Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Niby wiadomo, że czasami zapięty pas robi więcej szkody, niż pożytku, ale tu mamy bardzo drastyczny przykład - 3 trupy i 1 niezapięty, który wychodzi w zasadzie bez szwanku... :roll:

W tekście nie zauważyłem żadnej informacji, że ofiary miały zapięte pasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie śmiejżelki już mi się przejadły :oops: :roll: a z dziobatym odkryliśmy dwusmakowe glizdy :D normalnie genialne :!: 8) przejechaliśmy na nich cały wyjazd :twisted: no prawie cały... :roll: bo szybko poszły :twisted:

fazę na frutellę miałam jakiś czas temu, całkiem niezła :)

Jaaaa!!! To nie tylko ja lubię takie paskudztwa?! Suuuper. Kauflandowe glisty też są dwukolorowe :-D

No i dla mnie żelki muszą być kwaśne :-) Np. kółeczka jabłkowe, Śmiejżelki kwaśne i dwa rodzaje glist z Kauflandu :-) Niau, niau, niau :-)

Jest na the Forum jakiś specjalny wątek o żelkach? No wiecie - testy, rankingi etc... ;-)

:D powitać kolejnego smakosza 8)

 

w związku z propozycją powstał wątek :mrgreen: :arrow: viewtopic.php?f=12&t=147585&p=1421919#p1421919 zapraszam z opiniami i nie tylko :twisted: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tekście nie zauważyłem żadnej informacji, że ofiary miały zapięte pasy...

Wydawało mi się, że słyszałem dzisiaj rano w radio informację, że ten który przeżył, jako jedyny miał niezapięte pasy, ale faktycznie, może to tylko autosugestia mi to podpowiedziała..

romek_l, podobno wszyscy byli niezapięci bo wszystkie trupy leżały poza autem więc jak widac na tym przykładzie niezapinanie pasów na tylko 25% skuteczności :wink: - o szerszej statystyce nie wspominając

Widziałem dzisiaj rano to miejsce z bliska i tam parę elementów z wnętrza znajdowało się na zewnątrz.

W każdym razie kończę dywagacje, bo faktycznie, dlaczego nie oprzeć się na rachunku prawdopodobieństwa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, że może JKM ma rację w swoim postulacie, że zapinanie pasów powinno być dobrowolne...

 

ma racje, tak samo jak w przypadku używania kasku na motorze/rowerze/nartach etc.

 

tylko, że pomija kwestie bezpieczeństwa koncentrując się na sprawach niezgodności takich przepisów z konstytucją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gówno prawda... będę na nich jeździć do połowy przyszłego sezonu. nieteges kurna.

mam nowe opony i będę na nich jeździć pewnie do polowy przyszłego sezonu (mam nadzieje ze wytrzymają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo, że może JKM ma rację w swoim postulacie, że zapinanie pasów powinno być dobrowolne...

Bo w zasadzie ma, tylko w praktyce nie wiem jak do tego miałby wyglądać system ubezpieczeń lub coś podobnego.

 

bardzo prosto, jeżeli płacisz odpowiednie składki i masz ubezpieczenie to możesz rozbijać się do woli i leczyć za pieniądze z ubezpieczenia, jeżeli tego nie masz to nie możesz mieć pretensji o to, że nikt nie chce cię leczyć za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli nie masz kasy (zarabiasz najniższą krajową lub mniej), nie masz "wysokiego" ubezpieczenia (bo nie chcesz lub nie stać cię), z powodu niezapiętych pasów uszkodzisz kogoś poza sobą (bo jeśli tylko siebie to sytuacja niby jest prosta, choć "niepokoje społeczne" też mogą ją komplikować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...