Skocz do zawartości

Biopaliwa - kolejne podejscie


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

(...) lecz raczej poczatkiem absolutyzmu :?

 

a wiesz co to absolutyzm?

 

 

obecna ustawa o bioszajsie jest jawnym lamaniem zasad wolnego rynku i konstytucji

 

a gdzies pan widzial wolny rynek w III RP, czy tez ue? ja jakos nie potrafie zauwazyc...

 

no ale w koncu budowa eurosocjalizmu nie jest tania...

 

no to nie bedzie deszczu zlotych monet :?: :shock: :shock: :twisted:

 

a te eurokretyny zabijaja tez Republike Czeska... i nie bedzie gdzie odreagowac :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, szanowny Gruby, wiem co to absolutyzm:

 

"Absolutyzm, forma ustroju politycznego, polegająca na skupieniu w ręku monarchy całości władzy (monizm): ustawodawczej, co wyrażała zasada: "Quod principi placuit, legis habet vigorem", czyli: "To, co podoba się władcy, ma moc prawa", oraz wykonawczej i sądowniczej (władca był najwyższym sędzią). Całość władzy, tzw. absolutum dominium, polegała na jednoczesnym niepodleganiu żadnemu aparatowi kontrolnemu.

 

Cechami absolutyzmu były: scentralizowany aparat państwowy, składający się z fachowych, przygotowanych do pełnienia funkcji państwowych urzędników, silna jednolita armia, dobrze zorganizowany aparat biurokratyczny, dążenia do uniezależnienia się Kościoła, osłabienie pozycji szlachty i duchowieństwa." (źródło: wiem.onet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, szanowny Gruby, wiem co to absolutyzm:

 

"Absolutyzm, forma ustroju politycznego, polegająca na skupieniu w ręku monarchy całości władzy (monizm): ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Całość władzy, tzw. absolutum dominium, polegała na jednoczesnym niepodleganiu żadnemu aparatowi kontrolnemu.

 

mamy skupienie wladzy w jednym reku? ciekawe... ciekawe...

wladza nie podlega aparatowi kontrolnemu? dziwne... dziwne...

 

Cechami absolutyzmu były: scentralizowany aparat państwowy, składający się z fachowych, przygotowanych do pełnienia funkcji państwowych urzędników, silna jednolita armia, dobrze zorganizowany aparat biurokratyczny

 

mamy aparat panstwowy skladajacy sie z fachowcow? :shock:

mamy silna armie? dobrze zorganizowany aparat biurokratyczny?

 

nazwanie tego co sie w tym kraju dzieje poczatkiem absolutyzmu, jest bardzo dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nazwanie tego co sie w tym kraju dzieje poczatkiem absolutyzmu, jest bardzo dziwne...

 

Kochane, doczekali my sie w NowejŻytniej Erze ustroja ( ustrojstwa ) co sie nazywa CHYTRUSIZM ŁAPÓWKALNYGLOBALNY z poskiem odłamem CHRYSTUSIZMU ŁAPÓWKALNEGO EUROGMINNEGO z którem walczymy dla wprowadzenia PAPALANDYZMU ANTYABORCYJNO BADZIEWIOPALIWOWO ZAŚCIANKOWO CIMNOGRODZKIEGO. I prosze mnie tu innemi ustrojami nie mieszać, bo to już one som nie modne.

 

Siwy I sekretarz PPCBTNZ ( Polska Partia Co Bedzie Tankować Na Zachodzie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie będziemy mieli wyboru, jak to powiedzieli panowie w "Ale Plamie" Będzie wybór do 5% i pow 5%. Czyli możesz sobie wybrać czy chcesz zpierdzieliś sobie samochód całkiem, czy tylko troszeczke.

:roll: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruby: ja pisalem o poczatku absolutyzmu. Zreszta chodzilo mi o glowna i najbardziej charakterystyczna ceche takiego ustroju, czyli gromadzenie calkowitej wladzy w jednym reku - nie zdziwilbym sie, jakby to niebawem nastapilo. W dodatku krolem zostanie Madamme Kwasniewska, ktora ma tyle pojecia o polityce, co golebie o korcumaku. Po prostu nie podoba mi sie to, ze w panstwie teoretycznie demokratycznym panuje taki ustroj...."postkomunistyczny"?

 

Ale zreszta Ty wchodzisz na forum po to, zeby dyskutowac na tematy zwiazane z Subaru, czy po to, zeby czepiac sie slowek i zwrotow innych uzytkownikow? :wink:

 

Powracajac do biopaliw, to czy Rzad wogole moze nakazac importerom dawac gwarancje na silniki? Bo gdzies znowu slyszalem, ze nie ma takiego prawa. I swoja droga, jak tylko wstapimy do UE, cala sprawa z biogownem pojdzie przed Sad Unijny - i bedzie happy end. I hope so.

 

TJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nazwanie tego co sie w tym kraju dzieje poczatkiem absolutyzmu
Gruby: ja pisalem o poczatku absolutyzmu.

 

hmm... czuje jakas manipulacje :twisted:

 

Ale zreszta Ty wchodzisz na forum po to, zeby dyskutowac na tematy zwiazane z Subaru, czy po to, zeby czepiac sie slowek i zwrotow innych uzytkownikow?

 

czepiam sie nie slowek, tylko ich blednego uzywania :wink:

 

Gruby wolny rynek byl... jakos 1988-92 z tego co pamietam.

 

to, ze byl bardziej wolny niz jest teraz, to nie oznacza, ze byl wolny...

 

 

a sama akcja z biowapaliwami to dla mnie potwierdzenie tezy Kisiela :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, co o tych biopaliwach sądzić. Pikuś żywi się wyłącznie w sposób naturalny i jakoś pływa (raz tylko przez pomyłkę odgryzł kawałek ruskiej łodzi podwodnej, tej , no Kursk czy jakoś tak i potem po nocach swiecił aż blask szedł jak od zorzy polarnej).

Ciekawi mnie tylko, jak zamierzaja egzekwować na początku roku od stacji paliw obowiązek stosowania domieszek bio :?:

Podobno ilość minimalną mają ustalić do 15 stycznia, a kary za zbyt małą ilość domieszek już od 01.01 :roll:

Gdyby tak ustalili, że jeździć wolno wyłącznie na alkoholu, to regularnie - tak w ramach przeglądu - wykonywalibyśmy wymianę silnika. A w oczekiwaniu na wykonanie usługi popilibysmy sobie paliwka. To w ramach wspomagania rolnictwa i sprzedaż ogórków wzrosła by niebotycznie.

A wówczas rząd dowali akcyzę na ogórki i .... po dziurze budżetowej.

Zamieniona na dziury w naszych portfelach. I o to chodzi.

Oczywiście po wymianie silnika trzeba do uurzędu komunikacji, aby nowy numer zalegalizować (mówię o numerze na silniku; ci którzy w tym miejscu myśleli o dobrowolnym akceptowaniu stworu o nazwie teściowa nie zrozumieli mojego wywodu :!: ).

Ciekawy w tym kontekście jest też problem jeżdżenia "po spożyciu".

Panie tu czuć alkohol ! - to nie ja, to samochód ! 5% - toż to dawka śmiertelna :!:

No ale rządu to nie rusza. Jak silnik w słuzbowej limuzynie szlag trafi, to sie nowy kupi. Podatnik zapłaci. A policjant też nie zatrzyma. Aż taki głupi to nie jest.

Zainteresowała mnie też wypowiedź rzecznika konsumentów: "producenci nie mogą jednostronnie wypowiedzieć umowy gwarancyjnej". Kolejny palant, który nie zrozumiał o co chodzi. To niby co - jak rząd stwierdzi, że oleje mogą być używane już wyłącznie rzepakowe a mineralne i syntetyczne nie to niby silniki mają to wytrzymać :?:

W końcu to rząd twierdzi, że homologacja samochodu musi być zgodna z unijną. Ale w homologacji podany jest m.in. rodzaj paliwa. Zgodnego z normą unijną. Czyli samochód odpowiadający normom polskim, nie będzie zgodny z normą unijną i jako taki nie będzie mógł otrzymać w Polsce homologacji :twisted:

Kochani - nasza przyszłość okazuje się świetlana - wszyscy przesiadamy się na furmanki. Te na biopaliwie bez kłopotu pojadą a homologacji nie wymagają 8) I tylko to wjeżdżanie do Europy będzie nieco dłużej trwało.

 

 

Korsarus biologicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się światło !

Dolewki bioetanolu do benzyny będą niskie, ponieważ ...... plony zbóż i kartofli były też niskie :roll:

A konkretnie w okresie do III kwartału (plony 2004 !) będą wynosiły 1,602% a w IV kwartale 2,403%.

Osobiscie jestem zainteresowany ty co się stanie, jeżeli plony w przyszłym roku też będą niskie :?:

No i dlaczego 1,602%, a nie 1,603% :shock: :?:

Osobiście uważam, że właściwą ilością jest 1,60254327895346723674891%

Ddlaczego ? Ot tak sobie. Czy też ktoś wierzy, że podawanie udziału z dokładnością do trzeciego miejsca po przecinku ma inne uzasadnienie, niż moje :?:

 

Korsarus bio-non-logicus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

> > > Stoi na stacji lokomotywa,

> > > która ma jezdzic na biopaliwa.

> > > Chcialaby jechac, ale nie moze,

> > > bo to po pierwsze wypada drozej,

> > > po drugie, skutkiem jakichs przekretów,

> > > w kraju brak kilku biokomponentów,

> > > a jak sie kupi je z zagranicy,

> > > to beda stratni polscy rolnicy.

> > > Po trzecie spalin sklad tak sie zmienia,

> > > ze wzrosna wokól zanieczyszczenia,

> > > po czwarte jazda ma wplyw szkodliwy

> > > na biedny silnik lokomotywy...

> > > Takich zagrozen jest ze czterdziesci,

> > > sam nie wiem, co sie w nich jeszcze miesci.

> > > Lecz chocby przyszlo ekspertów tysiac,

> > > a kazdy gotów nie tylko przysiac,

> > > lecz takze dowiesc w uczonych pracach,

> > > ze ta ustawa sie nie oplaca,

> > > to ja ochoczo przeglosowali

> > > znaczna wiekszoscia Wysokiej Sali

> > > zlobbingowani nasi poslowie,

> > > co klopot maja z olejem - W GLOWIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...