Skocz do zawartości

Biopaliwa - kolejne podejscie


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

I co Wy na to?

 

Biopaliwa: Sejm uchwalił ustawę

 

Sejm uchwalił ustawę o biopaliwach, która zakłada, że biokomponenty będą mogły być dodawane do paliw. Ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2004 roku.

 

/AFP

Sejm zdecydował również, że tylko do naszej akcesji do Unii Europejskiej biokomponenty będzie można wytwarzać wyłącznie z polskich surowców. Posłowie nie zgodzili się na wprowadzenie 5- letniego okres przejściowego na wytwarzanie biokomponentów z surowców polskich.

 

W myśl ustawy wytwarzanie i magazynowanie biokomponentów będzie wymagało uzyskania zezwolenia. Natomiast do produkcji biokomponentów będą mogły być wykorzystywane wyłącznie zakontraktowane surowce. Umowy kontraktacyjne muszą być zawierane na okres nie krótszy niż 5 lat.

 

Poparcia Sejmu nie zyskała propozycja Aleksandra Grada (PO) o odrzuceniu projektu ustawy.

 

Za ustawą głosowało 341 posłów, przeciw było 49, a 12 posłów wstrzymało się od głosu. Teraz ustawą zajmie się Senat.

 

Jest to już trzecie podejście Sejmu do ustawy o biopaliwach. Pierwszą ustawę w grudniu ubiegłego roku zawetował prezydent. Druga - decyzją Konwentu Seniorów - została odrzucona z powodu pojawienia się w niej kontrowersyjnych słów "i inne rośliny". Ustawowy zapis "i inne rośliny" oznacza, że biokomponenty do biopaliw mogłyby być produkowane np. z soi, słonecznika, palmy lub trzciny cukrowej, a więc surowców z importu, czego posłowie nie chcieli.

 

W związku z tym marszałek Sejmu Marek Borowski zdecydował pod koniec sierpnia o przerwaniu prac nad tą ustawą i trafiła ona do kosza.

 

http://info.onet.pl/808191,11,item.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bende tankowau biopalifka do mojej be emwicy. Bedzie mega pasowalo do moich stroboskopow w reflektorach. Jou, ziomale!

O k*^(% p*#$(#%, znam Cie !!!!!!! To Ty sie po blokowisku bujasz tom beemka na maxa k$^*% wypasiona!!! Masz stary wp#$*&%^ bo Twoja beemka zagina mojego (i tak zypasionego) cinquecento 700 z mega ospojlerowaniem i zaklejonymi lampami!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

PS: Tresc mojego posta jest inspirowana wypowiedziami ze strony tuningowej maluchowcow-dresiarzy - bluebox Żary...zdania przeszly przez cenzure autora, nie moderatora ;)

 

Pozdrawiam, Filip D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym przywołać do porządku Szanownych Forumowiczów, i przypomnieć że Off Topieprzenie gupot na łamagach Forum jest surowo dozwolone pod warunkiem że som czytelne i nie zawierajo treści co obrzydzają odczucia. W imieniu Fliperotorów ( umenczonych po łokieć Uwalnym Zezobraniem ) upominan forumowiczów : PROSZE W TY CHWILI WYCZEŹWIEĆ, a ze wzglendu na nieletniość Juniora wzywa się tatusia na wywiawódkę z kieliszkiem i i kabanosem na zgryzoty synem spowódowane.

 

Siwy ale .......czajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny Twój pojemnik na rozum, ja se dresem poleruje samochoda po wosku............mam taki stary po wyczynowym uprawianiu brydża.......ino przepocony no bo to sport wyczerpujący.

 

Siwy co by jeszcze zagrał..........ale już nie ta kondycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej tylko bez takich...pohamuj sie Filipie D.

upsss, mialo byc "Forysia ;)

 

Chyba ze Ci, 555, o cos innego chodzilo. Jesli jestes fanem 3 paskow, to od razu pisze, ze wszystkie moje wypowiedzi w tym topicu sa z " ;) " ---> z przymrużeniem oka!!!!

 

Pozdrawiam i zadam wyjasnienia :D

Filip D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej tylko bez takich...pohamuj sie Filipie D.

upsss, mialo byc "Forysia ;)

 

Chyba ze Ci, 555, o cos innego chodzilo. Jesli jestes fanem 3 paskow, to od razu pisze, ze wszystkie moje wypowiedzi w tym topicu sa z " ;) " ---> z przymrużeniem oka!!!!

 

Pozdrawiam i zadam wyjasnienia :D

Filip D.

 

Podobniez jak u Ciebie moje posty w tymze topicu sa rowniez takie jak z zachowania pewnego pana z reklamy piwa bezalkoholowego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My tu gadu gadu w innych topicach i nikt nawet nie wspomnial o tym, ze ustawa o biopaliwach juz 2tyg temu zostala podpisana przez kwacha. Tak wiec od 1 stycznia bedziemy jezdzili na krowich odchodach, na ktorych to sobie pieknie zarobi pan Gudzowaty.

 

W UE jest co prawda ustawa o biopaliwach, jednak uzytkownik ma do wyboru czy che je tankowac, czy nie - dystrybutory sa oznakowane w innych krajach. A u nas, w naszej kochanej Matce Polsce jacys zboczency postanowili zmusic spoleczenstwo do tankowania tego szytu.

 

Zydnych sond, ankiet, referendum - GUDZOWATY & CO. CHCA TYLKO ZAROBIC:!::!::!: Kupil juz dwa lata temu przetwornie spirytusu, skurczybyk jeden, zeby nie uzyc gorszego okreslenia. W dodatku jeszcze zabrobili importowach skladniki na biopaliwa z innych krajow, a to jest sprzeczne z konstytucja UE!!!

 

Juz to widze, jak od 1 maja, kiedy granice na zach. beda otwarte, ludzie beda jezdzili do Niemiec, tankowali karnistry i przechowywali normalne paliwo w garazu. Jak wykazal test Newsweek Polska, po przejechaniu Punto 54tys. km na biopaliwie 4,5%-owym, katalizator byl do wywalenia, silnik zanieczyszczony o 10% wiecej niz przy normalnej beznynie. Koszt napraw wyszedl im 5000PLN. Az strach sie bac, ile to bedzie kosztowalo w Subaru. Alez niee, przepraszam,przeciez Rzad nakazuje dawac 2letnia gwarancje na silniki, nawet jak sie do nich tankuje biogowno. Wiec importerzy samochodu beda tracili kase, jak dziadek wlosy. Boje sie o przyszlosc SIPu. :?

 

Nie lubie polskiego rzadu, ciekaw jestem, za ile lat Polska upadnie?

 

Pozdrawiam,

WROG BIOPALIW I POLSKIEGO RZADU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thanie nie panikuj tak. Juz te opowiesci, ze zaraz zaczna silniki padac i w ogole wszystko jest blee troche sa na wyrost. Jezeli bedzie sie tankowac takowe paliwo na pewnych, firmowych stacjach to nie ma sie czego obawiac. W takim USA paliwa maja po 10 % komponentow tylko z drugiej strony tańsze jest o 2,5 raza. :roll: . Wchodzimy do UE i jednym z postulatow wejscia sa wlasnie te nieszczesne biopaliwa, trzeba sie z tym pogodzic i juz. A jak kogos jest stac wyjezdzac do Niemiec po normalne paliwo to jest jego sprawa.

Pozyjemy zobaczymy, pojezdzimy na tym paliwie i dopiero wtedy bedzie mozna wysnuwac wnioski.

Ehh namieszalo sie troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, 555, tylko ze w konstytucji UE nic nie jest napisane, ze jest WYLACZNOSC na biopaliwa. Jak juz pisalem, tam jest tak, ze podjezdzasz na stacje i masz do wyboru: normalne paliwko, czy z biogownem.

 

Jak bym mial samochod, co jak mam nadzieje, niebawem nastapi, i bym mial do wyboru to bym NIGDY nie tankowal biopaliwa.

Poza tym test tego Punta mowi sam za siebie i importerzy samochodow chyba raczej by sie tego tak nie obawiali, gdyby to bylo nieszkodliwe?

 

Pozdrawiam,

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze cos... Than Junior naiwnym jest myslenie ze imorterzy zaczna doplacac do samochodow, oczywistym posynieciem jest podwyzszenie cen aby wyrownac straty, pomijam ze przez to spadna obroty a w rezultacie nasz kochany rzad zrobi to co robic umie najlepiej tj. podwyzszy podatki... no ale w koncu budowa eurosocjalizmu nie jest tania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...