Skocz do zawartości

Błąd P1230 - Fuel pomp controller


Kaiser_Sowza

Rekomendowane odpowiedzi

no powiem Ci szczerze że ja ten błąd miałem przez przetkany filtr paliwa.. a o takim czymś to jeszcze nigdy nie słyszałem.. więc masz do sprawdzenia suma sumarum cały układ paliwowy. Możesz mieć przetkane przewody paliwowe... a ten błąd wyskakuje Ci kiedy.. przy normalnej jeździe czy jak przydusisz? jak chcesz to mogę cię jakoś pokierować z tym schematem :)

 

Właśnie o to chodzi, ze auto chodzi jak należy. :) Czasami jak dłużej pojeżdżę jest dziwny objaw, który po zgaszeniu i ponownym odpaleniu się znowu pojawia:

 

Ruszam z wolnych obrotów i przy ok 1500obr./min. jest tak jakby coś go przydławiło delikatnie i potem idzie normalnie, niby wychodziłoby, że w układzie jest jakiś brud. Ale wystarczy, że zgaszę i ponownie odpalę i problem znika. :) Błędy przy tym żadne nie wyskakują. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dawno wymieniałeś filtr paliwa? bo ja bym to obstawiał na początek.. zacznij od tego.. mało kosztowne a zawsze zalecane wymiana filtra.. możesz zmierzyć jeszcze ciśnienie paliwa jak nie chcesz zmieniać filtra od razu.. tylko sprawdz czy przed filtrem i za filtrem jest takie samo ciśnienie paliwa. Tylko to też nie jest takie w 100% uniwersalne bo pod obciążeniem (w czasie jazdy) może potrzebować o wiele więcej paliwa a przepustowość filtra jest tak mizerna że przetyka.. ja tak miałem.. Filtr to tylko parę złotych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...