Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

i znowu pismaki zaczynaja afere

 

dziennie umiera wiecej ludzi na zwykla grype niz umarlo ich na ta swinska odmiane od poczatku naglosnienia tej akcji

Ale nie w normalnym cywilizowanym kraju ze sluzba zdrowia chociaz na podstawowym poziomie. Wg Twoich wykresow w Polsce w latach 2000-2007 przy zachorowalnosci rzedu srednio pol miliona umieralnosc jest rzedu kilkudziesieciu-stukilkudziesieciu. Ta swinska dopiero zaczyna sie rozprzestrzeniac, a w ciagu kilku dni skoczyla liczba zachorowan do 1600, a umieralnosci juz do 101. Czy mam cos jeszcze dodac?

 

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 6:36 am ]

mój mąż ma jechać do Meksyku :roll: :???:

Mozesz go zaopatrzyc w nastepujace srodki ostroznosci:

Jak informuje CDC, ze względu na niepewność co do sposobów przenoszenia i ryzyko poważnej choroby, należy stosować takie same środki izolacyjne, jak w przypadku SARS (ciężki zespół ostrej niewydolności oddechowej). Środki te obejmują rękawice, fartuch ochronny oraz środki ochrony oczu i układu oddechowego. Należy nosić półmaski filtrujące klasy P2 z certyfikatem CE (w USA typu N95 z certyfikatem NIOSH), półmaski z wymiennymi filtrami typu EN 143 P2 z certyfikatem europejskim CE, bądź porównywalne środki ochrony z certyfikatem krajowym czy regionalnym, zgodnie z odpowiednimi wytycznymi krajowymi w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy, wydanymi przez właściwe instytucje rządowe lub ochrony zdrowia. Można także używać półmasek filtrujących wyższej klasy. Środki ochrony indywidualnej jednorazowego użytku powinny być odpowiednio niszczone, natomiast środki wielokrotnego użytku - odpowiednio czyszczone i dezynfekowane. Po zdjęciu odzieży ochronnej należy wykonać właściwe procedury zapewniające higienę rąk.

To co prawda dla pracownikow likwidujacych zarazony drob ptasia grypa, ale srodki w tym przypadku beda dokladnie takie same.

 

p.s. gdyby jeszcze ktos wiedzial gdzie to tanio kupic w duzych ilosciach ;)

 

[ Dodano: Pon Kwi 27, 2009 6:37 am ]

O siebie się wahałam z powodu ceny biletu :wink: , a od wczoraj się waham z powodu grypy o męża, który nie ma wyjścia i musi tam lecieć :roll:

Kolega tez nie mial wyjscia i musial leciec do Pakistanu - ledwo przezyl zamach na Mariott. Od tej pory juz nikt nie jest postawiony przed taka koniecznoscia.. przynajmniej do czasu.

 

p.s.2 a wiecie, ze my jestesmy podwojnie narazeni:

file.php%3Fid%3D131%26t%3D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwacji :) Tak jak adamusmax napisal, wiecej ludzi umiera spowodu "zwyklej" grypy, a wlasciwie to raczej jej powiklan.

 

A podejrzewam ze jeszcze wiecej ludzi umiera spowodu biegunki (vide Afryka), takze spokojne nasze rozczochrane (tzn w moim przypadku lysa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu pismaki zaczynaja afere

 

dziennie umiera wiecej ludzi na zwykla grype niz umarlo ich na ta swinska odmiane od poczatku naglosnienia tej akcji

Ale nie w normalnym cywilizowanym kraju ze sluzba zdrowia chociaz na podstawowym poziomie. Wg Twoich wykresow w Polsce w latach 2000-2007 przy zachorowalnosci rzedu srednio pol miliona umieralnosc jest rzedu kilkudziesieciu-stukilkudziesieciu. Ta swinska dopiero zaczyna sie rozprzestrzeniac, a w ciagu kilku dni skoczyla liczba zachorowan do 1600, a umieralnosci juz do 101. Czy mam cos jeszcze dodac?

 

 

 

jezeli twierdzisz, ze Meksyk i Chiny sa krajami z dobrze rozwinieta sluzba zdrowia to pozostaje mi wkleic tylko :lol::lol::lol:

 

 

pozostaje Ci poslucha jeszcze troche TVN24 i ich szukania sensacji - to samo bylo z ptasia grypa :roll: a wystarczylo, ze gdzies bomba jakas wybuchla, jakas eskalacja ktoregos z konfliktow sie pojawila i nagle ptasia grypa zniknela :roll:

 

jeszcze raz powtarzam, w tych krajach, w ktorych pojawila sie swinska grypa wiecej ludzi umiera od zwyklej grypy i z glodu - ale to nie jest takie medialne, bo zeby bylo to grypa musialaby 50 000 ludzi w jednym kraju dziennie zabijac - inaczej jest to "malo ciekawe" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakąś cholerną demonstracje utknąłem dziś w korku na dobrą godzinę i nie dojechałem w końcu na uczelnie :evil:

 

Ciesz się - zamiast przysypiać w uczelnianej ławce, siedziałeś se w subaru :mrgreen:.

 

A propos przysypiania - ostatni tydzień jest pod tym względem jakiś masakryczny. Nie chcę mi się wstawać jeszcze bardziej niż zazwyczaj (a myślałem, że to już niemożliwe :razz: ) a na dodatek potem cały dzień chodzę śpiący :roll:

Też tak macie? Pogoda jakaś czy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos przysypiania - ostatni tydzień jest pod tym względem jakiś masakryczny. Nie chcę mi się wstawać jeszcze bardziej niż zazwyczaj (a myślałem, że to już niemożliwe :razz: ) a na dodatek potem cały dzień chodzę śpiący :roll:

Też tak macie? Pogoda jakaś czy cuś?

 

Też tak mam. Zdycham przeraźliwie, chyba nawet dłużej niż od tygodnia.

 

 

A co do nie teges: jestem chory. Mam nadzieję, że koleżanka, która niedawno poznałem nie była ostatnio w Meksyku :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jestem w Gliwicach, drugi dzień z rzędu. Miałem być tylko wczoraj...dziś 8 rano wyjazd z Wrocławia...nie wyspałem sie znów.

2) debile na A4 nie mogą przeżyć że jakiś stary Japończyk na gaz, jedzie 180 i ich mija...zaczyna się ściganie, trwa przez 10km potem pan debil zjeżdża na prawy i daje sobie spokój

3)wybuchła mi zapalniczka w schowku na desce (tym na środku na górze)- rozpieprzyło plastik po calutkim samochodzie...dobrze, ze sie nic nie zapaliło, schowek był pełny faktur

4) wczoraj na którymś zjeździe z A4, kierowca takiego najmniejszego dostawczaka KIA wymusił pierwszeństwo na ciężarówce...buda KIA leżała jakieś 20m od reszty samochodu, sanitariusze jarali fajki, bo kierowce trzeba było sitkiem zbierać z asfaltu... :shock:

tak wyglądała buda...

29.04czrn.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, wspolczucia... Ja wczoraj na trasie spotkalem dwoch takich debili, jeden w Octavii, drugi w Mondeo CTTD czy costam. Wymuszenie pierwszenstwa, podwojna ciagla, pasy i zakret. Nienawidze jezdzic po drogach 'ekspresowych'.

 

A dzisiaj rano silnik jakos dziwnie pracuje... Sprawdzam olej - sucho. Wlalem 2 litry. Patrze na turbo - rura do IC cala w oleju. Forester sobie stoi w Kocarze, a ja pojade chyba rowerem na weekend. Pomidor.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, wspolczucia... Ja wczoraj na trasie spotkalem dwoch takich debili, jeden w Octavii, drugi w Mondeo CTTD czy costam. Wymuszenie pierwszenstwa, podwojna ciagla, pasy i zakret. Nienawidze jezdzic po drogach 'ekspresowych'.

 

A dzisiaj rano silnik jakos dziwnie pracuje... Sprawdzam olej - sucho. Wlalem 2 litry. Patrze na turbo - rura do IC cala w oleju. Forester sobie stoi w Kocarze, a ja pojade chyba rowerem na weekend. Pomidor.

 

P.

Dlatego ja sprawdzam dla bezpieczeństwa raz w tygodniu conajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak co 1000km. wlasnie wrocilem z kocaru i okazalo sie, ze nie turbina ani silnik, tylko ja. Jak zobaczylem olej za turbo, to spanikowalem i wlalem mu te 2l, co mialem. A potrzebny byl tylko jeden litr, czyli w moim forku ubytek na 4tys w miare normalny. Ośla łąka ze mnie.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niz umarlo ich na ta swinska odmiane
dajmy spokój tym biednym świniom :wink: świńska grypa atakuje świnie... a tu mamy mutanta... powodów do paniki na razie nie ma a szczepienie na grypę sensu raczej w tej sytuacji nie przedstawia... btw hiszpanka chyba nie była taką do końca 'zwykłą' grypą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...