Skocz do zawartości

Muzykanci na wesele


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli rozglądam się za jakąś orkiestrą/kapelą na wesele. Może ktoś z okolic Krakowa/Zakopanego i ogólnie małopolski zna jakiś ciekawy zespół warty polecenia. Muszą grać muzykę różną, jak to na weselach. Dobrze by było, gdyby nie kosztowało to majątku, ale to kwestia umowna...

 

Wszelkie ciekawe propozycję proszę pisać tutaj lub na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ jest znacznie lepszy IMO - zero kłopotów, gra to co ustalisz i sie słucha poleceń (jeśli kasę dostanie po robocie). Kapele - zaliczylem chyba ze 20 wesel i słyszałem 2 dobre kapele w tym jedna przyleciała specjalnie z Irlandii. Kapela to duże ryzyko, że zaczną grać gorzej jak se wypiją a wypiją na pewno. No i dobrze by było ich posluchać choc to też żaden pewnik bo pokażą ci dobry występ a zagrają niekoniecznie tak samo - ostatnio wpadł na tym mój kumpel. Demo było OK na żywo tragedia - gość z głosem kastrata z discopolową manierą. panna sylabisująca przez nos tak że słychać bylo w zasadzie same samogłoski - sprawę ratował trzeci gość z głosem jak Barry White ale to tylko 1/3 dobrych piosenek. Ja po takich akcjach wybrałem DJa i byłem super zadowolony - dostal tylko proste info jaki styl i resztę ogarnął jak chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja twierdzę, że bardzo warto się rozejrzeć za dobrą kapelą. Na weselach z DJ'em dobrze się bawią w zasadzie tylko młodsi goście, dla ciute starszych zespół to podstawa (a nie ukrywajmy - wesele nie może być robione tylko pod gust młodych, bo będzie niewypał...). Jeżeli na weselu mają być goście w bardzo zróżnicowanym wieku, to moim zdaniem warto parę stów dopłacić.

 

Miesiąc przed własnym ślubem byliśmy na weselu w rodzinie (więc była mniej więcej połowa naszych "przyszłych" gości). Grał fantastyczny DJ, którego znaliśmy z innych wesel. O ile na tamtych, gdzie przeważali ludzie młodzi, wszystko szło świetnie, to na tym "rodzinnym" było... cóż, delikatnie mówiąc kiepsko - mało kto chciał tańczyć "no bo jak to, muzyka z głośnika?!". Wesele ograniczyło się więc w dużej mierze do siedzenia przy stołach. Za to u nas była sprawdzona kapela i parkiet zapełniony cały czas. I choć nie kosztowało to mało - bardzo warto było :!: :D

 

Nasz zespół był z Białej Podlaskiej, a weselicho pod W-wą. Do Krk/Zako raczej nie dojadą, więc pominę namiary na nich.

 

Takie jest moje zdanie i ja je popieram.

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen: :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq, wszystko zależy czy szukasz muzykantów, czy muzyków ?

Nie szukaj składów weselnych, tylko poszukaj przyzwoitego cover bandu np:

 

http://www.gosciecoverband.pl/

 

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu zawodowych instrumentalistów łapie się z chałturę, żeby dołożyć kilka złotych do budżetu domowego . Każdy job, nawet wesele można zagrać na poziomie .

 

Zadzwoń do Piotrka i zapytaj o termin :

 

http://www.vega-vega.pl/

 

Będziesz chciał muzykę mechaniczną to daj znać . Dam Ci namiary na kilku nie-DJ-laptopowców, tylko prawdziwych prezenterów znających historię muzyki i zasady dobrej zabawy .

 

 

[EDIT] dla podkreślenia różnicy pomiędzy panem muzykiem a muzykantem ... popadając w skrajność, wklejam ten oto link :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Dj to zalezy kto bedzie zaproszony na zabawe ;p czy raczej wiekszosc mlodych czy starszych ;p chociaz jak by taki Dj przymixował jakis stary kawalek ;d

 

To, że DJ to nie oznacza, że musi mixować. Powie, się że nie zyczysz sobie jakiś mixów itp to teog nie będzie. U mnie na 18 tak było przynajmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesel to jest wesele - musi być kapela (byle dobra)

widzieliście film smarzowskiego?

jak nie to obejrzyjcie.. słabo?

 

a - jak już dj to bez funkcji wodzirejstwa - ile razy byłem na takiej imprezie tyle razy udawałem że się dobrze bawię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a - jak już dj to bez funkcji wodzirejstwa - ile razy byłem na takiej imprezie tyle razy udawałem że się dobrze bawię :wink:

 

Dokładnie.

Byłem ostatnio na weselu gdzie wodzirej był tak beznadziejny że pod koniec został znokautowany przez świadka pary młodej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na weselu gdzie wodzirej był tak beznadziejny że pod koniec został znokautowany przez świadka pary młodej :mrgreen:

 

dobre :mrgreen: coś więcej :?:

 

 

Akurat tego nie widziałem gdyż po północy wyszedłem bo na takim beznadziejnym weselu nie byłem tzn. tak beznadziejnie prowadzonym. Muzyka jak z wiejskiej imprezy disco polo. Pod koniec imprezy świadek podszedł do wodzireja i dał mu jednego strzała. Hotel wezwał policję ale jakoś udało się sprawę załagodzić. Ogólnie należało się kolesiowi za tak popsuty ślub :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...