Skocz do zawartości

Mam problem z pedałami.


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie dwa problemy. Pierwszy błahy, to to że moje kochane pedały się wyeksploatowały. W serwisie nie mają takowych nakładek. Boje się ze w najbardziej nieodpowiednim momencie się rozlecą. Macie jakieś doświadczenia z pedałami może jakieś firmowe nakładki ?

Druga sprawa to pedał gazu. Czuje na nim drgania takie coś jak na drążku skrzyni biegów. Czasem aż mrowi w nodze. Natomiast na sprzęgle, hamulcu i kierownicy nic nie czuje ?!

Co o tym myślcie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dwa problemy. Pierwszy błahy, to to że moje kochane pedały się wyeksploatowały. W serwisie nie mają takowych nakładek. Boje się ze w najbardziej nieodpowiednim momencie się rozlecą. Macie jakieś doświadczenia z pedałami może jakieś firmowe nakładki ?

Druga sprawa to pedał gazu. Czuje na nim drgania takie coś jak na drążku skrzyni biegów. Czasem aż mrowi w nodze. Natomiast na sprzęgle, hamulcu i kierownicy nic nie czuje ?!

Co o tym myślcie :?:

 

1.Mozesz zalozyc jakies Sparco,OMP,Momo itp. Ja zalozylem ostatnio OMP z warstwa antyposlizgowa-fajna sparwa(kupilem na allegro,chlopaki z MplusM maja wyprzedaz)

2.Co do pedalu gazu to drgania moga sie przenosic jezeli zuzyta jest ktoras poduszka silnika lub skrzyni biegow, masz linke gazu czy elektr.przepustnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, ile osób w tej chwili siedzi z drżącymi rękoma nad klawiaturą i wbija zęby w stół, aby powstrzymać się przed pójściem na całość, widząc tytuł tego wątka… :wink: :mrgreen:

Ale wracając do pedałów, to jeżeli oryginalne się rozlatują, to może się okazać, że nakładek nie ma do czego przykręcić.

Ja w paru samochodach używałem takie

http://www.prince.com.pl/baza/sparco_im ... d_1483.jpg

 

ale w Subaraku nie próbowałem, więc nie wiem jak by się sprawdziły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dwa problemy. Pierwszy błahy, to to że moje kochane pedały się wyeksploatowały. W serwisie nie mają takowych nakładek. Boje się ze w najbardziej nieodpowiednim momencie się rozlecą. Macie jakieś doświadczenia z pedałami może jakieś firmowe nakładki ?

Druga sprawa to pedał gazu. Czuje na nim drgania takie coś jak na drążku skrzyni biegów. Czasem aż mrowi w nodze. Natomiast na sprzęgle, hamulcu i kierownicy nic nie czuje ?!

Co o tym myślcie :?:

 

1.Mozesz zalozyc jakies Sparco,OMP,Momo itp. Ja zalozylem ostatnio OMP z warstwa antyposlizgowa-fajna sparwa(kupilem na allegro,chlopaki z MplusM maja wyprzedaz)

2.Co do pedalu gazu to drgania moga sie przenosic jezeli zuzyta jest ktoras poduszka silnika lub skrzyni biegow, masz linke gazu czy elektr.przepustnica?

 

Linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dwa problemy. Pierwszy błahy, to to że moje kochane pedały się wyeksploatowały. W serwisie nie mają takowych nakładek. Boje się ze w najbardziej nieodpowiednim momencie się rozlecą. Macie jakieś doświadczenia z pedałami może jakieś firmowe nakładki ?

Druga sprawa to pedał gazu. Czuje na nim drgania takie coś jak na drążku skrzyni biegów. Czasem aż mrowi w nodze. Natomiast na sprzęgle, hamulcu i kierownicy nic nie czuje ?!

Co o tym myślcie :?:

 

1.Mozesz zalozyc jakies Sparco,OMP,Momo itp. Ja zalozylem ostatnio OMP z warstwa antyposlizgowa-fajna sparwa(kupilem na allegro,chlopaki z MplusM maja wyprzedaz)

2.Co do pedalu gazu to drgania moga sie przenosic jezeli zuzyta jest ktoras poduszka silnika lub skrzyni biegow, masz linke gazu czy elektr.przepustnica?

 

Linka

 

Podnies maske i sprawdz czy linka gdzies nie dotyka lub obciera, u mnie np pedal delikatnie mrowil bo linka byla luzna-wystarczylo lekko podkrecic nakretke przy uchwycie na kolektorze ssacym i problem rozwiazany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj, jeździłem paroma Subarkami z podobnymi i były cool.

 

 

 

Intakwrx, wybierz takie podkładki jakie Ci się podobają i załóż. Jakoś je Ci myślący mechanior przymocuje :-) Nie wiemc zy ma dla Ciebie znaczneie możliwośc zrobienia heel&toe ja wybieram pedały patrząc na to oraz na to żeby był jak najlepszy dostęp do hamulca lewą nogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niebawem będą mieszkały te:

http://www.prince.com.pl/baza/sparco_im ... od_696.jpg

 

BaRy bedziesz mial problem je zamontowac... W GT do plytki pedalu przyspawny jest od spodu plaskownik centralnie na srodku, a te nakladki maja wlasnie cenralnie na srodku otwory montazowe :roll:

 

Poszukaj lepiej takie ktore maja mozliwosc montazu za pomoca srob ale ukosnie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niebawem będą mieszkały te:

http://www.prince.com.pl/baza/sparco_im ... od_696.jpg

 

BaRy bedziesz mial problem je zamontowac... W GT do plytki pedalu przyspawny jest od spodu plaskownik centralnie na srodku, a te nakladki maja wlasnie cenralnie na srodku otwory montazowe :roll:

 

Poszukaj lepiej takie ktore maja mozliwosc montazu za pomoca srob ale ukosnie.

 

Pozdr

Hmm to mnie trochę zmartwiłeś, ale dzięki przynajmniej wiem na czym stoję.

W takim razie najpierw pokaże to mojemu fachmanowi czy podoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj,

Ciekaw jestem, ile osób w tej chwili siedzi z drżącymi rękoma nad klawiaturą i wbija zęby w stół, aby powstrzymać się przed pójściem na całość, widząc tytuł tego wątka…

 

Byłem jednym z nich :mrgreen:

 

 

Ja w paru samochodach używałem takie

http://www.prince.com.pl/baza/sparco_im ... d_1483.jpg

 

Dokładnie takie mam w swoim i jest ok, ważne aby buty nie były za szerokie. W Alpinusach mam czasem problem i zdarza się wcisnąc dwa pedały jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...