Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Są specjalne materiały wykończeniowe, które mają właściwości dźwiękochłonne. Jeśli jesteś na etapie wykańczania/aranżacji to warto czymś takim się zainteresować. Sam sufit podwieszany może tu dużo zdziałać. 

 

Ja niestety nie zgłębiałem tego tematu, więc więcej nie pomogę. 

 

No i oczywiście nagłośnienie musi być odpowiedniej mocy. W końcu trochę tego powietrza do rozruszania tam jest. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdolności tej dziewczyny nie były przypadkowe . Eurowizja dzięki Szwedom nabrała w tym roku naprawdę wysokiego poziomu...Michał nie dał ciała a i nie do końca Polaka tak wszyscy "nienawidzą" ;)

 

 

Zasłużenie jednak wygrała niesamowita Jamala

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

 

Fajnie na żywo Brodka wypadła w "horses " . Swietna generalnie nowa płyta a zresztą zawsze od Brodki mozna oczekiwać wybornego poziomu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lady Pank to jednak nasze dobro narodowe bo nawet ludzie ich krytykujący na pewno na polskiej scenie juz a nawet w ogóle zespołu tej klasy nie uświadczą. Czasy się zmieniły i chyba już się tak śpiewać , grać ... Nie opłaca :(

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 80 m2 to będziesz miał delikatnie mówiąc średnio z nagłośnieniem i wcale nie chodzi tylko o klasę sprzętu. Musiałbyś pokazać zdjęcie wnętrza i opowiedzieć o materiałach wykonczeniowych. Ale szału nie zrobisz w takiej sali gimnastycznej.

 

Mam o tyle doświadczenie, że mam połowę Twoich metrów w salonie i duży problem z basem, którego pomimo wydajnego wzmaka i trójdrożnych podlogowek po prostu brakuje. Teraz już jestem mądrzejszy ale to nadal przede wszystkim salon, więc głównie liczy się funkcjonalność i wygląd a dopieto potem akustyka.

 

Reasumując jeśli chcesz potężne brzmienie to musisz zainwestować duużo w aranżacje akustyczną oraz baaaardzo mocny sprzęt stereo.

 

Albo przeznaczyć mniejsze pomieszczenie - będzie znaaaacznie taniej a równie dobrze.

 

Jak chcesz pokombinować z kimś kto zjadł na tym zęby - polecam już polecanego i genialnego Grzegorza ze Studio 16 Hertz. To polska firma z wieloletnim doświadczeniem, która właśnie wchodzi w segment high end za znacznie przystepniejsze pieniądze niż oczekuje światowa konkurencja. Jak bedziesz chciał namiar daj znać.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

R.H.C.P nadal w mega formie a to cieszy gdyż następców ...brak .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Testuję se właśnie w domu tego Hegla

http://audio.com.pl/testy/stereo/odtwarzacze-cd-cd-sacd/1483-hegel-cdp4a-mk2

Jest naprawdę całkiem ;)

Jakie wrażenia ?

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem. Ale wrażenia pozytywne. Bardzo precyzyjne i szybkie urządzenie. Rzeczywiście słychać każdy ruch palca po strunie, czy oddech wokalisty. Nie znam tego audiofilskiego żargonu, więc nie umiem opisać brzmienia przy jego użyciu. Moim zdaniem momentami wycofywał sekcję rytmiczną, jednak jej nie gubiąc. Zdecydowanie akcentował wokal.

Spodziewałem się jednak jakiejś przepaści względem tego co mam i odpadnięcia pewnej tylnej części ciała. To się nie stało. A że rzecz kosztuje piętnastaka, odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje, że gra całość. Oczywiście każdy ma swoje oczekiwania, ale wzmacniacz, kolumny i kable dobrane mam w sposób mnie satysfakcjonujący. Pozostał właśnie wybór odtwarzacza ;). Na dodatek nie na siłę bo ten, co mam całkiem sobie radzi (czego dowiodły moje "testy" wspomnianego hegla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Posiadam wszystkie albumy i to w różnych wydaniach czy to na vinyl lub CD Pink Floyd oraz Roger Waters , też Gilmour-a...zbierałem je od wielu lat głownie z najlepszych wydawnictw ale ... jakże odziedziczyłem też niektóre z polskich nagrań a nawet radzieckiej Melodija , Balkaton też znajdzie się ;)

 

 

Porównań można tworzyć z tego wszystkiego co nie miara. Angielskie słucham na co dzień , japońskie na kolekcjonerskiej szafce a wszelkie inne dla ciekawostki w pudle ;)

 

P.s Dark Side Of The Moon - vinyl , pierwsze tłoczenie polskich nagrań na licencji EMI jest całkiem przyzwoite . W folii nie grane jest już nie lada rodzynkiem kolekcjonerskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronikę , kolumny a nawet wnętrza ludzie będą zmieniać a

 

 

wybitna muzyka zawsze pozostanie...

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest MOC. I jeden minus ;) - jak po takim kawałku posłucha się obecnych "tfu-rców" to można się tylko porzygać...

Nie jest wcale tak źle i coś tam jeszcze się znajdzie np. daft punk random access memories to wybitny album forever.

 

Gilmour przed premierą ostatniego albumu P.Floyd " The Endless River " powiedział asekuracyjnie iż naleźy spodziewać się solidnej muzyki lecz nieco się różniącej się od pomnikowych albumów tej kapeli.

 

Mimo iż jestem fanem P.Floyd to niestety ostatni album P.Floyd kompletnie mnie nie podchodzi aczkolwiek to przecież materiały i "odrzuty" z lat 90 tych.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...