Skocz do zawartości

Ruszanie bez dodawania gazu OBK Boxer Diesel


Yapco

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wam udaje się ruszyć bez dodawania gazu przy puszczaniu sprzęgła w Waszym OBK?

Ja mam 2 firmowe takie autka.

I w jednym można to zrobić bardzo płynnie - a zarazem szybko puścić sprzęgło, a w drugim jest to dużo bardziej trudne, a wręcz na światłach nie możliwe do wykonania. Sprzęgło trzeba puszczać naprawdę bardzo powoli, a i tak potrafi lekko szarpnąć (szarpnąć to może za duże słowo, ale powiedzmy, że czuć lekkie dgania).

Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, którą ostatnio zauważyłem: Mondeo TDCi przy ruszaniu bez dotykania gazu samo podbija obroty aby ułatwić tę operację :) Mówię to dlatego, że generalnie 140 konny diesel w Mondeo jest jednym z tych silników, którym bardzo ciężko się rusza. Albo przysmaża sie sprzęgło albo silnik gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rusza bez gazu bez najmniejszego problemu, nawet w całkowitym stresie przez pierwsze kilometry pierwszego dnia po wyjechaniu z salonu w godzinnym korku (setki ruszań i zatrzymań, wg. wskazań komputera zużycie paliwa 30 - 50 l/100km). Czytałem o smażącym się sprzęgle, więc naprawdę było bez tego gazu. Teraz w zasadzie nie zwracam na to uwagi, jeździ się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...