Skocz do zawartości

Awaryjność i bolączki OBK diesel


ParaYasio

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Tak sobie myślę, że można by zrobić watek o tym co nasze subaryny boli najbardziej, a ze nie mogłem się doszukać wątku togo zakładam a co :-)

 

Mój OBK My10

-wciąga olej

-zbieżność byla poprawiana zaraz po wyjeździe z serwisu

-jak jest zimny to telepie jak stara frania

-wydajność klimy ma wiele do życzenia

-zacina się okno z tyłu po prawej stronie

- jakość plastików cóż delikatnie mówiąc bywało lepiej

to na razie tyle z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na wątek dobry (analogiczny jest na forum Hondy Civic i ma się dobrze), ja bym z tytułu usunął słowo "diesel" aby właściciele wersji benzynowych mogli się też poskarżyć. Warto też wpisywać przebieg przy którym pojawiły się problemy/awarie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponad 80 000 km przejechane i za wyjątkiem uszkodzonego zaworu EGR (gdzieś przy 50 000 km -wymiana w ramach gwarancji) i ostatnio gaśnięcia silnika podczas "wysprzęglania" przy zatrzymywaniu się (serwis zmienił oprogramowanie i od paru dni jest ok) to nic specjalnego się nie dzieje, sprzęgła też jeszcze nie wymieniałem.

Oczywiście były wymiany łącznków stabilizatorów ale to normale przy tej masie samochodu i naszych drogach (zresztą wszystko było robione też w ramach gwarancji).

Outback to naprawdę fajny samochód ,tylko martwią mnie niestety niektóre z czytanych wątków i gdyby udało się przedłużyć gwarancję na pewno dalej będę nim jeździł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

NO I STALO SIE!!!...

 

Po przegladzie 45 000

 

Fotel kierowcy- "zapadnięte lędźwie"- naprawione/temat znany i lubiany przez serwisantów -od razu wiedzieli co robić

 

Stuki w zaciskach hamulcowych - zlikwidowane

 

Drgania podczas ruszania na zimnym silniku- zlikwidowane -pewnie wina tego co poniżej :?

 

ad -NO I STALO SIE!!!... -wgrali nowy SOFT- (co prawda zapomniałem im powiedzieć żeby nie dotykali, ale stało się)

 

wrażenia:- dłużej ciągnie - afery nie robię-

 

poza tym -jak to po przegladzie ładnie cyka, silniczek i reszta -TAKZE W PREZENCIE BEDZIE ZMANA OLIWY CO 7 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. za duże nagrzewanie wnętrza podczas słonecznej pogody - szyby niestety nie są atermiczne :(

2. wyjątkowo słaby lakier - ale to chyba przypadłość wszystkich współczesnych aut, bo lakier robi się na bazie wody i kładzie cieniuteńką warstwę...

3. słabo spasowane plastiki zewnętrzne (te wszystkie nakładki z tworzywa kiepsko przylegają)

4. odklejające się srebrne osłony z tworzywa udające elementy ze stali (to wyposażenie dodatkowe, przyklejone na taśmę dwustronnie klejącą :( )

5. hałasująca roleta tyla

6. rysujące się plastiki wewnętrzne (szczególnie te niby-aluminiowe)

7. brak osłony przeciwsłonecznej nad lusterkiem wewnętrznym

8. trzeszczący fotel kierowcy (skóropodobna cerata ociera się o elementy z tworzywa)

9. kiepskie dywaniki

10. za mała średnica tarczy sprzęgła, ale ten temat już był wielokrotnie wałkowany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim legacy tez mam kilka problemow odnosnie plastikow wycieranie sie farby i odpadajace uszczelki przy tynich drzwiach. Plastiki duzo słabsze niz np skoda superbe czy passat . Mam jeszcze porazke bo mam jasna tapicerke i musze podwojnie uwazac. Polecam tylko skore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. za duże nagrzewanie wnętrza podczas słonecznej pogody - szyby niestety nie są atermiczne

 

Tu też problemem może być umieszczenie czujnika nasłonecznienia w taki miejscu że często jest w cieniu naklejki od rejestracji, mam takie wrażenie że to źle wpływa na sterownie klimatyzacją w trybie Full Auto - z drugiej strony może i dobrze bo nie chłodzi za bardzo.

 

4. odklejające się srebrne osłony z tworzywa udające elementy ze stali (to wyposażenie dodatkowe, przyklejone na taśmę dwustronnie klejącą )

5. hałasująca roleta tyla

 

U mnie "metalowe" plastiki trzymają się dobrze. Roletę słychać tylko na nierównościach, albo jak zmarznięta.

 

8. trzeszczący fotel kierowcy (skóropodobna cerata ociera się o elementy z tworzywa)

 

Mam to samo - w moim samochodzie te skrzypienia powoduje zapięcie pasa bezpieczeństwa ocierające się o fotel, wystarczy trochę przesunąć i przestaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. za duże nagrzewanie wnętrza podczas słonecznej pogody - szyby niestety nie są atermiczne :(

 

Jak z tym szybami w Outbacku jest - atermiczne czy nie ? Ja byłem przekonany że praktycznie w każdym aucie takie(atermiczne) teraz montują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. za duże nagrzewanie wnętrza podczas słonecznej pogody - szyby niestety nie są atermiczne :(

Jak z tym szybami w Outbacku jest - atermiczne czy nie ? Ja byłem przekonany że praktycznie w każdym aucie takie(atermiczne) teraz montują.

Ja nie widzę różnicy w nagrzewaniu między Subaru a Audi, a na pewno w Audi mam atermiczne (kolory aut podobne, Subaru troszkę ciemniejsze).

 

Jedyną, być może zauważalną poprawę, mogą dać rolety lub szyby fotochromatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę różnicy w nagrzewaniu między Subaru a Audi, a na pewno w Audi mam atermiczne (kolory aut podobne, Subaru troszkę ciemniejsze).

 

Jedyną, być może zauważalną poprawę, mogą dać rolety lub szyby fotochromatyczne.

 

Pogrzebałem w temacie i "szyba atermiczna" jest lekko zabarwiona na zielono lub niebiesko . Nie daje to ponoć jakiejś lepszej ochrony przed nagrzewaniem wnętrza auta a na pewno ładniejszą ma nazwę na potrzeby marketingu. Bardzo przydatne jest natomiast przyciemnienie górnej części przedniej szyby którego akurat OBK nie ma :( Można taki pasek folią przyciemniającą zrobić i komfort zdecydowanie lepszy podczas ostrego słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale auto nie nagrzewa sie tylko przez przednia szybe..

- ja w sobote zamowilem przyciemniacza-bedzi mi robil caly tyl

 

Będziesz oklejał folią, czy metoda "piecowa"? Zastawiam się też nad przyciemnieniem tyłu, ale jakoś jeszcze nie mogę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale auto nie nagrzewa sie tylko przez przednia szybe..

- ja w sobote zamowilem przyciemniacza-bedzi mi robil caly tyl

 

Będziesz oklejał folią, czy metoda "piecowa"? Zastawiam się też nad przyciemnieniem tyłu, ale jakoś jeszcze nie mogę się zdecydować.

 

 

Ja mam zrobione folią , średnie przyciemnienie,usługa zamówiona była przed odbiorem w ASO. Wygląda OK :D

W piecowe bym się nie bawił gdyż jeżeli się nie myle to szyby wyciągają :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione folią , średnie przyciemnienie,usługa zamówiona była przed odbiorem w ASO. Wygląda OK :D

W piecowe bym się nie bawił gdyż jeżeli się nie myle to szyby wyciągają :?

 

Niestety trzeba demontować szyby w piecowej metodzie, też mi się to nie podoba. Zapytam w swoim ASO czy mają taką usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione folią , średnie przyciemnienie,usługa zamówiona była przed odbiorem w ASO. Wygląda OK :D

W piecowe bym się nie bawił gdyż jeżeli się nie myle to szyby wyciągają :?

 

Niestety trzeba demontować szyby w piecowej metodzie, też mi się to nie podoba. Zapytam w swoim ASO czy mają taką usługę.

 

Do którego ASO jeżdzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione folią , średnie przyciemnienie,usługa zamówiona była przed odbiorem w ASO. Wygląda OK :D

W piecowe bym się nie bawił gdyż jeżeli się nie myle to szyby wyciągają :?

 

Niestety trzeba demontować szyby w piecowej metodzie, też mi się to nie podoba. Zapytam w swoim ASO czy mają taką usługę.

 

Do którego ASO jeżdzisz ?

 

DaWoj w Łominkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zrobione folią , średnie przyciemnienie,usługa zamówiona była przed odbiorem w ASO. Wygląda OK :D

W piecowe bym się nie bawił gdyż jeżeli się nie myle to szyby wyciągają :?

 

Niestety trzeba demontować szyby w piecowej metodzie, też mi się to nie podoba. Zapytam w swoim ASO czy mają taką usługę.

 

Do którego ASO jeżdzisz ?

 

DaWoj w Łominkach.

 

A no to nie wiem czy oni akurat przyciemniają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...