Skocz do zawartości

strefa ruchu.....uwaga -bo już działa !!!!!!


hannibal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

Przypadki niewłaściwego stosowania przepisów, czy też wręcz nadużyć oczywiście się zdarzają.

Bywają także przypadki niewłaściwego oznakowania dróg itp ( czyli de facto niewłaściwego stosowania przepisów ).

Bez przepisów jednak normujących najróżniejsze sfery życia, w tym ruch drogowy, normalne funkcjonowanie społeczeństwa nie jest wogóle możliwe.

Zapewne zaistnieją także na skutek nowej ustawy przypadki wypaczania jej sensu.

Niemniej będzie szansa na to, że choćby bardzo bolesny temat permanentnego zajmowania miejsc dla niepełnosprawnych przed centrami zakupowymi, dworcami itp. w końcu zostanie stopniowo rozwiązany.

Do tej pory w większości przypadków okazywało się, ż eosoby takie miejsca nieprawnie zajmujące nie tylko nie musiały się liczyć z jakimikolwiek konsekwencjami, ale że czyniły to wręcz celowo ( takie przynajmniej ma dośwaidczenie ). Klasyczną odpowiedzią na uprzejmie zwróconą uwagę było : spier..... , lub zbliżone.

Z moich obserwcji wynika też, że najczęściej miejsca takie nieprawnie zajmują klasyczne ABS'y ... widać nie mają czasu na szukanie wolnego miejsca, gdyż spieszą się na siłownię ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, takim co staja na miejscach dla inwalidow, to bym karal z miejsca, ale wlasnie:

1. Mimo nawet przepisow nowych, ja przeciez ukarac nie moge. Przydalaby sie Policja. Niestety, moze akurat mam niefart albo co, ale tak sie sklada, ze akurat tam gdzie zyczylbym sobie obecnosci funkcjonariuszy - prawie nigdy ich nie ma. Np. "zielone strzalki" - ilu kierowcow zatrzymuje sie na swiatlach widzac zielona strzalke? 1%? A przeciez nie od dzis jest przepis, ze to pieszy ma zielone, kierowca musi sie zatrzymac jak na czerwonym i dopiero po upewnieniu sie, ze nie wymusza na nikim pierwszenstwa itp moze jechac. Na takim rondzie ONZ w Wawie to nie raz musialem uciekac, zeby mi po stopach nie przejechali, choc to ja mialem zielone, kierowca radosnie, bez ogladania wyjezdza, np. zza stojacego na srodkowym pasie autobusu. Jakos nigdy tam ani jednego funcjonariusza Policji nie widzialem. Albo dzis na skrzyzowaniu Marszalkowskiej i Swietokrzyskiej nie dzialaly swiatla - stalem w korku 20min do tego skrzyzowania, na ktorym panowal totalny sajgon - ludzie lazacy jak popadnie, ktorzy wlasnie wyszli z metra, tramwaje i samochody w kazda strone na tych kilku pasach. Z checia zobaczylbym tam Pana Policjanta co pokieruje ruchem, juz nawet niech i korek bedzie taki sam, tylko niech ktos opanuje to co sie tam dzialo, bo to bylo conajmniej niebezpieczne.

 

2. Do punktu jeden dochodzi, to o czym wspomnialem wczesniej - duzo przepisow sprawi, ze ciezko bedzie je wyegzekwowac, co skonczy sie tak, ze tym co staja na miejscach dla inwalidow, bardziej sie oplaci, tam stawac i od czasu do czasu moze jakis mandat, niz nie stawac. A na koniec okaze sie, ze latwiej jest zgarnac kilku kierowcow po nocy cwiczacych pod M1 w zimie, niz tych co w dzien na miejscu dla inwalidow parkuja. Czyli mialo byc lepiej, a jest jak zwykle - chcialbym sie mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak....to minimalne wymagania....ale doznałem osobiście wymuszenia na mojej osobie przyznania się do wykroczenia na drodze którego nie popełniłem i tylko to że odmówiłem przyjęcia mandatu spowodowało że owi mundurowi zaniechali choć zamarkowali że wypisują wniosek do sądu grodzkiego...minęło ponad 2 lata i wezwania nie ma...jak to wytłumaczyć ?

 

czasem zadziała a czasem nie...pytanie czy chcesz ryzykować wyrok nakazowy lub bawić się w rozprawę

 

 

otrzymałem niedawno wezwanie do zapłaty za nieuiszczenie opłaty za parkowanie w centrum stolicy ....z 2006 r !!!!!......nawet zbrodnie ludobójstwa ulegają przedawnieniu.....w zarządzie dróg miejskich nic się nie przedawnia :lol: pomijam fakt że faktycznie opłaciłem parking-dostarczylem tego samego dnia nawet dowód zapłaty i napisałem wyjaśnienie i zostało zaakceptowane przez nich....a teraz ściemniają że nic nie dostali ....takie przykłady możnaby mnożyć.......ja odczuwam każdy nowy przepis jako kolejną możliwość do nadużyć bo nie oszukujmy się ale trudno tam o kręgosłup moralny albo zwyczajną przyzwoitość

 

przedawnia się po 5 latach...tak mi powiedziała Pani przez telefon.. całe szczęście, że to "opłata dodatkowa" a nie mandat bo w koszty wrzucić można 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że trochę przesadzacie. Każdy wyciąga jakąś akcję typu: "a mi to niesłusznie wlepili mandat itp." Jeśli jeździcie zgodnie z przepisami to "strefa ruchu" nie powinna mieć żadnego znaczenia.

A na marginesie chciałbym zwrócić uwagę na sprawę moim zdanie znacznie bardziej ważną. Otóż niedawno zmieniły się przepisy dotyczące rowerów. Teraz np. jak macie zielone światło do jazdy na wprost a skręcacie w prawo musicie także puścić rowerzystów. Wg. poprzedniej wykładni było, że musicie puścić tylko pieszych. Tak więc uważać. Jest to o tyle niebezpieczne, że często rowerzysta nadjeżdża i samo zerknięcie przez przednią szybę nie wystarcza. Trzeba spojrzeć jeszcze w prawe lusterko. Na zachodzie gdzie jest dużo rowerów kierowcy mocno się pilnują na prawoskrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz np. jak macie zielone światło do jazdy na wprost a skręcacie w prawo musicie także puścić rowerzystów. Wg. poprzedniej wykładni było, że musicie puścić tylko pieszych

Właśnie się nad tym zastanawiałem.

To chyba nie chodzi o ścieżki rowerowe będące obok przejść, bo poprzednio oczywiście trzeba było ustąpić rowerzyście jak był na takiej ścieżce i miał zielone.

Ten przepis dotyczy sytuacji, gdy razem z nami na pasie jedzie rowerzysta i jeżeli my skręcamy, a on jedzie na wprost mamy mu ustąpić pierwszeństwa.

Poprzednio nie można było wyprzedzać z prawej strony pojazdu, a teraz rowerzysta chyba może.

Najlepiej niech się wypowie ktoś kompetentny.

Może Aga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się ponadto że żeby postawić taki znak trzeba spełnić sporo wyśrubowanych wymogów....chodzi o "strefę ruchu" ...także jest szansa że wiele znaków bedzie bezprawnie stawiane a wtedy mandat do kosza.....w każdym razie będzie ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...