Skocz do zawartości

Problemy z WRX : zaciski hamulcowe i grzanie w kabinie


Dice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem WRXa z 2001 roku i mam dwa małe problemiki z nią... i z tym zwracam się o pomoc do Was.

 

Zaciski:

 

Hamulce działają przeciętnie i przyglądałem się zaciskom. Z tyłu są śliczne, sygnowane SUBARU, a z przodu jakieś kupy... zastanawiam się czy bujna przeszłość tej sztuki nie pamięta jakiejś partackiej wymiany na słabsze zaciski. Załączam foto. Czy ktoś może mi powiedzieć czy WRX z 2001 roku ma taki zacisk?

 

zacisk.jpg

Ogrzewanie:

 

Co bym nie zrobił, to auto grzeje potwornie z nawiewów. Mam w nim taki prosty klimatronik. Zastanawiam się czy to nie awaria czujnika temperatury w kabinie. Czy ktoś wie gdzie ten czujnik? Czy ktoś spotkał się z tym problemem?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem WRXa z 2001 roku i mam dwa małe problemiki z nią... i z tym zwracam się o pomoc do Was.

 

Zaciski:

 

Hamulce działają przeciętnie i przyglądałem się zaciskom. Z tyłu są śliczne, sygnowane SUBARU, a z przodu jakieś kupy... zastanawiam się czy bujna przeszłość tej sztuki nie pamięta jakiejś partackiej wymiany na słabsze zaciski. Załączam foto. Czy ktoś może mi powiedzieć czy WRX z 2001 roku ma taki zacisk?

 

[ http://www.xenonowe.pl/zacisk.jpg ]

 

no EU takich nie mają :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wcale nie są jakieś bardzo zle zaciski, ja mam takie same, wymieniłem klocki i tarcze, wyczyściłem je, mechanik tam coś podłubał i chodzą bardzo dobrze, wiem że to nie to samo to eu czy brembo ale hamują przyzwoicie, podkreślam przyzwoicie jednym słowem szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są zaciski z US, mam takie same.

Wsadziłem tarcze Rotinger-a, nawiercane, wentylowane + klocki Lucasy + zestaw naprawczy zacisków. Wszystko ładnie wyczyszczone, i jest naprawdę fajnie, hamuje rewelacyjnie :) . Dodam jedynie że nie mam porównania z brembo, ale zmieniać nie planuje :wink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za podbudowanie...

 

W takim razie jak nie trafią się lepsze zaciski, to te zregeneruje i zmienię im tarcze... Przynajmniej wiem, że musze kupować klocki do wersji hamerykańskiej... średnica tarcz jest ta sama co w EU?

 

A co z grzaniem? Ma ktoś pomysł na ten gorący problem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze Rotinger-a, nawiercane, wentylowane + klocki Lucasy

 

i

 

i jest naprawdę fajnie, hamuje rewelacyjnie

 

John_00, bardzo się cieszę, że hamowanie powyższego zestawy podoba Ci się ale ten zestaw nie ma prawa "hamować rewelacyjnie" Poszczególne elementy są z półki low-endowej, czyli jakoś hamują a już na powtarzalność hamowania z zakresu 200-0 km/h nie ma w ogóle co liczyć. Jeszcze raz, fajnie, że jesteś zadowolony ale polecanie komuś takiego zestawu i dodawania opinii "hamuje rewelacyjnie" do czegoś zobowiązuje ;-) Dodatkowo - tarcze nawiercane mają tendencje do pękania przy nawiertach.

 

Dice, średnica tarcz w obu zestawach jest ta sama - 294mm (+/- 1 mm). Zestaw jest jednak ciuteniek gorszy od EU (przepaści nie ma). Dobra tarcza z dobrym klockiem i odpowiednim płynem (RBF660) powinny trochę pomóc. Nie kupuj produktów z niskiej półki cenowej - one albo nie działają (grzeją się okrutnie, niska efektywność hamowania), albo się "same" niszczą (zwiększona podatność tarcz na odkształcenia).

 

Pozdrawiam

Grzegorz

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu są śliczne, sygnowane SUBARU, a z przodu jakieś kupy.

 

To na pewno nie jest komplet,skoro z tyłu masz dwutłoczki z logo subaru,to z przodu powinny być czterotłoczki także z logo subaru,zalecam powrót do oryginału,pozdro.

 

-- 25 paź 2011, o 20:14 --

 

To grzenie może być spowodowane awarią cięgien lub w najgorszym przypadku szwindlem w celu ukrycia gotującej się wody w układzie.Sprawdź czy na gorącym silniku chłodnica się nagrzewa u góry i jest chłodna na dole,mam nadzieję że wiesz która jest od silnika a która od klimy,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że z silnikiem jest wszystko w porządku, ale jutro sprawdzę chłodnicę. Choć wskazówka od temperatury stoi w miejscu, a jakby był problem z wodą, to by myślę miała tendencję do odchyłów.

 

Z nawiewów czuć gorące powietrze nawet gdy wszystko jest skręcone na minimum... Włączenie czy wyłączenie klimy nic nie daje.

 

Cięgna znajdę za panelem od ogrzewania? bo rozumiem, że to jest prosty klima-tronik, który bada temperaturę wewnątrz auta?

 

Pozdrawiam,

Damian.

 

Ps. Dzięki za wszystkie rady hamulcowe. Pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to klimatronic, bo na pokrętle mam stopnie Celsjusza, a nawiew mogę ustawić w pozycję "Auto" ... to chyba wskazuje na automatyczną klimę.

 

nie do końca :)

 

po pierwsze nazwa Climatronic jest nazwą handlową używaną przez koncern Volkswagena zaadoptowaną potocznie dla wszystkich klimatyzacji automatycznych - coś jak adidasy w przypadku butów sportowych :)

po drugie, to o czym piszesz to klimatyzacja półautomatyczna (nie ma możliwości ustawienia automatycznego sterowania poszczególnymi nawiewami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięgno od ciepło/zimno masz:

a/ za pokrętłami - jeden koniec

b/ za schowkiem przed pasażerem - drugi koniec

Czasem jest tak, że przegroda c/z zostaje w pozycji ciepłe bez względu na pozycję pokrętła. Przyczyną jest spadnięcie cięgna z plastiku, który jest na jego końcu "b". Ty nie masz climatronica tylko manuala. Chyba, że masz możliwość zadaania wartości temp. wew. auta. Jeżeli tak masz to moje rady idą do kosz, bo nie masz cięgien. No i po pomuczku za hamulce dał byś wg uznania ;)

 

-- 26 paź 2011, o 10:18 --

 

Zapytam jeszcze - pokrętło od c/z to to samo co od st. C? Chodzi lekko jak potencjomert (może z małymi przeskokami) jednakowej siły używasz w całym zakresie, czy bardziej jak układ mech. - inny opór w różnych pozycjach stawia?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to mam wrażenie, że to potencjometr, że nie ciągnie nic mechanicznego... Jak znajdę jakiegoś dnia czas po robocie, to wydłubie panel i obejrzę co się czai z tyłu...

 

Z tyłu masz klasyczne wtyczki, w tych rocznikach nie ma już mechanicznego sterowania. Z przodu panela masz takie podłużne otworki, do nich z tyłu dochodzi rurka od sterowania automatycznie nawiewem.

Sprawdź, czy któraś z wtyczek Ci się nie poluzowała.

 

Jeśli chodzi o hamulce: masz założone wersja dwutłoczkowe, rzecz w tym, że nie z WRX'a a z forestera turbo. Wnioskuję to po rozmiarze tarczy - jest za mała na 294 mm, prawdopodobnie ma 277, sam mam taką w wolnymssaku... ale na zimę. Różnica w hamowaniu, w porównaniu do wersji 294, jaka była w amerykańskich WRX'ach jest odczuwalna. Ktoś przy wymianie poszedł budżetowo.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, do kogo masz najbliżej z forumowiczów, może Cię poratuje? Na alledrogo można taki panel dorwać już za 100. Sprawdź, czy ta rurka jest drożna, może dostał się tam jakiś syf i termometr nie dostaje odczytu do sterowania temperaturą.

 

Wracając do hamulców: najlepiej by było, gdybyś dokupił do przodu tzw czterotłoczki - poznasz je po napisie SUBARU, takim, jaki masz na tylnych. Jeśli jednak trzyma Cię budżetowo, to najtańszą opcją będzie zakup dwutłoczków (identycznych jak Twoje), ale z dłuższym jarzmem (tym, co trzyma zacisk). Jakbyś trafił samo jarzmo, było by najtaniej. Do tego dobra tarcza 294mm + dobry klocek i odczujesz poprawę, zwłaszcza przy kilku następujących po sobie hamowaniach. Hamulec pozostanie dłużej stabilny.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru, to samonaprawiający się wóz...

 

Wczoraj wyjąłem panel od grzania, wyjąłem wtyki, wyjąłem te rurkę, wszystko przemuchałem... Poskładałem z przeświadczeniem, że nic to nie da, a tu niespodzianka - działa... Teoretyzując, to może faktycznie jakiś paproch przy czujniku temperatury... albo czujnik pada i poprawa jest chwilowa... tak czy owak wiadomo gdzie szukać ;). Dzięki za wsparcie!

 

Co do hamulców, to chybą powoli poszukam czterotłoczków... Ceny są wysokie, ale ciśnienia nie ma... idzie zima, jeździ się wolniej...do wiosny temat ogarnę...

 

Dzięki Panowie, rozjaśniliście mi temat problemów!

 

Pozdrawiam,

Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...