Skocz do zawartości

Swiece zarowe techologia wymiany


baltazar

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie z pytaniem czy istniej mozliwosc wymiany świec zarowych w silnikach Diesla , bez urwani ich?

 

zdecydowanie....tak :mrgreen:

 

Uzyskałem dziisiaj informacje w ASO, ze za kazdym razem swieca się urywa i nalezy wyciagnac silnik etc....

 

być może , jak sie by urwała to tak , nawet wtedy warto głowicę wymienić... :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z pytaniem czy istniej mozliwosc wymiany świec zarowych w silnikach Diesla , bez urwani ich?

 

zdecydowanie....tak :mrgreen:

 

Uzyskałem dziisiaj informacje w ASO, ze za kazdym razem swieca się urywa i nalezy wyciagnac silnik etc....

 

być może , jak sie by urwała to tak , nawet wtedy warto głowicę wymienić... :roll: .

Wymienic? Niezle te subaru z dyszlem. W innych autach to sie zdejmuje co najwyzej glowice po zerwaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych autach to sie zdejmuje co najwyzej glowice po zerwaniu.

w subaru też ale , jak to na tym forum :roll: należy rozpatrywać wyłącznie sytuacje ekstremalne.....:

1/ nie da sie wykręcic bez urwania.....bzdura ale niech bedzie :mrgreen:

2/jak sie nie wyjmie silnika to się urwie....bzdura...

3/jak juz sie urwie to napewno nie da sie jej wykrecić i trzeba kupic glowice ktorej cena jest ......no jaka..?

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - a kiedy przychodzi moment wymiany świec? jak stwierdzić że to już?

Serwisy twierdzą, że jak się zepsuje.

A ja twierdzę, że przy normalnym koszcie świec w granicach 40-50 PLN warto to robić np. przy 60 tys.km.

Ja w tej chwili mam urwaną, żarnik wpadł do środka. Musiałem ściągnąć głowicę. ( Nie Subaru)

Powodem prawdopodobnie był nagar za żarniku, który klinował świecę - reszta świecy czysta, bez nagarów.

Oczywiście można wykręcać świece bez uszkadzania głowicy / urywania świecy. Tylko trzeba "umić"

 

-- 14 lut 2012, o 11:39 --

 

w starszych modelach spr. w aso w nowszych jest sygnalizowane uszkodzenie.

Własnie jest sygnalizowane uszkodzenie elektryczne - a często swiece sprawne elektrycznie nie działają poprawnie.

Element grzejny jest pokryty nagarem.

Z ciekawości, p.Andrzeju ile kosztuje u Pana świeca do diesla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł brutto (starszy typ) i 199 zł brutto nowszy (zamienne)

 

A czym się różnią starsze od nowszych?

 

-- Wt lut 14, 2012 1:34 pm --

 

A ja twierdzę, że przy normalnym koszcie świec w granicach 40-50 PLN warto to robić np. przy 60 tys.km.

 

W Subaru wymiana wszystkich świec to kosz rzędu 1000PLN (chyba, że się ułamie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Zwracam sie z pytaniem czy istniej mozliwosc wymiany świec zarowych w silnikach Diesla , bez urwani ich?

Uzyskałem dziisiaj informacje w ASO, ze za kazdym razem swieca się urywa i nalezy wyciagnac silnik etc....

Byłem tak zaskoczony, że musiałem skonsultować temat z DT :shock:

 

Otóż, jak w każdym współczesnym dieslu może się zdarzyć, że świeca żarowa się zapiecze.

Jeżeli wówczas ktoś będzie usiłował wykręcić na siłę - może urwać ( zależy oczywiście od siły i ... powiedzmy doświadczenia mechanika ).

Dlatego też istnieją wyspecjalizowane firmy, które w takich przypadkach ( trudności z wykręceniuem świecy żarowej ) przy pomocy swych technologii słuza pomocą warsztatom. Nie trzeba wspominać, że takowa specjalizacja nie nastąpiła nma skutek pojawienia się diesli Subaru - tych jest o wiele za mało na rynku :wink:

 

Reasumujac:

1. tak, istnieje możliwość wymiany świec żarowych bez ich urwania; jest to wręcz standard;

2. pozyskana informacja jest niewłaściwa; nie mozna wykluczyć iż - jeżeli w Pańskim przypadku nastąpiło właśnie urwanie świecy - "sprawca" usiłował ratować honor opowiadając cytowane dyrdymały .

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł brutto (starszy typ) i 199 zł brutto nowszy (zamienne)
W Subaru wymiana wszystkich świec to kosz rzędu 1000PLN (chyba, że się ułamie)

Ot i cały urok niszowych marek.

 

A nie ma jakichś zamienników? Przecież Subaru nie robi samo świec żarowych, tylko ktoś je dostarcza. Chyba że jakieś specyficzne są i producent nie wypuszcza ich pod własną marką, bo im się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma jakichś zamienników? Przecież Subaru nie robi samo świec żarowych, tylko ktoś je dostarcza. Chyba że jakieś specyficzne są i producent nie wypuszcza ich pod własną marką, bo im się nie opłaca.

 

Może są, ale trzeba znać symbol oryginałów, Jeśli ktoś zna, to proszę o odpowiedź. Wiem, że to forum oficjalne, ale skoro SIP nie potrafi zadbać o podstawowe części do diesla, to trzeba walczyć o swoje. Wolę zamienniki niż "zarżnąć" silnik lub rozrusznik. Raczej wątpię, żeby mi to wymienili po gwarancji z powodu braku części zamiennych. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Dyrekcjo

Dziekuje za odpowiedz

 

W ASO ponformowali mnie ze koszt wymiany świc zarowych to okolo 3000 pln, bo zawsze się urywają zawsze trzeba wyciągac silnik robic głowice etc..

Sadze ze to najdrozsza wymiana świec w Polsce

 

A tak by the way - dlaczego za błedy ASO ma płacić klient/uzytkownik subaru?

 

Wymiana świec udała się bez urywania świec wyciagania etc -niestety poza ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO ponformowali mnie ze koszt wymiany świc zarowych to okolo 3000 pln, bo zawsze się urywają zawsze trzeba wyciągac silnik robic głowice etc..

Sadze ze to najdrozsza wymiana świec w Polsce

 

zapewne dlatego, ze aby zostac przyjetym jako mechanik do ASO trzeba byc po wyzszych studiach pewnie informatycznych... zeby miec wprawe w informowaniu klienta o tym co go czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starszych modelach spr. w aso w nowszych jest sygnalizowane uszkodzenie.
Od czasu ostatnich mrozów muszę wyraźnie dłużej kręcić rozrusznikiem. Silnik ma problemy z 'zaskoczeniem'. Jak puszcze rozrusznik zbyt wcześnie to albo się rozkołysze i zapali albo zgaśnie. Ponieważ aku jest nowe (rozrusznik kręci ochoczo), paliwo raczej pewne więc jakoś zaczynam myśleć o świecach... Może to być..? Ew. ASO zdiagnozuje jednoznacznie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO ponformowali mnie ze koszt wymiany świc zarowych to okolo 3000 pln, bo zawsze się urywają zawsze trzeba wyciągac silnik robic głowice etc..

Sadze ze to najdrozsza wymiana świec w Polsce

 

Mnie poinformowali, że wymiana to koszt ok 1500PLN + świece. Dopiero pan A.K. poinformował mnie, że w ASO mozna wymienić za ok. 200PLN. (oczywiście jeżeli nie urwą świecy). Po rozmowie już się cena zmieniła. Podobno dlatego, że do wymiany świec SIP zaleca wyjęcie silnika. Można łatwo kasę robić. Gratulacje dla SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...