Skocz do zawartości

Cos teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Mój teges, który najpierw był nietegesem:

 

Dzisiaj wymieniałem łożysko (polecam ASo, cena dobra!), które kupiłem w ASO Bielsko-Biała. Nie zdziwiłem się zbytnio, gdy kazali dać zaliczkę, choć zaliczkować część wartą 255,50 zł, którą bez problemu można odsprzedać itd to trochę głupotę. Ale okay. Kolega za mnie zaliczkował. Przy odbiorze łożyska mały zgrzyt, bo nie miałem KP (dowód wpłaty zaliczki w wysokości 250zł). Mówię człowiekowi z ASO, że pewnie wiele osób nagle nie brało takie łożysko. On, że rozumie, ale że jutro mógłbym przyjść z KP i żądać powrotem pieniędzy. Uśmiechnąłem się, bo wydaję mi się to zawsze dziwne, że się kogoś z góry traktuje jak oszusta...

 

W każdym razie dzisiaj montuje łożysko, gdy się okazało, że wyrobiło mi się stożek sworznia wahacza (powtórz to bezbłędnie z 5 razy pod rząd a masz u mnie piwko ;) ). Dzwonię więc do ASO Bielsko-Biała, bo blisko i części w dobrych cenach. Miły pan stwierdza, że muszą stożek zamówić z centrali. (Czyli nie ma na polskim magazynie - stwierdza to po 2 sekundach...). Myślę sobie okay. Nawet nie pytałem jak długo to potrwa, gdy słyszę, że muszę osobiście wpaść i zgłosić zamówienie.

 

Pracuję w motoryzacji od urodzenia (od pokoleń moja rodzina siedzi w transporcie i motoryzacji) i nagle słyszę taka bzdurę. Stwierdzam panu, że mam z 16 km do ASO i na pewno czas wolę poświęcić milszym czynnościom niż składanie zamówień na głupi stożek. Stwierdziłem jeszcze, że chyba w 21. wieku taki sposób zamawiania części to chyba przesada. W słuchawce słyszę tylko śmiech i kpinę, więc dodałem, że znając życię poza ASO kupię część za połowę cenę od ręki. Znowu słyszę śmiech i stwierdzenie, że proszę na allegro kupić. Nerwy mi wtedy puściły, powiedziałem coś bardzo niemiłego i się rozłączyłem.

 

Potem wpadam do biura i z racji braku laku wpisuje w google Warszawa Subaru -> A. Koper -> telefon do serwisu - część na miejscu, super profesjonalna obsługa przy upewnieniu się o część -> wysyłka w poniedziałek kurierem. Cena rewelacyjna - część oryginalna.

 

Więc potem zastanawiam się, czy SIP nie może jakoś kurdę zmobilizować swoich partnerów do większej współpracy? Wiem, że jest wspólny magazyn, ale jak widać części eksploatacyjne może magazynować sobie też serwis. ASO w BB mnię trochę zdenerwowało taką głupotą, a w sumie tylko z głupoty sprawdziłem ASO w Wawie.

 

W każdym razie teges: nowe części -> oryginalne -> tanie -> warto sprawdzić ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powiększeniem rodzinki trzeba było nabyć większe jeździdełko :mrgreen:

Jutro pod moją strzechę trafi Forek MY05 2.5XT jako bezpieczna i wygodna rodzinna limuzyna :mrgreen: :cool:

Normalnie Gwiazdka w środku wakacji :wink: :mrgreen::mrgreen:

 

Nabytkiem pochwalę się w odpowiednim wątku jak tylko zrobię jakieś sensowne zdjęcia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powiększeniem rodzinki trzeba było nabyć większe jeździdełko :mrgreen:

Jutro pod moją strzechę trafi Forek MY05 2.5XT jako bezpieczna i wygodna rodzinna limuzyna :mrgreen: :cool:

Normalnie Gwiazdka w środku wakacji :wink: :mrgreen::mrgreen:

 

Nabytkiem pochwalę się w odpowiednim wątku jak tylko zrobię jakieś sensowne zdjęcia :cool:

 

Gratulacje fajnego sprzeta i z odpowiednim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 miesiącach Subarak wrócił z warsztatu. Trzeba zeszyt pilota odkurzyć, białe kozaki wyciągnąć z dna szafy i na nowo przyzwyczaić się do niewygodnych kubełków i gamy dźwięków, warkotów, huków, posykiwań :wink:

Pierwsze kilometry - lepsze niż seks :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIKKI super motor ten twój super moto :wink:

Dzięki.

 

 

 

 

 

 

Śmiejcie się, ale zobaczycie, że jeszcze go wniosę na pierwsze piętro :lol:

insideupstairsyk3.th.jpg

 

 

 

 

...a teges odnośnie zeszłego tygodnia, to

trzy dni DH w górach

dwa dni cross

jeden SM

zrobiłem nowe mocowanie fotela

zamontowałem nowy fotel

zregenerowałem hamulce z tyłu (chcąc kupić spray do wysokich temp. sprzedawca powiedział, że bum na malowanie zacisków już minął, ja mu powiedziałem, że się nie załapałem i nadrabiam)

...

i założyli mi tylko cztery szwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...