Skocz do zawartości

Wykończenie mieszkania (Kraków)


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili jest remontowane moje przyszłe mieszkanie w Krakowie.

Jestem z Częstochowy i nie mam pojęcia gdzie można kupić kilka rzeczy np:

 

-kafelki

 

-dywan, chodnik

 

-kuchnia wraz ze sprzętem

 

-szafa na wymiar

 

-żyrandol

 

-łazienka(tzn. baterie, jakieś szafki)

 

-*wersja nie pewna - Kominek, czyli gdzie można kupić wkład, itd.

 

Czekam na Wasze propozycje...z góry dziękuje

 

P.S.

Głównie zależy mi na KUCHNI, KAFELKACH, SZAFIE I KOMINKU 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno miałem remont w domu więc może coś pomoge.

 

kafelki

 

My kupilismy w Castoramie z tego co pamiętam. W ogóle w Castoramie kupilismy masę rzeczy, gdyż ma naprawdę dobre ceny (najlepsze ze wszystkich marketów budowlanych) duży wybór i jak coś nie pasi to można im zawieść spowrotem i bez problemów oddają kasę (przydatne np. przy kafelkach jak się okazuje że po układaniu została Ci cała paczka kafelków i nie ma co z nimi zrobić).

 

a pamiętam że nawet nawet kafelki były w LeroyMerlin

 

dywan, chodnik

 

Tu wybór jest naprawdę ogromny. Dobre są duże sklepy dywanowo-wykładzinowe typu Abra . Myślę że tam powinieneś coś znaleść.

 

 

kuchnia wraz ze sprzętem

 

tu niestety nie pomogę, ale może warto zaglądnąć do Ikea

 

szafa na wymiar

 

z tego co się orientuję to tu -> http://www.komandor.pl/ robią dobre szafy (nie wiem jak cenowo to wygląda)

 

żyrandol

 

Castorama ew. Ikea (Ikea napewno droższa)

 

łazienka(tzn. baterie, jakieś szafki)

 

j.w. :wink:

 

-*wersja nie pewna - Kominek, czyli gdzie można kupić wkład, itd.

 

Na Starowiślnej przy skrzyżowaniu z Dajworem jest duży sklep z kominkami. Chyba ktoś z moich znajomych tam robił kominek i był zadowolony.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kafelki

Max-Fliz na zakopiańskiej niedaleko do Castoramy/Carrefour/Decthlon

 

-dywan, chodnik

Komfort na wadowickiej na przeciwko BumaSquare

 

-kuchnia wraz ze sprzętem

Ikea, albo w jednej z firm które robią kuchnie na wymiar (w sumie jedną mogę polecić, bo mi ładnie kuchnie według mojego projektu zrobili, ale sprzęt sam sobie kupiłem wcześniej, bo dobierałem go dość dokładnie do swoich potrzeb).

 

-szafa na wymiar

Jak jakaś wnękowa albo coś wolnostojącego, to zależy czego szukasz, ale w castoramie mają takie stoisko gdzie sie podaje wymiar, wybiera materiały, ustala termin, pzyjeżdża ekipa i po kilku godzinach problem z głowy.

 

-żyrandol

Supermarkety budowlane, castorama, obi, praktiker itp, mają takie stoiska, w zasadzie wszędzie jest to samo, przychodzisz i wybierasz co Cię interesuje. Są jeszcze sklepy tylko tym się trudniące, ale dosyć często tam jest towar z wyższj półki.

 

-łazienka(tzn. baterie, jakieś szafki)

Baterie można kupić w marketach budoewlanych, podobnie umywalki i szafki do kompletu, baterie można też kupić w sklepei firmowym krakowskiej fabryki armatur na zakopiańskiej. Ja polecam baterie termostatyczne Oras :) Baterię z KFA mam w kuchni i też jest super, w sklepei firmowym była 30% tańsza niż w supermarkecie.

 

-*wersja nie pewna - Kominek, czyli gdzie można kupić wkład, itd.

Najlepeij poszukać firmy instalującej kominki, albo jak sam wkład wystarczy to można go kupić też w supermarketach budowlanych.

 

Ogólnie przejedź się po sklepach i sprawdź wszędzie ceny - potrafią się sporo róznić, nawet w tej samej sieci. Sprzet AGD lepeij kupić albo poprzez firmę robiącą meble (maja spore upusty), albo kupić smemu. Sprzęt AGD w wieliczce potrafi mniej kosztować niż w Krakowie. Warto kupić jak najwięcej w jednym sklepie bo można wtedy dobry rabat wynegcjować. Jest się o co bić, bo na AGD można nawet 20% uzyskać. Jak będziesz dokładnie wiedział jakie będziesz miał AGD to zaprojektuj kuchnię tak by była wygdna :) Kup kilka pisemek o tej tematyce w EMPiKu - jest tam kilka fajnych rad jak sensownie to poukładać. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze niedawno sie wprowadzalem do wlasnego mieszkania, to przerobilem te rzeczy:

 

Plytki:

Wszystkie duze markety budowlane (Obi, Praktiker, Castorama, Max fliz na zakopiance, Grudnik na al. 29 listopada)

 

Sprzet kuchenny

Meble polecam Black Red White - zrobia projekt w cenie, duzy wybor itp

Sprzet kuchenny - rozumiem ze chodzi o sprzet AGD - w dyzych marketach pod dostatkiem + Media Markt itp

 

Szafa na wymiar - Komandor - polecam, wlasnie zrobili mi szafe pod zabudowe 3 drzwiowa, jedno z drzwi lustro + scianka z komodka po drugiej stronie razem 2.7tys na gotowo z robocizna, dobra jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kafelki

 

tzn flizy ;)

tanio - castorama, leroy merlin

ladnie/srednie ceny - max-fliz (k/castoramy przy Zakopiance)

nowoczesnie/drogo - FUGA (k/Mc Donald przy R.Matecznego)

 

-dywan, chodnik

 

castorama, leroy merlin oraz w carrefour w Czyzynach jest dobry sklep z dywanami

 

-kuchnia wraz ze sprzętem

 

Red White Black - najlepszy stosunek ceny do jakosci... od tanich ale solidnych do drogich i awangardowych mebelkow... sprzet biora z RE-BLOK-a mozesz tam samemu kupic taniej (ul. na samej polnocy Krakowa - za Urzedem Skarbowym Nowa Huta)

 

-szafa na wymiar

 

Komandor ... ale nie sa najtansi - musisz szukac...

 

-żyrandol

 

Carrefour Czyzyny - sklep Pers (duzy wybor, dobre ceny)

 

-łazienka(tzn. baterie, jakieś szafki)

 

tanio - Castorama, Leroy Merling

ladnie/srednie ceny - MaxFliz, Bomar2

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy typu Kafelki flizy kabiny pryszncowe ogólnie łazienki warto wybrać się do Leroy-merlina, innych rzeczy tam nie polecam i na tą firmę trzeba uważać bo robią wiecznie wałki, ale wybór duży i ceny ok. Najlepiej pojeździj op sklepach i pooglądaj bo często są jakieś przeceny, likwidacje wystawy itp i można fajne sprzęty w b. dobrych cenach wyrwać.

 

Pozdrawiam i współczuje zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko... 8)

 

Od poniedziałku zacznę coś powoli węszyć po marketach

 

Co do kuchni to widziałem kilka projektów Black Red White i podobało mi się. Oczywiście wszystko musi byc na wymiar czyli ta firma jak najbardziej znajduję sie na mojej liście.

 

Z kominkiem nie wiem jak wyjdzie, ponieważ w tym mieszkaniu znajduję się komin, jednak nie można chyba z niego skorzytać i trzeba "zainstalować" nowy, i cała impreza kosztuje podobno 5000zł + kominek. Tak usłyszałem po wstępnej rozmowie, być może bedę wiedział więcej środe.

 

Szczerze to zależałoby mi na komniku nie ze względu na to, ze nie wiadomo co chce mieć w tym mieszkaniu tylko, że tam będzie wszystko na prąd!!! :cry: Dlatego wydaję mi się, że kominek byłby dobrym wyjściem z sytuacji, ale koszty zrobienia jego mogą być nie do przejścia...Chociaż koszty ogrzewania prądem też są "fajne". Z czasem

kominek by się zwrócił...sam nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek ma służyć jako dekoracja, ogrzewanie ciepłym powietrzem działa kiepsko a załozenie kominka z płaszczem wodnym wymaga jeszcze instalacji CO której w przypadku ogrzewania pradem pewnie nie masz, uważaj aby nie zrobić z salonu kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mebli z Ikei to są drogie a kuchnie mają specyficzne wymiary, ale pomysły na wykończenie czy rozmieszczenie mebli w przestrzeni to mają całkiem si.

 

 

Co do armatury to polecam: http://www.kfa.pl/ szukaqć po sklepach patronackich, bo w marketach budowlanych mają ceny większe średnio o 100 złotych (jak w przypadku naszej baterii Retro Classic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to zależałoby mi na komniku nie ze względu na to, ze nie wiadomo co chce mieć w tym mieszkaniu tylko, że tam będzie wszystko na prąd!!! :cry: Dlatego wydaję mi się, że kominek byłby dobrym wyjściem z sytuacji, ale koszty zrobienia jego mogą być nie do przejścia...Chociaż koszty ogrzewania prądem też są "fajne". Z czasem

kominek by się zwrócił...sam nie wiem

 

A może prąd "dwutaryfowy" i piece akumulacyjne? Tylko nie te starego typu (szamotowe) a takie nowoczesne (jakaś ceramika cyrkonowa czy cholera wie co), rozmiarowo niewiele większe od kaloryfera i trzymające ciepło o niebo lepiej od tych starych?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare budownictwo i masz piece kaflowe z elektrzycznymi wkładami?

 

Wygląda to tak: jest sobie stara kamienica i jakiś gość wykupił cały strych, podniósł "do góry", i jego firma wszystko wykańcza. Srych został podzielony chyba na 3 mieszkania, jedno jest moje. Także nie ma tam narazie żadnego ogrzewania :lol:

W tym tygodniu przychodzi elektryk...

Po prostu szukam alternatywy na zmiejszenie kosztów ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu przychodzi elektryk...

Po prostu szukam alternatywy na zmiejszenie kosztów ogrzewania

Zależy jak będzie odizolowanych dach i ściany, jak dobrze, to nie będzie źle. Ostatnie kondygnacje zawsze są podgrzewane od spodu przez inne mieszkania, no chyba, że masz sąsiadów - misie polarne, wtedy będziesz sam musiał dawać zdrowo w palnik. W przypadku ogrzewania, faktycznie dwie taryfy są bardzo rozsądne. Jak przychodzi elektryk, to rozmieść sobie maksymalnie wiele gniazdek (wszystkie z bolcem) po ścianach, nie będziesz miał potem problemów z przedłużaczami, czy też gniazdkiem zastawionym przez szafę. Szczególną uwagę zwróć na kuchnię, tam gniazdek zawsze jest mało, nie zapomnij też o łazience. Warto by wiele obwodów było na osobnych bezpiecznikch, czyli lodówka na innym, piekarnik na innym, pralka też. U mnie w mieszkaniu (42m^2) jest 10 oddzielnych obwodów i czterdzieści kilka gniazdek, dzięki temu naprawdę wygodnie można się podpiąć, i nawet jakby wywaliło jakieś urządzenie to reszzta działa. Owszem, taka instalacja jest nieco droższa, ale jak robi się to na początku, to naprawdę warto, bo w stosunku do innych rzeczy to tylko malutka kropelka :) Nie zapomnij o odpowidniej liczbi gniazdek w łazience :) dwa na pralkę i suszarkę oraz ze dwa przy lustrze. No i gniazdka na piece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stare budownictwo i masz piece kaflowe z elektrzycznymi wkładami?

 

Wygląda to tak: jest sobie stara kamienica i jakiś gość wykupił cały strych, podniósł "do góry", i jego firma wszystko wykańcza. Srych został podzielony chyba na 3 mieszkania, jedno jest moje. Także nie ma tam narazie żadnego ogrzewania :lol:

W tym tygodniu przychodzi elektryk...

Po prostu szukam alternatywy na zmiejszenie kosztów ogrzewania

 

Miałem ekipe w domu od wykończeniówki która właśnie pracuje dla kolesia który wykupuje podnosi i sprzedaje, może to ten sam?, w każdym razie w Krakowie częste zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwonił do mnie gość od mieszkania, możliwe jest ogrzewanie podłogowe łazienki-koszt 1000zł

 

Poza tym powracając do kominka to nie będzie "kominek", lecz tzw. KOZA 8) czyli piecyk wolnostojący. podobno daje mnóstwo ciepła i jeśli decydowałbym się to właściwie już :roll:

 

Podaję przykłądową stronę z takimi piecykami:

http://www.romotop.pl/piece-piecyki/tud ... -stone.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kafelki tylko gres szlifowany , Koza niegłupia zawsze bedzie ja mozna usunąć jabky co.

 

być może gres, ja nie mam pojecia co do spraw budowlanych :lol:

 

W kominku to się pali i pali, a czy w kozie czasem odrazu nie gaśnie??

 

A co sądzicie o tym podfrzewaniu podłogowym w łazieńce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chyba nie został wymieniony Heban (http://www.heban.net/), przy Klimeckiego tam gdzie są targi i hale wystawowe też jest jeden budynek z różnego rodzaju płytkami, kafelkami itp

 

jeśli chodzi o armaturę do łazienek kuchni itp to tak jak powyżej polecam KFA (tak kuchnia jak i łazienka u mnie w mieszkaniu i domku na działce jest wyposażona w ich produkty i jestesmy zadowoleni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podgrzewania podłogowego w łazeńce to raczej odpada, gdyż w łazieńce bedzie znajdować się ubikacja, prysznic, uwmywalka, pralka, jakis wzdet i podgrzewanej powiększni byłoby niewiele, więc to raczej chybiony pomysł.

Bzdura, robisz podgrzewanie dokładnie tam gdzie będziesz miał kontakt z podłogą, nie ogrzejsz tym całego pomieszczenia, ale też nie będziesz miał wrażenia jakbyś z pod prysznica wyszedł na ulicę i stanął w mokrej kałuzy. Zresztą katar też trudniej wtedy złapać. Ja bym zainstalował. Jest też możliwość wklejenie maty podgrzewającej bezpośrednio pod płytki, daje się to całkiem zgrabnie formować w różne kształy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...