Jump to content

luz mechanizmu wycieraczek

limeryk
 Share

Recommended Posts

Koledzy żeby się nie rozpisywać tu jest jutub:

Mam duże luzy bo auto mieli deszcz na przedniej szybie od 1999 i sam bym wymienił polimerowe tulejki, ale gdzie kupić taki zestaw ?

Facet z jutuba dobrał zastępczy komplet, ale lepiej byłoby oryginalny.

Temat lekko tknięty ale nie był dokończony w lutym

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=151904&p=1562676&hilit=wycieraczki#p1562676

żeby mechanizm nie rąbał, trzeba mu wymienic te plastiki, a silniczek zawsze warto przeczyścić jak już jest na wierzchu

Właśnie chciałem pogadać z kolegami z forum zanim ruszę w bój do ASO. Jutro i tak tam będę bo przegub tak chrobocze że ludzie się oglądają. Wstyd nie do zniesienia. Najgorzej że będzie czekanie. Teraz w ASO wszystko zamawiają a na półce mają co najwyżej klocki i filtry. Zdrówko !!

nie ma w ASO czegoś jak zestaw naprawczy do wycieraczek - niestety - w komplecie jedynie z ramionami. Subaru określiło ramie wycieraczki z plastikowymi grzybkami jako jeden monolit- wiec mozna to nabyc jedynie w calosci - strone lewa i prawa. komplet składa się z ramion, grzybka mimośrodu i grzybków razem ze smarem - juz zmontowany.

Pomimo wielu poszukiwan nie znalazłem nigdzie takich grzybków w sklepach z akcesoriami i nabyłem nowe ramię łączące silniczek z resztą.

Tak to jest. Jutro będę na Pradze (cenzura zabrania wspominać o dobrym warsztacie) i wszystko się wyrówna do następnej awarii. Przegub i wycieraczki będą jak nowe. Ale chciałem Wam pokazać prawdziwe cacko ! U Rusów znalazłem forka o istnieniu którego nie miałem pojęcia. Podrasowany do 263 kuni, regulaminowe 2.5turbo, nowy w salonach od Królewca po Władywostok. Mają gdzieś unijnych politruków że puszcza za dużo dymu tylko oferują pełnokrwistego wartościowego forka.

http://www.subaru.ru/lineup/forester/model/25xt-s

nie ma w ASO czegoś jak zestaw naprawczy do wycieraczek - niestety - w komplecie jedynie z ramionami. Subaru określiło ramie wycieraczki z plastikowymi grzybkami jako jeden monolit- wiec mozna to nabyc jedynie w calosci - strone lewa i prawa. komplet składa się z ramion, grzybka mimośrodu i grzybków razem ze smarem - juz zmontowany.

Pomimo wielu poszukiwan nie znalazłem nigdzie takich grzybków w sklepach z akcesoriami i nabyłem nowe ramię łączące silniczek z resztą.

Jak zwał tak zwał: graty do naprawy 8)

Hej,

mam ten sam problem z wycieraczkami w mojej imprezce MY1999 i już nie mogę z tym wytrzymać, wycieraczki walą góra dół góra dół ;P

może będę miał kilka tych plasticzków :)

@ pmlody: Jeżeli masz takie plasticzki w dobrym stanie to chetnie bym je od Ciebie odkupil. Więc daj znać co i jak.

@ Siekla: Ile Cię to kosztowało, o ile można zapytac :)

• 2 weeks later...

No to u mnie pełen sukces, tzn.

kupiłem na allegro cały komplet tych wodzików i założyłem. Wszystko okraszone świeżym smarem sylikonowym i działa jak ta lala. Dosyć zabawy z tym było, bo wszystkie klipsy w podszybiu wyłamałem, ale zastąpiłem je mosiężnymi śrubkami.

W razie pytań będę służył poradą i został mi mój stary komplet wodzików, w prawdzie bez grzybka od strony silniczka, ale jeżeli ktoś potrzebuje to mogę odstąpić.

Pozdro600

A mozesz napisac co dokladnie kupiles ( samelaczniki czy kpl ramion ), szukam na allegdrogo i nie moge znalezc tych lacznikow ( sorry nie mam Polskich znakow )

rozebralem swoje, jeden sworzen plastiokowy nie istnieje, prowizorycznie naprawilem ale chcialbym zrobic to na tip top

Na filmie facet też docinał z jakiegoś uniwersalnego kit

Ktoś przycinał do legaca plastiki z poloneza. W warsztacie subaru powinni powiedzieć jak to robią, bo im na takiej robocie nie zależy. Wielu z nas ma subaraki z lat 1998-2005 i problem wycieraczek staje się powszechny. Dobrze gdyby oberkapo tego forum dał wyraz i rzucił światło co robić. Po to forum działa żeby sobie pomagać.

• 6 months later...

Witam miałęm ten sam problem naprawiłem to w 40 minut sam, napisze wam jak.

Rozkreciłem wszystko to co widać na filmiku i z ramienia wycieraczek wyciągnołem ten niesczesna bialą kulke i myślałem jak to naprawić bo wiedziałem iż dostanie takiej czesci nie bedzie proste i wymyśliłem.

1. Problem polega na tym że wytarte sa zaczepy w koło kulki, po wypadnieciu kulki ramie wycieraczek spiera sie na metalowej kuli o mniejszej srednicy i powstaje ten luz., wystarczy 3 cm blaszki, migomat i wiaderko z wodą.

post-12474-0-88806500-1359034668_thumb.png

Tylko pamietajcie jak bedziecie spawać by ktos polewł woda, jeśli tego nie bedziecie robic to kulka sie stopi i banda.

Wycieraczki działaja do dzis znakomicie pozdro.

• 2 years later...

Odświeże temat. Czy posiada ktoś może jeszcze takie plasticzki na sprzedaż lub wie gdzie oprócz ebay-a można je dostać?

Edited by Dorsz914

Smieszne to nieco ,ale ja sciagalem z amazona. Kupilem od razu dwa komplety :)

Prosze......

http://www.amazon.com/Dorman-49447-Windshield-Linkage-Assortment/dp/B000IWFPIW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1452195315&sr=8-1-fkmr1&keywords=Norman+Part+49447

Edited by ulver

Smieszne to nieco ,ale ja sciagalem z amazona. Kupilem od razu dwa komplety :)

Prosze......

http://www.amazon.com/Dorman-49447-Windshield-Linkage-Assortment/dp/B000IWFPIW/ref=sr_1_fkmr1_1?ie=UTF8&qid=1452195315&sr=8-1-fkmr1&keywords=Norman+Part+49447

Kurcze, przesyłka nieopłacalna... czy nikt nie dopasował od innych samochodów marek? Albo ma na sprzedaż? :)

Jak ktoś ma stare plastiki jeszcze całkiem nie rozpadnięte i mi może podesłać to zwymiaruję i wydrukuję na drukarce 3D.

Edited by skwaro