Skocz do zawartości

luz mechanizmu wycieraczek


limeryk

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy żeby się nie rozpisywać tu jest jutub:

Mam duże luzy bo auto mieli deszcz na przedniej szybie od 1999 i sam bym wymienił polimerowe tulejki, ale gdzie kupić taki zestaw ?

Facet z jutuba dobrał zastępczy komplet, ale lepiej byłoby oryginalny.

 

Temat lekko tknięty ale nie był dokończony w lutym

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=151904&p=1562676&hilit=wycieraczki#p1562676

żeby mechanizm nie rąbał, trzeba mu wymienic te plastiki, a silniczek zawsze warto przeczyścić jak już jest na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem pogadać z kolegami z forum zanim ruszę w bój do ASO. Jutro i tak tam będę bo przegub tak chrobocze że ludzie się oglądają. Wstyd nie do zniesienia. Najgorzej że będzie czekanie. Teraz w ASO wszystko zamawiają a na półce mają co najwyżej klocki i filtry. Zdrówko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w ASO czegoś jak zestaw naprawczy do wycieraczek - niestety - w komplecie jedynie z ramionami. Subaru określiło ramie wycieraczki z plastikowymi grzybkami jako jeden monolit- wiec mozna to nabyc jedynie w calosci - strone lewa i prawa. komplet składa się z ramion, grzybka mimośrodu i grzybków razem ze smarem - juz zmontowany.

 

Pomimo wielu poszukiwan nie znalazłem nigdzie takich grzybków w sklepach z akcesoriami i nabyłem nowe ramię łączące silniczek z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest. Jutro będę na Pradze (cenzura zabrania wspominać o dobrym warsztacie) i wszystko się wyrówna do następnej awarii. Przegub i wycieraczki będą jak nowe. Ale chciałem Wam pokazać prawdziwe cacko ! U Rusów znalazłem forka o istnieniu którego nie miałem pojęcia. Podrasowany do 263 kuni, regulaminowe 2.5turbo, nowy w salonach od Królewca po Władywostok. Mają gdzieś unijnych politruków że puszcza za dużo dymu tylko oferują pełnokrwistego wartościowego forka.

http://www.subaru.ru/lineup/forester/model/25xt-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w ASO czegoś jak zestaw naprawczy do wycieraczek - niestety - w komplecie jedynie z ramionami. Subaru określiło ramie wycieraczki z plastikowymi grzybkami jako jeden monolit- wiec mozna to nabyc jedynie w calosci - strone lewa i prawa. komplet składa się z ramion, grzybka mimośrodu i grzybków razem ze smarem - juz zmontowany.

 

Pomimo wielu poszukiwan nie znalazłem nigdzie takich grzybków w sklepach z akcesoriami i nabyłem nowe ramię łączące silniczek z resztą.

 

Jak zwał tak zwał: graty do naprawy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam ten sam problem z wycieraczkami w mojej imprezce MY1999 i już nie mogę z tym wytrzymać, wycieraczki walą góra dół góra dół ;P

 

może będę miał kilka tych plasticzków :)

 

@ pmlody: Jeżeli masz takie plasticzki w dobrym stanie to chetnie bym je od Ciebie odkupil. Więc daj znać co i jak.

 

@ Siekla: Ile Cię to kosztowało, o ile można zapytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to u mnie pełen sukces, tzn.

 

kupiłem na allegro cały komplet tych wodzików i założyłem. Wszystko okraszone świeżym smarem sylikonowym i działa jak ta lala. Dosyć zabawy z tym było, bo wszystkie klipsy w podszybiu wyłamałem, ale zastąpiłem je mosiężnymi śrubkami.

 

W razie pytań będę służył poradą i został mi mój stary komplet wodzików, w prawdzie bez grzybka od strony silniczka, ale jeżeli ktoś potrzebuje to mogę odstąpić.

 

Pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz napisac co dokladnie kupiles ( samelaczniki czy kpl ramion ), szukam na allegdrogo i nie moge znalezc tych lacznikow ( sorry nie mam Polskich znakow )

 

rozebralem swoje, jeden sworzen plastiokowy nie istnieje, prowizorycznie naprawilem ale chcialbym zrobic to na tip top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie facet też docinał z jakiegoś uniwersalnego kit

Ktoś przycinał do legaca plastiki z poloneza. W warsztacie subaru powinni powiedzieć jak to robią, bo im na takiej robocie nie zależy. Wielu z nas ma subaraki z lat 1998-2005 i problem wycieraczek staje się powszechny. Dobrze gdyby oberkapo tego forum dał wyraz i rzucił światło co robić. Po to forum działa żeby sobie pomagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam miałęm ten sam problem naprawiłem to w 40 minut sam, napisze wam jak.

 

Rozkreciłem wszystko to co widać na filmiku i z ramienia wycieraczek wyciągnołem ten niesczesna bialą kulke i myślałem jak to naprawić bo wiedziałem iż dostanie takiej czesci nie bedzie proste i wymyśliłem.

1. Problem polega na tym że wytarte sa zaczepy w koło kulki, po wypadnieciu kulki ramie wycieraczek spiera sie na metalowej kuli o mniejszej srednicy i powstaje ten luz., wystarczy 3 cm blaszki, migomat i wiaderko z wodą.

 

 

 

 

post-12474-0-88806500-1359034668_thumb.png

 

 

 

 

Tylko pamietajcie jak bedziecie spawać by ktos polewł woda, jeśli tego nie bedziecie robic to kulka sie stopi i banda.

Wycieraczki działaja do dzis znakomicie pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Smieszne to nieco ,ale ja sciagalem z amazona. Kupilem od razu dwa komplety :)

 

 

 

 

 

Prosze......

 

http://www.amazon.com/Dorman-49447-Windshield-Linkage-Assortment/dp/B000IWFPIW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1452195315&sr=8-1-fkmr1&keywords=Norman+Part+49447

Edytowane przez ulver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszne to nieco ,ale ja sciagalem z amazona. Kupilem od razu dwa komplety :)

 

 

 

 

 

Prosze......

 

http://www.amazon.com/Dorman-49447-Windshield-Linkage-Assortment/dp/B000IWFPIW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1452195315&sr=8-1-fkmr1&keywords=Norman+Part+49447

Kurcze, przesyłka nieopłacalna... czy nikt nie dopasował od innych samochodów marek? Albo ma na sprzedaż? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...