Skocz do zawartości

Impreza STI 2011


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A co akcji akcji serwisowej, powtarzam wyłącznie informację z ASO..

info nieprawdziwe lub zle zrozumiane.... :wink:

 

Na szczęście język polski wyssałem z mlekiem matki, więc dobrze zrozumiane... :wink: Widać różne ASO mają różne informacje i doświadczenia.

 

Nota bene, kiedy w czasie poszukiwań używanego WRX-a 2.5T, pytałem w Pana serwisie o opinię na temat tych silników, powiedziano mi, że nic się z nimi nie dzieje i jeżeli auto dobrze utrzymane - brać w ciemno... :o Żadnej wskazówki odnośnie UPG - czyli rzeczywiście duże rozbieżności doświadczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene, kiedy w czasie poszukiwań używanego WRX-a 2.5T, pytałem w Pana serwisie o opinię na temat tych silników, powiedziano mi, że nic się z nimi nie dzieje i jeżeli auto dobrze utrzymane - brać w ciemno... Żadnej wskazówki odnośnie UPG - czyli rzeczywiście duże rozbieżności doświadczeń...

Nic sie nie dzieje , jak sie jezdzi w miare zgodnie z przepisami...... :wink: ....a jaką wskazówkę chciałby Pan otrzymać... :?: serwis ma zakładac z góry , że kierowca bedzie w np. w Ulężu przez caly dzien upalał.......jak bedzie to UPG do wymiany....+-4500

Widać różne ASO mają różne informacje i doświadczenia.

info , ze 500 sztuk silnikow miało miec wymieniane szpilki w ramach akcji serwisowej to , powtarzam......bzdura :mrgreen:

ps. moze chcą Pana przygotowac na taka wymianę na arp : :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie dzieje , jak sie jezdzi w miare zgodnie z przepisami...... :wink: ....a jaką wskazówkę chciałby Pan otrzymać... :?: serwis ma zakładac z góry , że kierowca bedzie w np. w Ulężu przez caly dzien upalał.......jak bedzie to UPG do wymiany....+-4500

 

Na szczęście już dawno kupiłem i dzięki radom z innego serwisu byłem o wiele bardziej "świadomym" kupcem.

 

ps. moze chcą Pana przygotowac na taka wymianę na arp : :wink:

 

Auto, które obecnie posiadam, miało właśnie na gwarancji wymienioną UPG. Obecnie jeździ fantastycznie. :D Nikt mnie zatem nie musiał na nic naciągać... :wink:

 

Rozumiem, że uważa Pan, że taka akcja serwisowa w ogóle nie miała miejsca i że FHI nie przyznała się do wadliwych UPG oraz niewłaściwych śrub? Czy śruby były faktycznie wymieniane, tego nie wiem. Dowiedziałem się jedynie, że były niewłaściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene, kiedy w czasie poszukiwań używanego WRX-a 2.5T, pytałem w Pana serwisie o opinię na temat tych silników, powiedziano mi, że nic się z nimi nie dzieje i jeżeli auto dobrze utrzymane - brać w ciemno...
Auto, które obecnie posiadam, miało właśnie na gwarancji wymienioną UPG. Obecnie jeździ fantastycznie.

no więc mieli rację... :wink: ....brać w ciemno....

Rozumiem, że uważa Pan, że taka akcja serwisowa w ogóle nie miała miejsca i że FHI nie przyznała się do wadliwych UPG oraz niewłaściwych śrub?

ja nie uważam , ja wiem..... :mrgreen: Jakiś czas temu pisałem na forum o "prywatnych" rozmowach z mechanikami/pracownikami serwisów którzy plotą bzdury......by zabłysnąć :wink: A "akcja" kiedys była dotyczyła nie 500 a +-8000 i nie upg + śruby tylko short-blocków i nie dotyczyła Pańskiego modelu.......więc jak w tym kawale o rozdawanych rowerach.....

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem na forum o "prywatnych" rozmowach z mechanikami/pracownikami serwisów którzy plotą bzdury......by zabłysnąć :wink:

 

No cóż... Ja akurat rozmawiałem z dealerem (szefem ASO) i zabłysnąć nie musiał, bo już od lat błyszczy... :D Z ciekawości skonsultuję się jeszcze raz... :wink: A swoją drogą fajne ma Pan zdanie o przedstawicielach SIP-u... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nota bene, kiedy w czasie poszukiwań używanego WRX-a 2.5T, pytałem w Pana serwisie o opinię na temat tych silników, powiedziano mi, że nic się z nimi nie dzieje i jeżeli auto dobrze utrzymane - brać w ciemno... Żadnej wskazówki odnośnie UPG - czyli rzeczywiście duże rozbieżności doświadczeń...

 

Kiedy odbierałem WRX'a zadałem pytanie takie:

-"no dobra, skoro zaplacilem i odebrałem, mam do Pana takie pytanie, co w tych samochodach sie psuje";

-"Mmmmmm ... te silniki nie sa juz tak trwale jak 2L i lubia wypluc uszczelki pod głowica, no ale niech sie Pan narazie nie przejmuje bo ma Pan 3 gwarancje";

-" :shock: ... a dużo samochod miało taki problem ?";

-"Moze pan sobie podejsc na parking serwisowy, dziekuje i zycze przyjemnej jazdy ";

-" :shock: ..."

 

 

 

 

 

 

Teraz z tej rozmowy sie smieje, ale tak naprawde gdyby nie ona to by mnie na forum nie bylo. A tak powaznie szkoda ze takich rzeczy mozna sie dowiedziec dopiero po kupnie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy odbierałem WRX'a zadałem pytanie takie:

-"no dobra, skoro zaplacilem i odebrałem, mam do Pana takie pytanie, co w tych samochodach sie psuje";

-"Mmmmmm ... te silniki nie sa juz tak trwale jak 2L i lubia wypluc uszczelki pod głowica, no ale niech sie Pan narazie nie przejmuje bo ma Pan 3 gwarancje";

-" :shock: ... a dużo samochod miało taki problem ?";

-"Moze pan sobie podejsc na parking serwisowy, dziekuje i zycze przyjemnej jazdy ";

-" :shock: ..."

 

Trzeba było kupić w ASO Koper. Tam UPG nie pada... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem nowym 31500km, na Kielcach tez jezdzimy, dziwne, żadnych uszkodzeń w motorze czy aucie.Lekko nie ma, od marca do pazdziernika nowy kpl dunlop poszedł na śmietnik.Wszystko gra, więc oby tak dalej.I nie ma tutaj gadania w stylu ,, coś tam widziałem, coś słyszałem i nie wiadomo w którym kościele dzwonią". :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wlasnie wczoraj zamowilem 2012, STI w salonie w Usa, bedzie do odbioru za 2 tygodnie A JAKO GRATIS DOSTALEM LIFE TIME WARRIANTY na caly naped ( silnik, skrzynia i mosty). i jestem happy. niech sie psuje mam to w du... szy.Sprzedawca powiedzial ze to i tak mi sie nie przyda bo on wie co sprzedaje, ( ah ci amerykanie)

a tak pozatym to chce zalozyc pro turbo co wy na to ? ma to sens?

Artur

MY12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wlasnie wczoraj zamowilem 2012, STI w salonie w Usa (...) JAKO GRATIS DOSTALEM LIFE TIME WARRIANTY na caly naped ( silnik, skrzynia i mosty). i jestem happy (...)

zazdroszcze Ci (po bialemu :D ), serio - i auta, i gwarancji (a najbardziej tego, ile to Cie bedzie kosztowalo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wlasnie wczoraj zamowilem 2012, STI w salonie w Usa (...) JAKO GRATIS DOSTALEM LIFE TIME WARRIANTY na caly naped ( silnik, skrzynia i mosty). i jestem happy (...)

zazdroszcze Ci (po bialemu :D ), serio - i auta, i gwarancji (a najbardziej tego, ile to Cie bedzie kosztowalo :D )

jak nie sprowadzana na mienie albo nie ma $ kupionych jeszcze po 2 złocisze to wyjdzie to auto tyle samo co w Polsce lub niewiele mniej a gwarancja nie uznaja w EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wlasnie wczoraj zamowilem 2012, STI w salonie w Usa (...) JAKO GRATIS DOSTALEM LIFE TIME WARRIANTY na caly naped ( silnik, skrzynia i mosty). i jestem happy (...)

zazdroszcze Ci (po bialemu :D ), serio - i auta, i gwarancji (a najbardziej tego, ile to Cie bedzie kosztowalo :D )

jak nie sprowadzana na mienie albo nie ma $ kupionych jeszcze po 2 złocisze to wyjdzie to auto tyle samo co w Polsce lub niewiele mniej a gwarancja nie uznaja w EU

zrozumialem, byc moze blednie, ze artur1973 mieszka w USA (inaczej ta "wieczysta gwarancja" raczej niewiele jest warta :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w Arabii Saudyjskiej w ogóle nie dają gwarancji na 2.5T. W Bahrajnie natomiast dostępna jest 2-letnia gwarancja producenta, którą traci się z chwilą wjechania na tor (swoją drogą jaki jest cel kupowania tego samochodu, skoro nie da się pojechać na BIC) albo jeśli w aucie zamontowana jest jakakolwiek modyfikacja z turbo timerem włącznie... Z 42 jeżdżących w tym małym kraju STI-ków tylko mój nie ma (jeszcze) kutych tłoków. W czwartek widziałem blok 2.5 z nowego forka z przebiegiem 5k kkm - zjarany tłok był wielkości piąstki małego dzieciaka :) Nie mam pojęcia jak można coś takiego zrobić...

 

W ASO twierdza, że temat jest cholernie śliski - 50 stopni w lato, maksymalnie zasyfione paliwo jakości w porywach do 95 oktanów, zatkane filtry powietrza i brak jakiejkolwiek świadomości użytkowników to recepta na awarię jeszcze przed pierwszą wymianą oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) W ASO twierdza, że temat jest cholernie śliski - 50 stopni w lato, maksymalnie zasyfione paliwo jakości w porywach do 95 oktanów, zatkane filtry powietrza i brak jakiejkolwiek świadomości użytkowników to recepta na awarię jeszcze przed pierwszą wymianą oleju...

mozna tez inaczej na to spojrzec :wink:

a moze to nie brak swiadomosci uzytkownikow, ino niedostosowanie auta pod warunki klimatyczne (i inne :mrgreen: ) konkretnego rynku? :P

 

 

 

p.s. w Arabii Saudyjskiej nie maja paliwa normalnej jakosci? eeech, jak zawsze dzieci szewca bez butow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie odebralem ( zdjecia wkrotce), siedzialem u dealera 3h i ciagle tlumaczenia, wcisneli mi jeszcze quickshift ale trudno, woz rewelacja...............prowadzi sie ......... zaje....scie, w porownanie do mojego 2008 wolnego ssaka ................., nie bede pisal. i faktycznie 100 000km, na wszystko lub 6 lat a dozywotni certyfikat na powertrain ( uklad napedowy silnik i napedy), uhhh ale jazda

:) :) :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

No nie ma co ukrywac, ceny STI w Polsce sa odstraszajace. Po ile teraz jest cena? Ok 200tys ? W CH sa po 44900CHF (x 3,35=150tys zl a mozna dostac nawet taniej nowki o 2-3tys CHF.) Biorac pod uwage zarobki to juz wogole sie robi przepasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...