Skocz do zawartości

detailing


boorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy jest sens (i czy można) nałożyć wywoskować samochód Collinitem 476 po nałożeniu powłoki teflonowej lub kwarcowej? Pytam bo jest teraz promocja w jednej z myjek i tam za 100pln robią dekontaminację i dokładne mycie zewnętrzne plus nakładają powlokę ochronną z certyfikatem, która rzekomo ma wytrzymać rok czasu. Powłoka jest z Dimonta lub jakiejś firmy na "M", nazwy nie pamiętam...

 

Ciekaw jestem gdzie nakladaja powloke kwarcowa za 100pln..? Kolejny hit grouponu?

Takie powloki kosztuja od 1500pln w gore, a przed polozeniem powloki jest pelna korekta lakieru. Wtedy ma to rece i nogi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, że tyle kosztują...To na pewno nie będzie powłoka kwarcowa. Jakiś teflon, albo coś...generalnie się zastanawiam, bo nie będę miał czasu żeby samemu zrobić jakieś zabezpieczenie na zimę :mellow: a i pogoda już nie sprzyja, więc pomyślałem... :huh: że może coś takiego własnie.

Jutro podjadę do nich i się spytam czym to robią i wszystko będzie jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz wrzucic link do tej oferty? Tak z ciekawosci..

 

PS. Powloki kwarcowe / cermaiczne (prawidlowo polozone) nie wymagaja woskowania, ze wzgledu na to, ze same w sobie sa lepszym od wosku zabezpieczeniem.

 

A na tego Sonaxa QD rowniez sie skusze....

 

Z niecierpliwością czekam na Twoją opinię :)

 

 

juz kupilem, czekam na paczke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie będzie powłoka kwarcowa. Jakiś teflon, albo coś...generalnie się zastanawiam, bo nie będę miał czasu żeby samemu zrobić jakieś zabezpieczenie na zimę

No to umyją byle jak auto jak zwykle na takich myjniach, rozpylą wosk na lakier przetrą szmatą i gotowe. To wytrzyma rok wg nich pod warunkiem że będziesz co każde mycie jeździł do nich i oni będą woskować tym samym, udając że zabezpieczenie jest.

Jeśli masz czas na chwile odstawić auto do myjni to masz też czas samemu to zrobić, tzn umyć i nawoskować. Na myjni za 100 zł prawie nic nie zrobią, nie ma co sie oszukiwać, za tę kwotę można lepiej samemu to zrobić.

 

Takie powloki kosztuja od 1500pln w gore

 

Ale to koszt całej usługi nakładania na auto. Sama powłoka na około jedno auto to koszt od 100 zł do nawet 500 zł.

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie powloki kosztuja od 1500pln w gore

 

Ale to koszt całej usługi nakładania na auto. Sama powłoka na około jedno auto to koszt od 100 zł do nawet 500 zł.

 

jasna sprawa - przed nalozeniem powloki musi zostac wykonana pelna korekta lakieru - stad taka, a nie inna cena.

 

 

wg. mnie wyrzucenenie pieniedzy w bloto.

 

Znajdz kilka godzin: umyj dobrze auto, usun ewentualna smole, wyglinkuj, umyj raz jeszcze i naloz wosk FK 1000p Hi-Temp:

http://mrcleaner.pl/finish-kare-1000p-hi-temp-sealant-59ml-p1128.html

nawoskuj nim rowniez felgi, wydech. Jest to tester, ale spokojnie wystarczy na 2-4 samochody. Wosk bardzo wytrzymaly - moj ulubiony zreszta :)

 

Lepiej w ten sposob zabezpieczysz lakier anizeli takie pesudo "powloki", ktore klada pod namiotem za 99pln..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drugie zdjęcie czyli profesjonalne mycie parowe :facepalm: czyli szlifowanie lakieru.

 

Oczywiście odradzam takie mycie, więcej szkód niż pożytku. Ekologia :toobad:

 

14,99 zł zamiast 30 zł za bon open na pranie tapicerki samochodowej

Nie ma czegoś takiego jak pranie przy pomocy pary wodnej. Żeby uprać tapicerkę trzeba mieć odkurzacz ekstrakcyjny. Parą to mogą rozpuścić brud i wetrzeć go głębiej.

 

 

 

 

http://mrcleaner.pl/...59ml-p1128.html

nawoskuj nim rowniez felgi, wydech. Jest to tester, ale spokojnie wystarczy na 2-4 samochody. Wosk bardzo wytrzymaly - moj ulubiony zreszta :)

 

Na 2-4 auta nie za mało coś ? :P Spokojnie na więcej woskowań wystarczy. Jak by duże opakowanie zymola na np 15 woskowań wystarczyło to by był koszt :o

Edytowane przez blade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 2-4 auta nie za mało coś ? Spokojnie na więcej woskowań wystarczy. Jak by duże opakowanie zymola na np 15 woskowań wystarczyło to by był koszt

 

myslisz, ze osoba poczatkujaca polozy min. ilosc wosku potrzebna do nawoskowania auta? nie wydaje mnie sie ;)

Swoje pierwsze woskowanie FK - zuzylem polowe puszki testera.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3510225185&ars_source=ars&ars_socket_id=11&ars_rule_id=22

 

A co do wosków to już zrozumiałem :)

#16 lepiej go na okres letni nakładać z racji że jest naturalnym woskiem a co za tym idzie krótko trzyma i szkoda takiego wosku na okres zimowy , natomiast FINISH KARE 1000P High-Temp będzie idealny na zimę B)

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=5724&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zwroc uwage na pojemnosc - 120ml - wg. producenta musisz dac 25ml na 10l wody wiec butelka starczy Ci na 5 myc.. Nie za wiele jak na 20pln..

 

Kup ten, ktory proponowal @@mariost - budzetowy, ale dobry: http://allegro.pl/szampon-shiny-garage-500ml-orange-biala-podlaska-i3558714931.html

 

FINISH KARE 1000P High-Temp będzie idealny na zimę

 

ja uzywak FK przez caly rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zwroc uwage na pojemnosc - 120ml - wg. producenta musisz dac 25ml na 10l wody wiec butelka starczy Ci na 5 myc.. Nie za wiele jak na 20pln..

 

Kup ten, ktory proponowal @@mariost - budzetowy, ale dobry: http://allegro.pl/sz...3558714931.html

 

FINISH KARE 1000P High-Temp będzie idealny na zimę

 

ja uzywak FK przez caly rok :)

 

Racja!

Pytam o ten szampon z ciekawości, bo w środę kupiłem właśnie tego zawodnika http://allegro.pl/szampon-shiny-garage-500ml-orange-biala-podlaska-i3558714931.html i dzięki waszym rekomendacją wiem, że dobrze uczyniłem :)

 

A co do wosku to widzisz Kamil, nieświadome wywaliłem dużo $ na #16 i teraz muszę go wykorzystać, ale...

 

 

własnie kupiłem też FK ten za 20 dychy i na zimę specymir i corsa dostanie FK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo ladnie :) ta zabawa wciaga.. wciaga tez niestety sporo $$.. :)

 

Tak to fakt wciąga, ale uważam, że lepiej mieć "zdrowe" nie koniecznie zrozumiałe ale pasje niż chore .... pomysły ;)

Oj tak wciąga sporo $ ale dzięki waszym radom sporo zaoszczędziłem bo zamiast kupić za X zł jeden produkt kupiłem za te X zł dwa nie złe produkty. :yahoo:

I znów moje konto jest puste, ale.... wole wydawać ostatni grosz na hobby niż na np używki czy leki :rolleyes:;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj autko wymyte...ale ręcznie, bo coś nie tak robiłem z aktywna pianą... :angry:

Może ktoś udzielić instrukcji jak używać AP? Ja to zrobiłem tak:

  1. Napełniłem w 1/10 zbiorniczek pianownicy, resztę dolałem wody (zbiorniczek 0,6L)
     
  2. Podłączyłem to do myjki karchera K2.21
     
  3. Woda i jazda...
     
  4. Efekt jest taki, że "wytworzona" piana spływa po aucie i w ogóle nic nie zmywa (nawet kurzu)...

 

Napisany 26 wrzesień 2013 - 11:40

blade powiedział:

 

Na 2-4 auta nie za mało coś ? Spokojnie na więcej woskowań wystarczy. Jak by duże opakowanie zymola na np 15 woskowań wystarczyło to by był koszt

myslisz, ze osoba poczatkujaca polozy min. ilosc wosku potrzebna do nawoskowania auta? nie wydaje mnie sie ;)

Swoje pierwsze woskowanie FK - zuzylem polowe puszki testera.. ;)

 

Nie wiem czy nakładałem odpowiednią ilość wosku (nie zawoskowałem całego samochodu), ale sądząc po zużyciu, to spokojnie wystarczy na 2-4 samochody :P

 

A tak dodatkowo, to czy mycie ręczne nie zmywa tego wosku za mocno? Bo tak jak napisałem nie zawoskowałem całego i przed kolejnym woskowaniem należałoby wymyć...to czy woskować również te partie, które już woskowałem?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od pianownicy, aktywnej piany i proporcji. Cos u Ciebie po prostu nie zagralo..

 

Czemu dzielisz woskowanie na kilka etapow..? Przeciez samo woskowanie + mikrofibra to robota "rach-ciach". Szampon z neutralnym ph nie zmyje wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doszedłem do tego, że pianownica nie zabanglała...

To nie był samo woskowanie... miałem czas wczoraj po pracy po 15 do dajmy na to 19...

Pierwsza poszła AP, potem płukanie, mycie na dwa wiadra, tar & glue remover, glinkowanie (tylko połowa auta), mycie ponowne, cleaner (dodo juice), i dopiro woskowanie polecanym wyżej FK Hi Temp 1000...

w miedzyczasie trochę w środku ogarnąłem z grubsza...

Myślę, że to całkiem niezły czas ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo zostawic auto na noc po wyglinkowaniu, ale calosci. Nastepnego dnia mycie, cleaner, wosk. Kompleksowo, calosciowo :)

 

Mam nadzieje, ze zrobiles fotorelacje, albo chociazby zdjecia "przed" i "po"? :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł z tym zostawieniem na noc...

Niestety zdjęć nie robiłem :( , ale w ten weekend będe penwie mył znowu i bede miał na to cały dzień, więc wtedy porobię fotki jakimś aparatem. Bo traz to miałem tylko telefon przy sobie, więc zdjęcia byłyby nie bardzawej jakości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OWOC - tzw. magiczna gąbka albo masło orzechowe ...

 

...nie, nie robię sobie jaj ;)

 

Szczerze ani o jednej ani o drugiej metodzie nie słyszałem :huh:

Można coś szczerzej o tej pierwszej bo druga nie przejdzie za bardzo lubię masło orzechowe, żeby ja na plastik nakładać :P

 

Aha wczoraj pierwszy raz nakładałem wosk na srebrny lakier. Od początku byłem nastawiony negatywnie do tego srebrnego lakieru, ale.... jestem zadowolony z efektu :yahoo:

7xv.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ani o jednej ani o drugiej metodzie nie słyszałem Można coś szczerzej o tej pierwszej bo druga nie przejdzie za bardzo lubię masło orzechowe, żeby ja na plastik nakładać

 

eg. http://janniezbedny.pl/produkty/do-specjalnych-zastosowan/magiczna-gabka

lub

http://www.rossnet.pl/Produkt/Scotch-Brite-Magiczna-Gabka,116425

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...