Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Przypuszczam, że nowa płyta w okolicach 400-500EUR ( a działająca używka ok 200-300EUR - bez gwarancji, że nie padnie szybko), do tego serwis, marża i się cena zgadza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości wyślij zapytanie do YAMAHA Japan o cenę produktu ZC73510 ciekawe ile zaśpiewa producent.

 

Znalazłem cena 470 USD

https://encompass.com/item/9294992/Yamaha/ZC735100/

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie pomysł na rozwiązanie problemu. Mam amplituner Yamaha RX-V777, kolumny JBL ES80 i sub ES250p. Chcę to rozbudować do pełnego 5.1 i szukam czegoś bezprzewodowego na tył. Ktoś ma pomysł co by w takim zestawie zagrało fajnie z tyłu i nie sprawiało problemów we współpracy z tym sprzętem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Ale ten amplituner nie ma musiccast aby połączyć do niego bezprzewodowo dodatkowe głośniki. Musiał byś dokupić odtwarzacz sieciowy lub strumieniowy z opcją musiccast WXC-50  i do tego głośniki  NX-N500 

Oj, gdyby miał multicast to bym nie zawracał dupy na forum :) Szukam jakiejś opcji na to pozwalającej, bo nie chcę ciągnąć kabli. Peszel z kablami, który pod to zaprojektowałem niestety spieprzyli i jest niedrożny, dlatego szukam bezprzewodowej opcji. Widziałem że np. Klipsch robi transmitery podpinane pod amplituner i bardziej o czymś takim myślałem, bo nie chcę wstawiać kolejnego, dużego pudełka. Ale chętnie posłucham propozycji, bo kompletnie się nie znam na systemach bezprzewodowych, a czasu mało na uczenie się wszystkiego :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zagra tak jak powinno , te transmitery mają delikatne opóźnienie sygnału i na kolumnach z kablem + te dodatkowe bezprzewodowe nie zgraja się. Ten problem rozwiązuję system wbudowany w amplituner musiccast i rozsądniej będzie wymienić amplituner niż słuchać z brakiem synchronizacji.

Lub jak pisałem wcześniej dodatkowa pucha pod którą podłączasz kablem kolumny i pozostałe bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam12 napisał(a):

może taniej/lepiej spróbować udrożnić peszel. Widziałem w marketach jakieś magiczne "spirale" podłączane do wiertarki. :)

 

Ja u siebie kable strychem pchałem a następnie w ścianach działowych z karton gipsu w środku by nie było widać kabli. Dzięki temu mam dwie strefy sypialnia i salon i z jednego źródła mogę wybierać czy salon czy sypialnia lub w obu to samo jednocześnie po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Adam12 napisał(a):

może taniej/lepiej spróbować udrożnić peszel. Widziałem w marketach jakieś magiczne "spirale" podłączane do wiertarki. :)

 

Te spirale są do przepychania rur, w peszlach nie zadziałają raczej. 

 

10 minut temu, ipsx82 napisał(a):

To nie zagra tak jak powinno , te transmitery mają delikatne opóźnienie sygnału i na kolumnach z kablem + te dodatkowe bezprzewodowe nie zgraja się. Ten problem rozwiązuję system wbudowany w amplituner musiccast i rozsądniej będzie wymienić amplituner niż słuchać z brakiem synchronizacji.

Lub jak pisałem wcześniej dodatkowa pucha pod którą podłączasz kablem kolumny i pozostałe bezprzewodowo.

Klipsch jakoś to ogarnia, a oni nie robią popeliniarskich systemów dźwięku. Stąd pomysł. 

 

7 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Ja u siebie kable strychem pchałem a następnie w ścianach działowych z karton gipsu w środku by nie było widać kabli. Dzięki temu mam dwie strefy sypialnia i salon i z jednego źródła mogę wybierać czy salon czy sypialnia lub w obu to samo jednocześnie po kablu.

Salon do dachu, strychu brak. Po ścianie pod listwą też się nie da, bo drzwi balkonowe HSy bez progu, zlicowane z podłogą. Dlatego zaplanowałem peszel pod podłogą i średnio wiem jak to teraz ugryźć... 

 

Jak nic nie wymyślę to trzeba będzie wymienić ampa, ale żona mnie zamorduje jak się dowie ile to kosztuje :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, skwaro napisał(a):

Klipsch jakoś to ogarnia, a oni nie robią popeliniarskich systemów dźwięku. Stąd pomysł. 

Tak samo jak Yamacha , działa o ile wszystkie są bezprzewodowo.  Yamacha ma ta przewagę że ma aplitunery z tym systemem wbudowane i tu można część po kablu a cześć po wifi. Podjedz do salonu audio hi-fi i pogadaj o tych systemach i łączeniu dwóch technologii to może więcej doradzą albo mają coś o czym nie wiemy. 

 

A ta podłoga to jaka jest ?

 

Sprzedając starego obniżysz cenę nowego :D

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Tak samo jak Yamacha , działa o ile wszystkie są bezprzewodowo.  Yamacha ma ta przewagę że ma aplitunery z tym systemem wbudowane i tu można część po kablu a cześć po wifi. Podjedz do salonu audio hi-fi i pogadaj o tych systemach i łączeniu dwóch technologii to może więcej doradzą albo mają coś o czym nie wiemy. 

 

A ta podłoga to jaka jest ?

Chyba muszę się wybrać pogadać.

Jeszcze mi jedna opcja przyszła do głowy, trochę półśrodek i nie wiem jak się sprawdza w praktyce, chodzi o Virtual Cinema 3D, wszystko podpinasz po kablu z przodu i kalibrujesz po YPAO. Ta opcja często występuje w soundbarach, może ktoś ma i może się wypowiedzieć czy to ma sens? 

 

A podłogi nie ruszę, są panele winylowe klejone, pod nimi cienkowarstwowa wylewka samo poziom na ciepłej płycie fundamentowej z wszystkimi instalacjami w niej pociągniętymi. 

 

P. S. Yamaha :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, skwaro napisał(a):

Peszel z kablami, który pod to zaprojektowałem niestety spieprzyli i jest niedrożny

To w nim są już jakieś kable ?

Jak tak to do jednego kabla doklejasz kilka innych i ciągniesz, inaczej będzie ciężko bez tak zwanego pilota przez peszel cokolwiek przepchać bo budowa peszla powoduje blokowanie się kabli.

Jak ostatnio monitoring zakładałem w firmie to z peszla spierdzielił mi drucik miedziany (pilot) i miałem problem przepchać skrętkę jedną  w tym peszlu 4 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ipsx82 napisał(a):

To w nim są już jakieś kable ?

Jak tak to do jednego kabla doklejasz kilka innych i ciągniesz, inaczej będzie ciężko bez tak zwanego pilota przez peszel cokolwiek przepchać bo budowa peszla powoduje blokowanie się kabli.

Jak ostatnio monitoring zakładałem w firmie to z peszla spierdzielił mi drucik miedziany (pilot) i miałem problem przepchać skrętkę jedną  w tym peszlu 4 m

Peszel dedykowany, tylko pilot był. Ale nie zabezpieczyli dobrze końców peszla i chyba nawalili betonu albo innego syfu do środka, pilot się urwał z obu stron. Próbowałem nawet dość sztywnym drutem, ale się blokuje... 

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał(a):

Jeszcze mi jedna opcja przyszła do głowy, trochę półśrodek i nie wiem jak się sprawdza w praktyce, chodzi o Virtual Cinema 3D, wszystko podpinasz po kablu z przodu i kalibrujesz po YPAO. Ta opcja często występuje w soundbarach, może ktoś ma i może się wypowiedzieć czy to ma sens? 

To ma sens , tak kalibrowałem u siebie w Harmanie w salonie gdzie mam skosy bo to poddasze i dźwięk dziwnie się rozchodził .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, skwaro napisał(a):

Peszel dedykowany, tylko pilot był. Ale nie zabezpieczyli dobrze końców peszla i chyba nawalili betonu albo innego syfu do środka, pilot się urwał z obu stron. Próbowałem nawet dość sztywnym drutem, ale się blokuje... 

Przydała by się kamerka inspekcyjna metrowa do sprawdzenia co tam w peszlu siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał(a):

To ma sens , tak kalibrowałem u siebie w Harmanie w salonie gdzie mam skosy bo to poddasze i dźwięk dziwnie się rozchodził .

Ja właśnie muszę w końcu to zrobić jak znajdę mikrofon od YPAO, jest gdzieś w którymś kartonie, przeprowadzka to zło :)

 

6 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Przydała by się kamerka inspekcyjna metrowa do sprawdzenia co tam w peszlu siedzi.

A na to nie wpadłem, mam jakąś chińską, co kiedyś kupiłem do warsztatu, trzeba będzie się zainteresować, bo może rzeczywiście najprościej będzie z peszlem powalczyć 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skwaro napisał(a):

Ja właśnie muszę w końcu to zrobić jak znajdę mikrofon od YPAO, jest gdzieś w którymś kartonie, przeprowadzka to zło :)

 

 

A na to nie wpadłem, mam jakąś chińską, co kiedyś kupiłem do warsztatu, trzeba będzie się zainteresować, bo może rzeczywiście najprościej będzie z peszlem powalczyć 

Niektóre kamerki mają w zestawie haczyki do usuwania przeszkód bądź zaczepiania kabli , dzięki takiej kamerce przeciągałem kable przez ściany działowe z karton gipsu. Może napchali czegoś do środka by beton się tam nie dostał ale za głęboko :biglol: 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przejściówkę do IPhone pod lightning aby słuchać na słuchawkach na kabelku po Mini Jacku... jakość dźwięku fatalna, w porównaniu do podpięcia pod starego IPhone pod zwykłego Mini Jacka. 

 

Coś mam z telefonem czy trzeba coś gdzie poustawiać? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Niektóre kamerki mają w zestawie haczyki do usuwania przeszkód bądź zaczepiania kabli , dzięki takiej kamerce przeciągałem kable przez ściany działowe z karton gipsu. Może napchali czegoś do środka by beton się tam nie dostał ale za głęboko :biglol: 

Powalczę co da się zrobić, dzięki za podsunięcie kilku pomysłów! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 10:17, chojny napisał(a):

Kupiłem przejściówkę do IPhone pod lightning aby słuchać na słuchawkach na kabelku po Mini Jacku... jakość dźwięku fatalna, w porównaniu do podpięcia pod starego IPhone pod zwykłego Mini Jacka. 

 

Coś mam z telefonem czy trzeba coś gdzie poustawiać? :blink:

 

Na jakich słuchawkach? ;) Iphone sam w sobie zawsze miał porządny DAC, ale wszystko powyżej 80ohm ginie bez wzmacniacza. Na przejściówce temat jest bardziej odczuwalny. Z braku laku wpiąłem ostatnio swoje DT 990 pod SE 2gen i myślałem, że się popsuły :biglol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 133699 napisał(a):

 

Na jakich słuchawkach? ;) Iphone sam w sobie zawsze miał porządny DAC, ale wszystko powyżej 80ohm ginie bez wzmacniacza. Na przejściówce temat jest bardziej odczuwalny. Z braku laku wpiąłem ostatnio swoje DT 990 pod SE 2gen i myślałem, że się popsuły :biglol:

 

 


 

Słuchawki Beats. Po jacku grają super po przejściówce jest padaka. To samo podłączony IPhone w aucie przez przejściówkę po złączu AUX. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...