Skocz do zawartości

Prosty sposób na częściowe wyciszenie bulgotania?


Maryna

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem forkiem z bardzo ładnym bulgotaniem, no super sprawa, ale mojej połowicy, przynajmniej na początku, obawiam się, że nie będzie się bulgotanie podobało. Z racji, że raczej nie zamierzam rezygnować z połowicy, chciałbym ją oswoić z potencjalnym bulgotem. Czy można to lekko wyciszyć. POzostawiając bulgotanie na poziomie akceptowalnym osobników jeżdźacych limuzyną w miarę cichą, a później z powrotem przywrócić bez niszczenia tego majstersztyku pod podwoziem bezradnie rozkładając ręce w geście... coś się zapsuło kochanie?? Nie wiem jakaś nakładka jakiś wkład pomiędzy tłumiki cokolwiek?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to zelży. Jak myślisz o bulgotaniu na poziomie Blitz'a to faktycznie możesz mieć problem, ale bez przesady.

Np. Prodrive (sam backbox) jest do zniesienia, nawet dla bardzo wyczulonej żony.

 

Ogólnie z doświadczenia forum wygląda to tak.

Żona: Marudzenie -> Milczenie -> Pozytywny komentarz -> "Te inne samochody są jakieś bez wyrazu" -> "Och to nasze Subaru" :!: :D

 

Cierpliwości :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź rurkę o średnicy jak najbliższej wewnętrznej tłumika, natnij diaxem rurkę z jednej strony 2 nacięcia po ok. 2 cm, kombinerkami zagnij rogi do środka - zmniejszysz przepust.

Z drugiej strony zrób 4 krzyżowe nacięcia i delikatnie rozegnij, na tyle, aby po włożeniu w tłumik wąsy zahaczyły się za rancik i delikatnie rozparły. Żeby wyjąć podważasz delikatnie śrubokrętem i wyciągasz.

Wersja kawiorowa zakłada to samo, ale na gwint.

Za pierwszym razem obserwuj, czy silnik pracuje jak poprzednio, jeżeli brakuje mocy lub inne dziwne objawy - wyciągnij zaślepkę.

U mnie w GL działa, różnicy w pracy silnika nie odczuwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja, niemająca słuchu muzycznego, uważa że "ten perlisty stukot jest bardzo sympatyczny" i że "inne diesle to jakoś charczą" :mrgreen: .

 

Oczywiście nie ma to większego związku z tematem bulgotania, ale taki drobny przyczynek do żonologii stosowanej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...