Skocz do zawartości

Błąd P1230 - Fuel pomp controller


Kaiser_Sowza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Błąd niczego konkretnie nie wskaże. Może jedynie naprowadzić na "słaby punkt" od którego trzeba by zacząć. Jeśli nic Ci się nie dzieje z autem to skasuj go i jazda.

Wskazania które podałeś wskazują na chwilowy zanik/spadek napięcia na pompę.

Przyczyn może być wiele: chwilowy spadek napięcia, przekaźnik pompy dostał głupawki itp. Generalnie jeśli naprawdę nie doszło do uszkodzenia pompy to nie przejmuj się, to chwilowy błąd zapamiętany w pamięci ECU. Skasuj go kompem, albo zdejmij klemę z akumulatora na dłuższą chwilę i ciesz się jazdą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na razie błąd skasowany. Pojeżdżę jeszcze kilka dni i jeszcze raz odczytam co tam wyskoczy. Wtedy tutaj wrzucę i może komuś się to na przyszłość przyda. :)

 

Najlepsze jest to, że nawet na NASIOC'u nie potrafili na to odpowiedzieć. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe czy ci wyskoczy czy nie, tez mam z tym problem i nie mogę zdiagnozować przyczyny a wszystko działa i wszystko było zmieniane.

 

No właśnie w tym sęk, że u mnie też wszystko chodzi ok. :) Mimo wszystko powęszę i jak coś znajdę to tu wrzucę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam

i jak rozwiązał ktoś ten problem?

 

 

Na razie jeszcze nie. Sezon urlopowy i nie mam kiedy postawić auta do mechanika. Jak tylko coś będę wiedział to tu wrzucę.

 

Teraz jak sczytywałem błędy to wyskoczyła tylko tzw. ekologia, a tamtego błędu nie było. No ale i tak będę rozbierał ten sterownik i zobaczę czy wszystko tam dobrze podłączone. :)

 

Jakie powinno być ciśnienia paliwa? Mam wstawioną pompę Walbro, auto niemapowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

i jak rozwiązał ktoś ten problem?

Na razie jeszcze nie. Sezon urlopowy i nie mam kiedy postawić auta do mechanika. Jak tylko coś będę wiedział to tu wrzucę.

Teraz jak sczytywałem błędy to wyskoczyła tylko tzw. ekologia, a tamtego błędu nie było. No ale i tak będę rozbierał ten sterownik i zobaczę czy wszystko tam dobrze podłączone. :)

 

 

A tak podpowiem, że miałem taki przypadek przy jeździe na LPG. Przy trasie z Gdańska do Berlina komputer zgłupiał bo samochód jechał a pompa nie działała. Błąd skasowany, do tej pory nie wyskoczył. Może dla tego, że na krótkich trasach pompa włącza się przy każdym uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma LPG ... i ja nie wiem czym to może być powodowane. Trzeba się wybrać do jakiegoś dobrego elektryka chyba, raczej bardzo dobrego żeby przebadał wszystko... ja go kasuję cały czas, ale nie ma reguły na to kiedy się ten błąd zapali..

Może to być spowodowane skokiem napięcia chwilowego? Przepięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skokiem to raczej nie. Przeglądaliście serwisówkę i procedurę diagnostyczną tego błędu? Opiera się głównie na pomiarach rezystancji między różnymi punktami i przypuszczam, że tam może być pies pogrzebany. Jakieś zaśniedziałe styki może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm muszę sprawdzić jedną rzecz.. czy wie ktoś może który przewód (MASA) idzie z pompy paliwa do ECU? tzn który to przy wtyczce :twisted:

 

-- Śr lip 25, 2012 7:21 pm --

 

Skokiem to raczej nie. Przeglądaliście serwisówkę i procedurę diagnostyczną tego błędu? Opiera się głównie na pomiarach rezystancji między różnymi punktami i przypuszczam, że tam może być pies pogrzebany. Jakieś zaśniedziałe styki może?

 

czy masz to gdzieś może? z chęcią wpadnę z amperomierzem i obczaję wszystko krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz to gdzieś może?

Ech... pierwszy przyklejony temat na forum technicznym (FAQ znaczy) -> post o dokumentacjach -> np. ta strona -> sekcja 'bug eye' :) Zdaje się, że w dokumencie DOHC znajdziesz troubleshooting tego błędu. Polecam ściągnięcie wszystkich części serwisówki - kopalnia wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiecie co koledzy.. ostatnio miałem awarię lekką i po jej naprawie znikł ten błąd.. niby nic a filtr tylko paliwa wymieniłem...

i problem z CEL znikł :) jak macie możliwość zmierzcie ciśnienie przed i za filtrem.. u mnie było spowodowane to że filtr był zapchany - pompa biła ciśnienie ale filtr nie przetłaczał i tak jej było ciężko(opór rósł) że wyskakiwał błąd... spróbujcie Powodzenia :)

a jak nie to tylko to pozostaje ;)

http://www.fakewrx.com/subaru/p1230.gif 1/2

http://www.fakewrx.com/subaru/p1230a.gif 2/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzięki temu wyeliminowałem usterkę która nie dawała mi spokoju...

obym tylko nie zapeszył... :)

byłem jeszcze sprawdzić ciśnienie na garach i jest książkowe :D w końcu mój sinik ma 60.000 przebiegu, i posprawdzali mi auto od A do Z i wszystko jest już picuś glancuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
i jak.. pomogło..?

spróbuj voltomierzem z tym schematem co podesłałem trochę wyżej ;)

 

Wymontowałem, ale nie dałem rady ogarnąć tego voltomierza. :| W dziedzinie elektryki żaden ze mnie fachowiec. :) Poczyściłem trochę styki i spiąłem na nowo. Na razie błąd nie wyskakuje. :)

 

Zobaczymy jak dalej. Temat ciągle obserwuję, więc w razie czego będę tu pisał o ewentualnych postępach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci szczerze że ja ten błąd miałem przez przetkany filtr paliwa.. a o takim czymś to jeszcze nigdy nie słyszałem.. więc masz do sprawdzenia suma sumarum cały układ paliwowy. Możesz mieć przetkane przewody paliwowe... a ten błąd wyskakuje Ci kiedy.. przy normalnej jeździe czy jak przydusisz? jak chcesz to mogę cię jakoś pokierować z tym schematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...