Skocz do zawartości

filtr paliwa impreza WRX 06


sebachon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się będę dalej upierał,że filtry są od filtrowania i trzeba je w związku z tym zmieniać
Mnie nie chodzi tylko o rolę filtra jako sitka,choć i tę pewnie rolę spełnia ale także odstojnika wilgoci oraz bardzo bardzo małych drobinek brudu coś jak mułek/błotko.

Ależ nikt nie neguje roli i znaczenia filtrów paliwa,dla sprawności i zdrowia silnika. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja się będę dalej upierał,że filtry są od filtrowania i trzeba je w związku z tym zmieniać.
Jak sobie Pan Szanowny życzy... ;) Skąd tylko wziąłeś to kryterium wymiany - "na zimę"? :rolleyes: A dlaczego nie co 10 tys.? Albo 20 tys.? :)

 

Hm. Moim skromnym zdaniem w dupowozach filterek powinno się wymieniać nie rzadziej niż co 30tys.km.Czyli co dwie wymiany oleju. Być może nawet co 15 tys.km. Wacham się bo dokłądnych testów nie robiłem ale jak patrzyłem co jest w filtrze po 30 km, to nabierałem przekonania ,że nie rzadziej.

Dlaczego przed zimą ? Ano w związku z tym,że moje dupowozy to zwykle diesle a w filtrze zbiera się oprócz błotka,drobinek trochę wody to ten śmieć potrafi "przyłapać" i razem z drobinami parafiny sprawić problem. A parmatry polskich ON czy to ultiimate,dynamic,verva nie są zbyt optymalne.Chodzi mi o temp.mętnienia.

 

Co do filtra subaru to muszę mu się przyjrzeć aby coś na jego temat rozsądnego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra subaru to muszę mu się przyjrzeć aby coś na jego temat rozsądnego powiedzieć.
To żeśmy sobie pogadali jak głuchy ze ślepym. ;):) Myślałem, ze rozmawiamy o zaleceniach dotyczących wymiany filtra w imprezie WRX/STI 06. :)

 

Moim skromnym zdaniem w dupowozach
Najlepiej chyba stosować się do zaleceń producenta i ewentualnie przyspieszać nieco terminy w zależności od sposobu użytkowania, ale w ramach zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przed zimą ? Ano w związku z tym,że moje dupowozy to zwykle diesle a w filtrze zbiera się oprócz błotka,drobinek trochę wody to ten śmieć potrafi "przyłapać" i razem z drobinami parafiny sprawić problem. A parmatry polskich ON czy to ultiimate,dynamic,verva nie są zbyt optymalne.Chodzi mi o temp.mętnienia.

Porównywanie diesla i oleju napędowego do silnika iskrowego i benzyny,jest trochę naciągane,sam przyznasz.

Olej napędowy jest bardziej zanieczyszczony,w nowoczesnych dieslach jest filtrowany bardzo dokładnie,filtry dla diesla są sporo "gęściejsze" niż do benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam zawsze na zime dlatego,ze mi to chyba zostalo po dieslach :P aby sie parafina w zimie nie wytracala i czopowalo,oczywiscie paliwo benzyna jest duzo czysciejsze od diesla i dodatkowo jak pisal wczesn cybel nalezy czesto tankowac i wtedy jest malo paprochow i co najwazniejsze nigdy nie doprowadzac do zassania calego syfu ktory jest na dnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Olej napędowy jest bardziej zanieczyszczony,w nowoczesnych dieslach jest filtrowany bardzo dokładnie,filtry dla diesla są sporo "gęściejsze" niż do benzyny.

 

Tak,racja.Benzyna jest sporo czyściejsza w tym ,że będzie mniej tego mułku/błotka. Jest w niej mniej tych dolewek specyfików ,które także potrafią być problematyczne w sensie wytrącania i zamulania.Nie ma też bio estrów pochodnych oleju rzepakowego które lubią się łączyć w "gluty" i zapyachać układ paliwowy.

 

Ale dobrze nie jest.W benzynie są biododatki podobne do alkoholi.A te wiadomo chłoną wodę. Zarówno woda jak też benzyna ( nawet kiedy zbiornik zwykle jest zatankowany,jest mniejszy dostęp powietrza) działają agresywnie na metale. Do rdzewienie potrzebna jest woda nie dostęp powietrza. Tłuściutka ropa zabezpiecza a w przypadku benzyny dużo częściej dochodzi do korozji i przemieszczaniu się cząstek rdzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak metalowe mimo swojego jakiegos zabezpieczenia jak maja 10-nascie lat to rdza zawsze sie znajdzie

Zaglądałem do swojego z rocznika 2000 kilka razy i nie ma śladów rdzy. ;)

Te powłoki są bardzo trwałe i jeśli nie było mechanicznych uszkodzeń zbiornika,to wytrzymują bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten filterek wygląda zwyczaj tylko położenie ma mało przyjazne.

A możecie zdradzić gdzie on się znajduje? Mam MY06 N/A, w sklepie źle wydali mi filtr pod maskę. Wyczytałem, że akurat w moim roczniku przeskoczył do baku. Jest tam jakaś rewizja? Szukam, szukam i zagadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wydawało mi się, że w STI jest inaczej.
Zauważ, że jak przekręcisz stacyjkę i chwilę odczekasz zanim zapalisz, z tyłu z okolic kanapy, słychać charakterystyczny dźwięk zassania paliwa (bugocik, czasami podwójny... :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Filtr paliwa wymieniony.Z zewnątrz wygląda jak zdjęty z półki. Jak znajdę chwilę czasu to rozpołowię go i zbadam zawartość filtra.O wynikach poinformuję.

 

Przyjrzałem się filtrowi i zweryfikowałem swoje zdanie. Podejrzewam,że filtr wcześniej nie był wymianiany.Auto ma na liczniku 102 tys.km.

Filtr bardzo łatwo się rozkręca i wygląda bardzo solidnie.

 

Wprawdze był już bez benzyny i nie wiem co z niego dokładnie wyleciało ale trwierdzę,że dobrze filtruje benzynę i od spodu potarłem go białym ręcznikiem papierowym. Po tych oględzinach twierdzę,że ufam mu bardziej i nadgorliwość tu jest zbyteczna. Spoko powinien wytrzymywać rekomendowane 120 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@Sebachon

 

Jak wspominałem filtry w "zwyłych "samochodach polecam wymieniać minimum co dwie wymiany oleju silnikowego. W dieslach szczególenie !!!

Kryterium zimy wziąłem dlatego,że właśnie w niskich temperaturach zawartość filtra potrafi zamarznąć i utrudniać przepływ paliwa.

W Subaru ten filtr jest mocno inny.W moim samochodzie był w idealnym stanie,choć nie wiem kiedy był poprzednio wymieniany.

 

137a36b83dbd80ce.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...