gryzł i drapał), ale w końcu doszliśmy do porozumienia i siedział grzecznie do końca.

 

Jadę autem "kąbi" i zamierzam złożyć tylne siedzenia i dać im tą całą przestrzeń.

To zależy od kotów ... ja bym wzięła transporter, bo jak Ci zaczną włazić na głowę to dostaniesz szału :P

 

Kiedyś sporo podróżowałam z kotem między Gdańskiem i Warszawą i czasem kot jechał luzem, a czasem w koszyku ... koty różnie znoszą jazdę samochodem, mój nie lubił jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zastanowić na tymi pazurami ale nie chcę im tego robić.

Kotom trzeba przycinać pazury, jak nie będziesz im robił tego sam, to musisz iść do weterynarza ... za długie pazury im przeszkadzają po prostu.

Mogą się o coś zahaczyć i naderwać sobie pazura, szczególnie jak się czegoś przestraszą ...

 

To korzyść obopólna ;)

Jak sie da kotu odpowiedni "sprzet" do "ostrzenia" pazurow to nie trzeba niczego przycinac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pzaurkami to bywa różnie. Zauważyłem, że czy obcinane czy nie obcinane, to kotki i tak lubią sobie je powbijać w różne rzeczy. A obcinanie pazurkó nie jest stresem dla kotka. co innego usuwanie. To w wielu krajach jest zabronione, bo polega na u sunięciu ostatniego paliczka z łapki. Też bym za to karał :angry:

 

A to najnowsza sesja. Tessi skończyła się cieczka i można było wypuścić sforę. Tylko Loluś nie wyszedł bo jako najmniejszy (pudel miniaturka), czuje się największym i powoduje niepotrzebne spięcia zębne. Cóż, tego już nie przeskoczymy, bo problem jest zadawniony.

f96033d21e64c877.jpg

 

fbcf7cd8be4eacd2.jpg

 

8d7e9e75b2d94bd7.jpg

 

171ed9ca636bd97b.jpg

 

b598e6f800bf9641.jpg

 

czasami trzeba się podarapać ;)

c303bcadceef1ae9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Skoro temat odkopany to wrzucam swojego stwora:

 

Benek zasłuchany w Czajkowskiego:

dsc02641q.jpg

 

A tak na marginesie jeśli macie pytania/problemy ze swoimi psami, kotami itp. to śmiało możecie pisać do mnie na PW. Pomogę w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwalicie się swoimi stworami - pochwalę się i ja swoim :)

 

Fot. 1 - alien - obcy atakują laserowymi promieniami :)

Fot. 2 - prawie jak tygrys prawie jak w dżungli :) Prawie robi jednak różnicę :)

Fot. 3 - ulubiona zabawa chyba wszystkich kotów - każda torba, każde pudło to super miejsce żeby natychmiast tam wleźć i siedzieć :)

post-6349-0-74033600-1396520553_thumb.jpg

post-6349-0-70819200-1396520556_thumb.jpg

post-6349-0-41051400-1396520561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...