Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

No niech sie pochwale po raz pierwszy...... "Sabinka" zadecydowala dzis ze czas na wymiane silnika ;) Troche lipa ze podczas kopania dupska M3 :/

 

Z pozdrowieniami

 

Johnny Walker.

 

Sabinka - tak nazywasz swoje STI czy chodzi o saaba?

 

Saba nie mam i tak wlasnie nazywam STI. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo! COSWORTH a planach :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: :shock: :shock: Jak ktoś mógł Cię tak urządzić? :o:(

 

Współczuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Forfiter to jest dopiero jeden wielki nie teges :P

 

Problemy zaczęły się od tego, że podczas wciskania pedału gazu do oporu, raz na jakiś czas silnik się dławi. Polega to na tym, że niezależnie od obrotów silnika, po wciśnięciu pedału gazu silnik jest ewidentnie dławiony (słychać odgłos jakbym jechał 50kph na 6 biegu i dał gaz w opór) obroty nie rosną, ani prędkość, jest kompletnie martwy. Serwis nr 1 nie umiał tego dobrze naprawić, raz twierdził, że to turbo-dziura i ten model tak ma - należy przywyknąć do tego, a raz, że to jakiś zaworek przy turbinie i, że go przeczyścili i rozruszali. Oczywiście to nie pomogło, diagnoza serwisu nr 2 mówiła, że to ten zaworek się popsuł i całkowicie go wymieniono, niestety to też nie dało rezultatu a temat umarł. Umarł, dlatego że pojawił się większy problem, otóż 27.09 Forfiter odjechał na lawecie do serwisu, bo stukały przeguby, stał tam do 7.10 (12 dni) wymienili półośki na gwarancji i stwierdzili, że wszystko ok. Niby nic nadzwyczajnego, w poprzednim samochodzie też wymieniono mi półośki na gwarancji. Niestety następnego dnia usłyszałem, że one dalej pukają, a co więcej nasiliła się usterka związana ze skrzynią biegów. Skrzynia zaczęła się blokować i nie dało się wbić/wypiąć biegów 1/3/5, zaklajstrowało się to tak, że najpierw jakieś 15 razy blokowało się, ale po wbiciu 2/4/6/R przechodziło. Niestety w końcu tak się zablokowało, że nie byłem wstanie wbić jedynki, więc 10.10 (po 3 dniach) znowu laweta, a serwis powiedział, że nie ma szans, żebym rozwalił półośki w 2 dni, więc rozebrał skrzynię na czynniki pierwsze. Okazało się, że widełki wybieraka są wyrobione i zaokrąglone (pierwszy przypadek w historii serwisu) i widać, że cały element jest jakby chropowaty (ogólnie źle zrobione, źle wykonana część). Wymienili cały wybierak na gwarancji i w piątek 4.11(po 25 dniach) oddali samochód mówiąc, że to ten wybierak powodował, że biegi idealnie nie zazębiały się i to rezonowało na mechanizm różnicowy i dlatego wydawało się, że to przeguby stukają. Niestety dziś usłyszałem, że dalej stuka to samo (dźwięk jakby stukały przeguby), serwis rozłożył ręce i nie wie już co może być przyczyną. Jutro chyba znowu Forfiter idzie do serwisu i będą cały przód rozbierać... Ciekawe ile teraz będzie stał, ale sądząc po tym ile stał ostatnio to teraz to już pewnie półtora miesiąca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczucia :idea:

 

Żeby tylko się nie okazało, że wszystkie problemy zaczęły się od tego pierwszego niezdiagnozowanego dławienia :roll: :?

nie no, dławienie to wg mnie wina elektroniki, a to pukanie to czysta mechanika, zobaczymy co i jak wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f, Kogut

 

to nie ja tylko tata i sam się tak urządził, przytulając barierkę... szczęście, że nic mu się nie stało, ale cały dzień chodzi zły na siebie :|

:| No niestety, zdarza się... :roll: Dobrze, że Twojemu tacie nic się nie stało 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna po 6zł!!!

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,B ... omosc.html

 

Szczerze mówiąc, to chyba pierwszy raz w życiu mam ochotę wyjść na ulicę i strajkować. Co jest do cholery?!

Na litość Boską :| :roll:

 

 

U mnie mały teges, gnojówka spadła z 5.70 na 5.69 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj od 8:20 DHL woziło paczkę dla mnie i jakoś nie trafiło do mnie.... co ciekawe około 19tej ze strony www dowiedziałem się , że o 18.10 podjęli 2 nieudaną próbę doręczenia... dziwne bo:

1) żona cały dzień była w domu

2) od 17tej ja także byłem w domu

3) nie ma żadnego awizo ani w skrzynce ani w drzwiach...

4) około 16tej dzwoniłem do DHL dowiedzieć się co tak długo im zajmuje i powiedzieli mi, że w ciągu godziny będzie dostarczona

5) siedzę obecnie w Bremen więc to Niemiecki DHL taki ma dom uciech :)

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche nietegesem musi byc samopoczucie tego pana w subaru -było takie ładne,całe..http://www.youtube.com/watch?v=fLHLECE_ ... re=related

 

Moim nietegesem są załatwione struny głosowe,w ogóle całe gardło,połykanie wchodzi w gre po wcześniejszym długotrwałym przezuciu,ale to to pikuś: najgorsze jest to co wydaję z gardła,a jest to połaczenie absolutnie dziewiczego vocalu z vocalem BeGees,ale co tam jest pompa i jakos dakę radę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...