Skocz do zawartości

CZUJĘ OPARY PALIWA-MAM UCIEKAĆ????


TRIST

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj rano w tą przepiękną pogodęwyjechałem moim WRX-em i wszystko było super cacy. Ale Auto cały dzień stało na dworze i jadąc z powrotem poczułem opary paliwa w środku,otworzyłem maskę i tam czułem jeszcze bardziej zapach paliwa. Panowie co to może być????? Czy moze jakiś wąż temperatury nie przetrzymał?

POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz tym nie troche uspokoiłeś. Ja to mam pierwszy raz i sie przeraziłem. Mam nadzieje ze to minie. Jutro i tak jadę to sprawdzić. Może to rzeczywiście ten przewód, bo moje SI jest obniżone i pewnie w coś mogłem przy..... Pozdrawiam chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś boksery alfy miały taką przypadłość że potrawiły im sie przewody paliwowe zsuwać i było nieciekawie

 

ale to raczej nie u nas....

 

 

A może przy dużych mrozach czujesz zapach bo jednak przewody sztywnieja i może pojawiac się jakaś drobniutka nieszczelność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz sobe gaśnice do auta :mrgreen:

 

 

U mnie tez czasem czuc paliwo jak stoje na odpalonym silniku z włączonymi nawiewami ( na długich światłach albo jak odpale autko zeby sie nagrzało wnętrze zanim wsiąde :D ). I zaczeł0o sie to jak auto postało przez 3 dni na sylwestra .

 

Gdzies to ktos juz opisywał.

O TU :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj rano mam kolejne obserwacje. Wyjechałem z garażu i wszystko było ok. Do czasu aż pod firmą stanąłem i auto pochodziło kilkadziesiąt sekund na luzie. Wtedy zaczęło mocno śmierdzieć paliwem. Już jest u mechanika,ale boje sie ze może tego nie znaleźć. A wogóle to może wiecie gdzie na śląsku jest dodry spec od SI? CCzy tylko serwis mikołów? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

no ja właśnie też czułem zapach paliwa podczas rozgrzewania/wychładzania silnika, a właściwie nadal czuję. Poszukaj jakiegoś wycieku (u mnie to byo pod lewym przednim kołem). Jeśli nie ma wycieku, to filtr paliwa jest sprawny. Jeśli dowiesz się więcej po odbiorze saomochodu, co mogło być przyczyną takiego zapachu, poproszę o info :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% prawym. Trudno to zobaczyć, bo dostępu prawie nie ma, ale jak się dobrze poświeci, to widać że jest trochę mokro, oczywiście w momentach kiedy czuć benzynę.

Wczoraj na mrozie (bo wtedy jest problem) sprawdzałem.

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli, że to dla nich nie nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Nie, ponoć standardem jest, że albo pęka jakiś gumowy łącznik, albo poluzowują się cybanty które go mocują. Ale dostać sie tam można tylko po wyciągnieciu dolotu.

 

A jak w upalne dni jedzie paliwem z nawiewu, szczegolnie na postojach przy odpalonym silniku (pod maska nie widze zadnych wyciekow, a jechalo i przed, i po wymianie filtra paliwa), to bedzie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponoć standardem jest, że albo pęka jakiś gumowy łącznik, albo poluzowują się cybanty które go mocują. Ale dostać sie tam można tylko po wyciągnieciu dolotu.

 

A jak w upalne dni jedzie paliwem z nawiewu, szczegolnie na postojach przy odpalonym silniku (pod maska nie widze zadnych wyciekow, a jechalo i przed, i po wymianie filtra paliwa), to bedzie to samo?

 

u mnie obieg zamkniety ustawiony non stop, inaczej sie chyba nie da, bo takto czuc zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...