Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.11.2020 o 19:44, KPR napisał:

to zapodaj jeszcze fotkę zestawu i podaj jaką muzykę słuchałeś? dzięki:)

fotkę zamieszczę pod koniec dnia. Co do muzyki...to cały trud przy składaniu zestawu polegał na tym, że nie stronię od żadnego rodzaju muzyki :-). Dominują czarne rytmy, elektronika, rock i blues ale słucham też muzyki poważnej i jazz.

Ostatnio króluje ten kawałek, mój 6 letni perkusista wybija rytm :-)

 

 

Zdjęcia dodane....

 

Edytowane przez Ken
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ken napisał:

Ten to zwykłe marketingowe gadanie, ale lepszą perełką jest ten artykuł:

https://www.tophifi.pl/blog/post/przewody-zasilajace-dlaczego-wplywaja-na-dzwiek-systemu.html

Cytat

Lepsze kable szybciej zatem przewodzą prąd i pozwalają unikać „niechcianych” interakcji między elektronami a przewodnikiem. Ponadto, lepszy kabel, zwłaszcza ten dedykowany do audio, szybciej potrafi reagować na chwilowe wzrosty zapotrzebowania na energię niż może to zrobić standardowy przewód ogólnego przeznaczenia. Dlatego też wyraźnie słychać różnicę w działaniu między poszczególnymi przewodami zasilającymi. A więc decyzja o zakupie specjalistycznej „sieciówki” nie będzie żadną fanaberią, tylko racjonalnym działaniem.

I to wszystko cudem zniweluje kable w ścianie i sprawi że one też zaczną inaczej przewodzić prąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M_isza napisał:

to raczej nie chodzi o prad, a zasilanie sygnalem "audio". dla mnie takie sprzety, to juz wyzszy stan ucha, zeby uslyszec roznice miedzy dziwiekiem z takiego zestawu, a takim 10x tanszym.

 

 

bardzo byś się zdziwił. Podejdź do dowolnego sklepu z profi audio i się przekonasz. Różnice są kolosalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Adam12 napisał:

 

 

bardzo byś się zdziwił. Podejdź do dowolnego sklepu z profi audio i się przekonasz. Różnice są kolosalne.

 

Sam byłem dużym sceptykiem. Do momentu,  w którym pożyczyłem wysokiej jakości kable sygnałowe i zrobiłem w domu na swoim sprzęcie "ślepy" test. Żeby było bardziej obiektywnie, poprosiłem swoją lepszą połowę o udział w odsłuchu. Obydwoje stwierdziliśmy, że różnice są słyszalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też zrobili ślepy test ;)
https://www.pcworld.pl/news/Audiofile-zamiast-markowych-kabli-za-250-zl-uzyjcie-zwyklego-drutu,142664.html

 

IMHO - audiofilstwo - nie dyskutuję, każdy lubi inne gadżety i rozumiem, że ktoś lubi wydawać worki siana na zabawki do słuchania :)
Uważam, że jest pewien pułap sprzętu powyżej, którego to zwykłe gadżeciarstwo, a człowiek z ludzkim słuchem nie odróżni nic, a nic :)

 

Ogólnie zestaw pewnie fajny i wart swoich pieniędzy, życzę powodzenia w szybkiej sprzedaży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2020 o 11:56, skwaro napisał:

Ten to zwykłe marketingowe gadanie, ale lepszą perełką jest ten artykuł:

https://www.tophifi.pl/blog/post/przewody-zasilajace-dlaczego-wplywaja-na-dzwiek-systemu.html

I to wszystko cudem zniweluje kable w ścianie i sprawi że one też zaczną inaczej przewodzić prąd :)

Dokladnie..że nie wspomnę o liniach wysokiego/średniego/niskiego napięcia, po drodze stacji trafo, rozdzielnic, bezpieczników itp. 

Jestem ciekaw na czym ma polegać te szybsze reagowanie na większą energie?

Co do zjawiska naskórkowości - co prawda wpływa ono na indukcyjniśc/rezystancję zastępczą obwodu co może wpłynąc na straty mocy na kablu ( stąd specyficzna budowa/konstrukcja żył  przesyłowyc np. wysokiegie napięcia) , natomiast wg mnie zjawisko to dla kabli zasilających sprzęt można pominąc (btw - jak mnie pamięć nie myli to kable takowe są zrobione z plecionki/licy co pomaga eliminować to niekorzystne zjawisko).

Lepsze kable szybciej przewodzą prąd... taaa...

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie jestem jakimś wielkim audiofilem, ale kiedyś poruszałem kwestie tego kawałka przewodu i to jest tak jak ze wszystkim, czy wodę w kranie da się ulepszyć, przecież płynie ona kilometrami kiepskiej jakości rur, a no właśnie da trzeba na końcu zastosować filtr, tak samo jest z prądem ten kawałek potrafi zrobić taką robotę, by ktoś był w stanie wyłożyć na to nie małe pieniądze. Zrozumie to tylko ten co naprawdę jest pozytywnie zakręcony na dany temat.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ManoLEE napisał:

Panowie nie jestem jakimś wielkim audiofilem, ale kiedyś poruszałem kwestie tego kawałka przewodu i to jest tak jak ze wszystkim, czy wodę w kranie da się ulepszyć, przecież płynie ona kilometrami kiepskiej jakości rur, a no właśnie da trzeba na końcu zastosować filtr, tak samo jest z prądem ten kawałek potrafi zrobić taką robotę, by ktoś był w stanie wyłożyć na to nie małe pieniądze. Zrozumie to tylko ten co naprawdę jest pozytywnie zakręcony na dany temat.   

Ale kabelek nic nie filtruje bo nie ma jak, od tego masz filtry w urządzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skwaro napisał:

Ale kabelek nic nie filtruje bo nie ma jak, od tego masz filtry w urządzeniu :)

Nie napisałem, że kabelek coś filtruje, po prostu sprzęt grający zaczyna lepiej działać, ale nie każdy to zrozumie. Tak jak nie każdemu wytłumaczysz, że kawałek pręta może poprawić właściwości jezdne auta. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ManoLEE napisał:

Nie napisałem, że kabelek coś filtruje, po prostu sprzęt grający zaczyna lepiej działać, ale nie każdy to zrozumie. Tak jak nie każdemu wytłumaczysz, że kawałek pręta może poprawić właściwości jezdne auta. ;)

Spróbuj, jestem raczej techniczny więc wytłumaczenie techniczne jak taki kabel zasilający wpływa na jakość dźwięku zrozumieniem, o ile nie będzie marketingową papką czy takimi historyjkami jak wkleiłem powyżej że przyspiesza przewodzenie prądu :)

 

P.S. Prośba do modów o przeniesienie nas do wątku audiofilskiego, nie będziemy robić syfu koledze w ogłoszeniu.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał:

Spróbuj, jestem raczej techniczny więc wytłumaczenie techniczne jak taki kabel zasilający wpływa na jakość dźwięku zrozumieniem, o ile nie będzie marketingową papką czy takimi historyjkami jak wkleiłem powyżej że przyspiesza przewodzenie prądu :)

 

Nie mam zamiaru, ja również jestem techniczny i jeśli chodzi o poszczególne części wykonane z lepszych komponentów wiem jedno to musi lepiej działać, inaczej nikt by tego nie robił i nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManoLEE napisał:

Nie mam zamiaru, ja również jestem techniczny i jeśli chodzi o poszczególne części wykonane z lepszych komponentów wiem jedno to musi lepiej działać, inaczej nikt by tego nie robił i nie kupił.

Ale co będzie lepiej działać, konkretnie? Lepiej będzie prąd płynął? A ludzie kupują taki sprzęt bo zrobiła się z tego jakaś religia, łącznie z teorią że taki kabel musi się wygrzać żeby działać lepiej (serio na jakimś forum audio takie teksty pisali). Prąd od licznika płynie zwykłym kablem miedzianym i dochodzi do gniazdka. I nagle ostatnie 1,5m kabla zmienia jego parametry? Jak? Jeśli działa, a być może działa, bo nie wykluczam, że o czymś nie wiem i rzeczywiście działa, to chciałbym wiedzieć co konkretnie powoduje że działa. Bo na razie wygląda na to że działa cena: "skoro kosztował tyle to musi działać bo nikt by go nie robił i nie kupił". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skwaro napisał:

Ale co będzie lepiej działać, konkretnie? Lepiej będzie prąd płynął? A ludzie kupują taki sprzęt bo zrobiła się z tego jakaś religia, łącznie z teorią że taki kabel musi się wygrzać żeby działać lepiej (serio na jakimś forum audio takie teksty pisali). Prąd od licznika płynie zwykłym kablem miedzianym i dochodzi do gniazdka. I nagle ostatnie 1,5m kabla zmienia jego parametry? Jak? Jeśli działa, a być może działa, bo nie wykluczam, że o czymś nie wiem i rzeczywiście działa, to chciałbym wiedzieć co konkretnie powoduje że działa. Bo na razie wygląda na to że działa cena: "skoro kosztował tyle to musi działać bo nikt by go nie robił i nie kupił". 

Sprzęt grający. Prąd będzie lepiej płynął od gniazdka. Ludzie kupują, bo uważaj, że ma to wpływ na działanie ich sprzętu. Jak miedzianym to jeszcze dobrze i naprawdę nie mam zamiaru tu nikogo przekonywać ani nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManoLEE napisał:

Sprzęt grający. Prąd będzie lepiej płynął od gniazdka. Ludzie kupują, bo uważaj, że ma to wpływ na działanie ich sprzętu. Jak miedzianym to jeszcze dobrze i naprawdę nie mam zamiaru tu nikogo przekonywać ani nawracać.

Ale jak? W jaki sposób? Co takie kable konkretnie poprawiają w stosunku do "zwykłego" kabla zasilającego zgodnego z normami i o właściwym przekroju? Prąd nie będzie lepiej płynął bo w to taki sam przewodnik, fizyki nie oszukasz. To nie są nadprzewodniki. Dlatego pytam jaki parametr fizyczny zmieniają takie kable, że mają wpływ na to jak system gra. 

 

Tak na marginesie, kilka dni temu rozmawiałem z moim kolegą, wymieniał mi końcówkę mocy w radiu, na co dzień zajmuje się projektowaniem i budową wzmacniaczy i kolumn, pracuje jako dźwiękowiec w jednej TV, a po godzinach naprawia sprzęt audio. Jak go o to spytałem to się tylko zaśmiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ManoLEE napisał:

Magia Panie magia, po co stosować te lepsze przewody, jak wszystko może tak samo działać na zwykłym przewodzie miedzianym ze ściany, hehe.

No to właśnie o tę magię pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...