Skocz do zawartości

WRX czy STi?


...Adrian...Sti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

domestos666, czym? :wink:

 

że się wszysko sypie :twisted::twisted::twisted:

A Ty w to wierzysz :?: :!: Każde auto się sypie jak jest niodpowiednio użytkowane!!!Czasami owszem (nawet w przypadku Subaru) zdarzają się pechowe sztuki, które nawet przy dalikatnym traktowaniu potrafią odmówić posłuszeństwa. Takie sytuacje zdarzaja się nawet w przypadku innych najlepszych marek!!!Subaru jest naprawdę OK :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że się wszysko sypie :twisted::twisted::twisted:

Absolutnie się nie sypie. Dotychczas we wszystkich samochodach jakie miałem, tak co miesiąc musiałem wymieniać to jakiś wahacz, to sworzeń, to robić skrzynię, to geometrię itp. Niestety trochę źle znosiły moje traktowanie.

WRX mam prawie dwa lata i poza rzeczami eksploatacyjnymi wymieniłem jedynie tylne łączniki stabilizatorów i przednie tuleje łączące stabilizator z sankami. Poza tym nic! Samochód według mnie jest wyjątkowo solidny, wręcz pancerny i cholernie bezawaryjny.

 

A że ma za słabe hamulce, to inna brocha.....

(nie mogłem się powstrzymać....:twisted:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać sporo nie używasz bo pamiętam, że WRXy używane do AutoX też często miewały problemy. Szczególnie ze skrzynią biegów. A do pancerności to im jednak sporo brakuje.

Pancerna, z obserwacji, jest S2000. Ludziom na wyścigowych oponach padają LSD od czasu do czasu (dużo tańsze niż te do Subaru) ale to od startów z 9k RPM z przyczepną gumą. Ludzie na "ulicznych" oponach nie mają tych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak... Ale jedząc te bez bakalii, będę ciągle wk***wiony, że na półce zostały te z bakaliami, które być może byłby lepsze (i to dużo lepsze, a przy tym bardziej lanserskie :wink:), a ja już wydałem połowę kwoty i nigdy się nie dowiem, jak jest naprawdę. I ta obsesyjna myśl mnie ciągle będzie męczyć. To już dla bezpieczeństwa wezmę te z bakaliami i potem się będę martwił, jak coś będzie nie tak. Założę po prostu, że jeśli z tymi droższymi z bakaliami było coś nie tak, to te bez bakalii muszą być jeszcze gorsze :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, dalej zostaje przy "pytanie tylko czy lubie bakalie" - oczywyscie zakladajac, ze probowalem :wink:

 

p.s. ostatnio chwalilem sie komus, ze na forum.subaru mozna poczytac nawet o kulinariach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywyscie zakladajac, ze probowalem :wink:

 

O, widzisz i tu trafiłeś w sedno...

 

Nie wiem, jak jest w przypadku domestos666, ale ja się przyznaję bez bicia: MY'06 nie jeździłem ani WRX-em, ani STI. Jedynymi subarynkami, jakimi jechałem, był STI bug eye i WRX bug eye, a więc modele, z tego, co wiem, nieporównywalne tak łatwo do MY'06... :roll:. Także w moim przypadku wybór był de facto nie uzasadniony żadnymi racjonalnymi argumentami...:twisted:

 

Tu jednak chciałbym zwrócić uwagę na pewną dość istotną rzecz: pytanie się innych o poradę przy takim wyborze jest, według mnie, dość jałowym zajęciem... domestos666 - bez urazy oczywiście, to są rozważania ogólne, nie pod Twoim adresem. W każdym razie według mnie kwestia jest tak subiektywna (np. co to jest "twarde" zawieszenie, a co to jest "miękkie"), że powstaje pytanie, co zrobić z odpowiedziami Forumowiczów? Uśrednić? Wybrać na podstawie tego, co radzi większość (powstaje od razu też pytanie: czy wszyscy zrobiliby to, co sami radzą...)? Przypisać poszczególnym argumentom wagi i zrobić ranking i wybrać na tej podstawie...? Którejkolwiek metody nie wybierzemy, to zawsze daną wejściową będzie subiektywna opinia, która, przpuszczona przez nasz subiektywny sposób jej oceny, sprowadzi się do tego, że i tak wybierzemy to, co "czujemy" że jest dla nas lepsze. I co czuliśmy, nim pytanie zostało zdane na Forum... Mało tego: gdy argumentów będzie więcej przeciw rozwiązaniu, które czujemy, że pasuje nam bardziej, będziemy mieli tendencję do deprecjonowania wartości tych niezgodnych z naszą wizją... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...