Skocz do zawartości

Wysokie spalanie w Imprezie GT99


niebieski708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, od jakiegoś czasu spalanie w moim aucie zaczeło rosnąć do takiego momentu ze podczas emeryckiej jazdy 90-100km/h auto pali spokojnie 12-13L (wcześniej spokojnie w 10 L) bez wyprzedzania. Po dwuch krótkich wyprzedzaniach widać jak wskaźnik paliwa opada :shock: lepiej nie myśleć ile spalił wtedy. Dziś wracałem z pracy i przy jeździe 120-130km/h i trzech wyprzedzaniach na odcinku 64km spalił 16L :shock: jeżdże codziennie nim do pracy i jak tankuje widze coraz większe rozbierzności miedzy tym co było a jest teraz. Możliwe, że sonda lambda padła ? bo nie bardzo widzę inną możliwość ? Jeśli tak to czy musi być orginał czy to jest taka sama jak w innych autach (cztero przewodowa) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepnij czarne wtyczki i jeśli to lambda to "morsem" wystuka Ci odpowiedni numer błędu. Błąd może już nie występować, więc jeśli będzie błąd lambdy to przed jej wyrzuceniem odłączając aku (powiedzmy na 10-15 min - nie wiem ile wystarczy) jest możliwe, że błąd zniknie.

 

Tu masz opisy numerów błędów:

http://www.troublecodes.net/Subaru

 

A tu filmik Bergena z drugiego forum obrazujący, jak to krok po kroku zrobić:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=MB1z-BtLvrY

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruje wziąć pod uwagę ze temp. powietrza wyraźnie ostatnio spadła a co za tym idzie auto dłużej na ssaniu jedzie wiec to normalne ze więcej pali.Mi normalnie auto pali 11l a teraz 13-15l na setkę :evil: .

Dziś wracałem z pracy i przy jeździe 120-130km/h i trzech wyprzedzaniach na odcinku 64km spalił 16L :shock:

Czy dobrze rozumie ze na 64km spalił 16l :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEL nie musi się zapalić. U mnie CEL się nie zapalił. Dopiero jak zacząłem jeździć z komputerem to okazało się że Lambda daje cały czas sygnał, że musi być dawka paliwa na bogato. A powinna ona chodzić w zakresie od 0,1V do 0,9V

U mnie wskazania były w okolicach 0,8V do 0,9V

71111e79a471800452830c31aa303f3e10918.gif

W GT parametry seryjnie kształują się jak poniżej.

V %CO AFR

0,600 <1% >15:1

0,720 1% 14:1

0,760 2% 13.6:1

0,800 3% 13.4:1

0,840 5% 13:1

0,860 6% 12:1

0,880 8% 11:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...