Skocz do zawartości

ACTA


cichu1234

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobre, druga minuta faktów w tvn i już najważniejszy temat to kibole które przejęły i zdominowały protesty przeciw ACTA. Są tez zdjęcia z Bydgoszczy :mrgreen: :wink:

 

Nic w tym dziwnego nie widzę. :wink: TVN widzi że Tuskowi się zaczyna palić grunt pod nogami to muszą szybko rozpocząć swoją propagandę anty kibicowską. Jak zwykle wszystko zwalą na kibiców bo tak jest najłatwiej a i ludzie to łykną. Mogę się z każdym założyć że teraz w każdej informacji o protestach przeciwko ACTA w TVN czy Wyborczej będzie omawiany wątek kibiców. :)

 

18nlfa.jpg

 

:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak wiem ale jestem tylko prostakiem bez szkoły i jedyne co mi w głowie to zadyma więc czego się można było spodziewać :lol:

 

-- 26 sty 2012, o 20:22 --

 

"Godz. 20.16 - Policjanci nie wytrzymali, zaczęli bić ludzi pałkami. Demonstranci byli w tym czasie spokojni."

 

Oj nie dobrze POlicja znowu się popisała.

 

-- 26 sty 2012, o 20:25 --

 

Dodam, że cytuje wyborczą a nie gazetę polską ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rekach kibola ten transik był by już nie fajny a sam trzymający pewnie powinien być skopany i aresztowany-bo brak mu wyrafinowania i na bank jest prostakiem

Ja nie wiem skąd u ludzi taki pęd ku przemocy fizycznej.

 

co do poziomu i intelektu nie ma co dyskutować bo raczej są to tylko twoje domysły- badań raczej nikt nie przeprowadzał na jednej i drugiej grupie, najłatwiej żyć, wierzyć w mit prostego kibola i bardzo "ynteligentnego" netowca

Zabiegi by uczynić internet powszechnie dostępnym za pomocą jak najprostszych narzędzi odniosły skutek! Nie jest już wymagany ten poziom wiedzy co w połowie lat dziewięćdziesiątych, co widać na wszelakich forach, czatach itp. Na przytoczonym przez Ciebie zdjęciu z laską z transparentem zresztą też (nawet wykładowcy akademiccy załamują ręce na widok kolejnego rocznika z potężnym niedoborem wiedzy). Niestety na stereotyp kibola wpływ ma spora rzesza ludzi (raczej wątpię że mających jakieś większe wykształcenie niż liceum, no może część kupiła magistra), która jednak naparza się z policją, wali kostkami brukowymi po witrynach sklepowych i podpala to co spotka na swojej drodze. Bywałem kiedyś na meczach i zawsze mnie zastanawiało, dlaczego połowa trybun (ta z droższymi wejściówkami, gdzie wchodzą raczej rodziny) rozchodzi się normalnie do domu, natomiast druga połówka idzie na miejską demolkę? Czyżby ubodzy właściciele tytułów doktorskich i profesorskich szli zbadać powszechne prawo ciążenia i utwierdzać się w słuszności teorii balistyki?

A może to młodzi absolwenci kierunków humanistycznych poszli w oratorskim boju wdrażać poznane wcześniej elementy retoryki?

 

Jak sie to mawia nic mnie nie zaskakuje-liczę na karę dla tych co włamali sie na strony rządu i dla tych co trzymają tak durne transparenty- prawo jest równe dla wszystkich

Też na to liczę, ale zdaję sobie sprawę, że i tak nikogo nie znajdą, jak i nikogo za obraźliwy transparent nie ukarzą.

 

ale również tzw. podróbki - już niedługo nie kupimy T-Shirta za 10 zł

Mnie logo nie interesuje i tak wolę bez, byle gatunek bawełny był solidny. Szkoda, ze nawet te markowe są badziewne.

 

Tak wiem ale jestem tylko prostakiem bez szkoły i jedyne co mi w głowie to zadyma więc czego się można było spodziewać

To czemu siedzisz przed kompem a nie naparzasz się z policją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kibolem i nie znaczy to, że się naparzam z policją .

Przepraszam :!: Zapomniałem, że Ty jesteś z Wielkopolski, a tam kibol ma inne znaczenie niż w Małopolsce. To prostuję w takim razie, że w moich wypowiedziach kibol = chuligan, i nie ma to nic wspólnego z kibicowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu nie chodzi o samo ACTA, fakt że dużo ludzi łyknęło, że to jest niedobre porozumienie (to akurat ciężko sprecyzować skoro GIODO twierdzi, że powinno się to najpierw sprawdzić a potem podpisywać). Głównym problemem jest to, że nie było o tym publicznie mowy wcześniej i dlatego ludzie podeszli do tej sytuacji w ten sposób a nie inny. To już problem Donalda i jego świty. Sami sobie naważyli piwa.

Poza tym zamieszanie z refundacjami i rosnące ceny paliw też przyciągnęły ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia dlaczego akurat w Polsce nieuniknione ACTA wywołuje takie poruszenie :?:

Chyba media a w szczególności ten zaśmiecony internet to wszystko rozdmuchał :? Parę dni i będzie spokój.

 

No właśnie, USA, Kanada i Meksyk podpisały ACTA i jakoś tam cicho :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, czy mnie USA obchodzi. Jak dla mnie to jest jeden z najmniej atrakcyjnych do ew. zamieszkania krajów świata, więc i ich wizy mi obojętne.

Ciekawe jest jednak to, że tam umiłowanie wolności i swobód obywatelskich jest największe, a jakoś cicho w sprawie ACTA.

Czy to nie jest zastanawiające?

Kto nakręcił u nas tą histerię?

Dlaczego w USA jej nie ma?

 

'A propos kontroli netu - dlaczego licznik postów zalicza mi co trzeci, czwarty wpis? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'A propos kontroli netu - dlaczego licznik postów zalicza mi co trzeci, czwarty wpis?

 

bo w offtopie jako dziale pasożytniczym, licznik nie nabija postów :mrgreen::D

 

 

 

 

kolejny wątek polityczny.... :? :( , mnie już mdli na samą myśl o polityce....amen :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nakręcił u nas tą histerię?

 

Głównie "nowoczesna" i zawsze przeciwko wszystkiemu młodzież co nie ma za bardzo co do roboty po za zasysaniem ton pirackich filmów i piosenek z netu oraz ślęczeniem całymi dniami ma facezbóku :idea: W USA śwadomość większa a i policja by nie pozwoliła na takie burdy i wandalizm jakiego się dopuszczono wczoraj w np. Poznaniu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działanie ACTA wygląda w praktyce -> http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Stu ... omosc.html

 

Czym zawinił student?

Richard mieszkał w akademiku w Sheffield, gdzie uczęszczał do miejscowego uniwersytetu. W wolnych chwilach prowadził stronę internetową TVShack, gdzie społeczność zamieszczała linki do różnych źródeł, gdzie nielegalnie można było obejrzeć/ściągnąć materiały filmowe. Strona nie hostowała żadnych plików, umożliwiała jedynie wymianę linków... tak jak setki milionów innych stron w internecie, gdzie funkcjonują fora lub chociażby system komentarzy do artykułów. Czym więc wyróżniał się serwis Richarda? Tym, że osiągnął sukces - w ostatnich dniach działalności odnotowywał ok. 300 tys. wejść miesięcznie. To naprawdę sporo, jak na amatorski serwis.

 

Co grozi studentowi?

W świetle brytyjskiego prawa student nie popełniał żadnego wykroczenia. Nie udostępniał nielegalnych plików, nie trzymał ich na własnych serwerach, co więcej - sam z nich nie korzystał. Niestety, według prawa amerykańskiego, stał się groźnym przestępcą i USA wystąpiły o jego ekstradycję. Sąd w Wielkiej Brytanii stwierdził, że nie ma prawa odmówić, w związku z czym w najbliższym czasie Richard uda się na wycieczkę do Stanów. Może zostać tam dłużej, niż przeciętny turysta - za "piracką" działalność grozi mu 10 lat więzienia. 23-latek zdaje sobie sprawę, że jego proces będzie pokazowy - amerykańskie władze będą chciały wysłać sygnał do cyberprzestępców poza granicami kraju, że to koniec pobłażania - w związku z tym obawia się najwyższego wymiaru kary.

 

Wszystkim którzy wrzucali linki do wątków "Filmy" "Żeby rozluźnić atmosferę" itp proponuję się spakować i nastawiać budziki na 6 rano żeby grupę szturmową kawą i ciastkami poczęstować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda ich wspólna walka :mrgreen: - jak mozna to donosik na kolegę po fachu

klikam Lubię To :wink:

 

Hakerzy twierdzą, że na stronę premiera włamał się 22-latek z Wrocławia. Opublikowali jego nazwisko, bo uznali to za e-terroryzm. Włamałem się, takie hobby - tłumaczy haker "Gazecie Wyborczej" Grupa hakerów Happyninjas publikuje dane Łukasza S., twierdząc, że wraz z kolegami tworzy grupę Polish Underground, która stała za włamaniami na stronę Donalda Tuska.

Łukasz S. mówi: "Nasza akcja nie wyrządziła żadnych szkód. Dane nie zostały uszkodzone". Uznaje to za "hobby jak każde inne". Był już karany za podobne przestępstwa, ale się nie boi. - Mam najlepszego prawnika - dodaje.

 

ABW zapoznaje się z rewelacjami hakerów - nieoficjalnie ustaliła gazeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na antyACTAowych demonstrantów trudno było nie zauważyć, że to w 90% dzieciaki, które zapewne nie za bardzo wiedziały w czym rzecz, za to doskonale wiedziały, że to dobra okazja do zabawy albo zadymy.
Podobne wrażenie miało się, gdy patrzyło się na relacje naszych "wolnych" mediów z manifestacji z okazji Dnia Niepodległości. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...