Skocz do zawartości

Hak Holowniczy


krolson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niosę się z zamiarem zakupu przyczepy kempingowej i związku z tym muszę zainstalować hak w moim Forku:

 

Rocznik 2007 - 2,5XT

 

Proszę o informacje jakie to mogą być przykładowe koszty i gdzie to najlepiej zrobić w Piasecznie/Warszawie lub okolicach.

 

Pozdrawiam,

DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc problem z zainstalowaniem haka jeśli masz wydech ProDrive. Ja w swoim Forku robiłem 2 podejścia i ostatecznie odpuściłem... Przy seryjnym wydechu raczej nie ma problemu - kupujesz hak do rocznika 2007 (od PLN 350...) i montujesz w dobrym warsztacie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PubLo,

 

jakiz to masz wydech PRODRIVEa ze nie mozesz zamontowac haczyka, mialem przez prawie pol roku no moze rok prodrivea P1 haczyk mial owszem tylko 1cm luzu by nie bic w wydech ale to wystarczylo, nadmienie haczyk byl juz na rocznym forku jak go zanabylem ale nie wygladal na jakis cud swiata.

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byc problem z zainstalowaniem haka jeśli masz wydech ProDrive. Ja w swoim Forku robiłem 2 podejścia i ostatecznie odpuściłem... Przy seryjnym wydechu raczej nie ma problemu - kupujesz hak do rocznika 2007 (od PLN 350...) i montujesz w dobrym warsztacie :-)

 

Wydech mam fabryczny.

 

-- Wt mar 13, 2012 5:13 pm --

 

PubLo,

 

jakiz to masz wydech PRODRIVEa ze nie mozesz zamontowac haczyka, mialem przez prawie pol roku no moze rok prodrivea P1 haczyk mial owszem tylko 1cm luzu by nie bic w wydech ale to wystarczylo, nadmienie haczyk byl juz na rocznym forku jak go zanabylem ale nie wygladal na jakis cud swiata.

 

tomasz p.

 

 

Umówiłem się na instalacje w firmie kmhaki.pl 600zł wraz z instalacja i wiązką.

 

Zdam relacje po instalacji.

 

DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...może zatem nie problem w wydechu a warsztatach do których zajechałem:-( Czekam zatem na relację Krolsona z montażu. Jeśli będzie OK to chętnie połknę haczyk:-)

PS

Arkitekt - przy okazji - zapodałem w tym dziale odrębny post dziwnego dźwięku spod maski. Czy w Twoim 2,5 AT też masz taką przypadłość?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...może zatem nie problem w wydechu a warsztatach do których zajechałem:-( Czekam zatem na relację Krolsona z montażu. Jeśli będzie OK to chętnie połknę haczyk:-)

PS

Arkitekt - przy okazji - zapodałem w tym dziale odrębny post dziwnego dźwięku spod maski. Czy w Twoim 2,5 AT też masz taką przypadłość?

Pozdrawiam

 

Instalacja w 2,5H.

Polski Hak i Polska wiązka.

Złącze 13 pinowe + przejściówka 7 pin(30zł)

Całość 630zł z FV.

W nie-ASO koszt około 800zł.

 

Polecam warsztat.

 

Pozdrawiam,

DK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poleccie prosze jakis hak do 2t do Forka s-turbo z 99, ktory by jak najmniej zwisal mi pod zderzakiem (a w kazdym razie po demontazu koncowki chowalby sie caly pod zderzakiem). Dodam, ze mam backboxa prodrive od imprezy. Hak nie musi byc nowy ale sprawny i dobry.

Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę kotleta:

mam forka jak obok <- i mam wydech prodrive. Pytanie czy mogę zamontowac zwykły hat auto-hak czy będzie problem :)

 

Oczywiście że tak, nie wiem co to za pytanie, przy większych wydechach niż seryjny trzeba jedynie trochę odgiąć wieszaki i obniżyć aby wydech nie rezonował o belkę haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem w auto Marciniak na milanowskiej 6 dosłownie 3 tyg temu bo potrzebowałem w miarę szybko. Warsztat uroda nie powala ale szybko sprawnie wszystko działa i nie było chamskiego wiercenia na szybko żeby przeciągnąć elektryke. 530 zł w 3 godziny.

Efekt jest taki

post-4706-0-26696400-1370334505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem w ostatni czwartek hak Imioła do Foresterów 98-08 (montowany do 04XT), parę godzin roboty (ok 3-4 w sumie).

Elektryka podłączona do lamp (pięć przewodów w lewej lampie, dwa w prawej).

Kostka, która jest w bagażniku służy do podłączenia elektryki przez specjalny moduł (przynajmniej tak wyczytałem na subaruforester.org).

Problemem jest wydech, który jest teraz jakieś 3mm od belki haka, więc albo muszę znaleźć dłuższe gumy, ale trochę przegiąć wąsy od wydechu.

 

Jakby ktoś miał pytania to chętnie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dwa wrzuc zdjecia

 

szukam takiego haka wypinanego, zeby "baza" i gniazdo elektryki pozostaly schowane za zderzakiem, byc moze cos takiego:

e6e358766527d66b952683b38b583918.jpg

 

po podpieciu haka musialby pewnie wychodzic spod zderzaka jak tutaj:

f900x600-F4F4F2-C-4695c76d-290855.jpg

 

 

Zobacz na ten thule:

 

http://www.jyautoparts.co.uk/subaru-forester-4x4-thule-towbar-p-22373.html

 

Tyle ze chyba gdzies widzialem ze jest od 2008 roku. Ja tez szukam czegos, najlepiej thule ladnie wypinanego. Coby rowejry czasem przewiezc.

 

 

 

Male sprostowanie, ten hak z linka (503000) nie wyglada tak jak na tym zdjeciu.

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...