Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To sztyca, a nie siodlo. Zmien sztyce.
  A wiela mnie to będzie kosztować talarów? No i żeby w niby firmowym rowerze nie było takiej możliwości? Dziś rozkręce to siodło, może jednak da się coś zrobić.

 

 

 

A jaki rower? Zwykle, noski, zatrzaskowe..
  -eee.... takie zwykłe :) Nie na żadne atrzaski, normalnie sie je przykreca, kluczem.

 

 

 

Widelec. Siodelko. Kola.
  - ale w sensie, że lepszych firm, czy że lżejsze? A siodełko nie to, że niewygodne, nie moge go zwyczajnie ustawić.  Widelec niby jest jakiś suntur nex - i pod względem wygody jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztyca jednak jest regulowana :) Trzeba było tylko mocniej rozkręcić i trochę szarpnąć;) Oby teraz zadek mniej bolał.

A co do pedałów - adekwatne do poziomu cenowego roweru, bo ponad 220zł za pedały do roweru wartego ca 1300-1700zł to imo przesada. Chciałem coś odrobinę trwalszego od tych full plastików które mam teraz. Na wadze mi niespecjalnie zależy, bo najwięcej zyskam zrzucając kilka kg z wagi rowerzysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wadze mi niespecjalnie zależy, bo najwięcej zyskam zrzucając kilka kg z wagi rowerzysty :)

Na wadze mi niespecjalnie zależy, bo najwięcej zyskam zrzucając kilka kg z wagi rowerzysty :)

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bajer.

a napisz jeszcze jaką sztycę masz, KindShocka?

Ja wolałbym chyba RS Reverb, bo serwisów więcej, ale KS ma też dobre opinie. Dużo kilometrów na niej zrobiłeś? Jakieś luzy?

 

 

@@Avic, Kup pedały aluminiowe Wellgo/VP/Accent/Author - wszystko prawdopodobnie robił ten sam Chińczyk, o takiego typu ;)

9192_546fabe8f5d3039527fa8ecdae88cc83.jp

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł  mi nowy frameset, oczywiście epic s works world cup, i nowe koła  oraz nowe gumy.  Podjarany jestem jak dziecko  :)  :)  :D jeszczę zebatkę muszę zamówić 28 lub 30 T na góry, wtorek środa mi kolega przerzuci osprzęt to nie omieszkam wrzucić foty i wagi oczywiście ! a w następą sobotę Daleszyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a napisz jeszcze jaką sztycę masz, KindShocka?

Ja mam Speca wiec dali mi Specialized Command Post. Jak na razie przejechałem ~450km, ale w lekkim terenie wiec jeszcze nic nie mogę powiedzieć. Jak narazie luzów ZERO.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o rower... doradzaliście mi ,ale w sklepie i tak namówiono mnie na coś innego.

 

29er czyli rower MTB na 29 calowych kołach. Przejechałem dopiero 30km ,ale jestem zachwycony ! :) Ponieważ jestem dość duży (192cm) czuje się na takim rowerze idealnie. Jak by ktoś się wahał to zdecydowanie polecam 29era.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29er czyli rower MTB na 29 calowych kołach. Przejechałem dopiero 30km ,ale jestem zachwycony ! :) Ponieważ jestem dość duży (192cm) czuje się na takim rowerze idealnie. Jak by ktoś się wahał to zdecydowanie polecam 29era.

Ukraina tez jest spoko, jedzie sie jeszcze godniej niz na 29erze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł  mi nowy frameset, oczywiście epic s works world cup, i nowe koła  oraz nowe gumy.  Podjarany jestem jak dziecko       jeszczę zebatkę muszę zamówić 28 lub 30 T na góry, wtorek środa mi kolega przerzuci osprzęt to nie omieszkam wrzucić foty i wagi oczywiście ! a w następą sobotę Daleszyce.

Czekam na foto cierpliwie :)

Tylko nie zapomnij o "smaczkach" i biżuterii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czekam na foto cierpliwie :) Tylko nie zapomnij o "smaczkach" i biżuterii :)

 

właśnie dzisiaj zawożę -  koła i rama z amorkiem i sztycą nowe, resztę przerzucam ze "starego". Mam nadzieje że wszystko będzie pasować, są wątpliwości do bębenka do xx1 ale na pierwszy rzut oka piasty w starych i nowych rovalach te same dt swiss. Na pewno nie będzie problemu z przerzutką z przodu ;) sam jestem  bardzo ciekaw wagi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na bank będzie mistrzowsko..... Łatwo Ci będzie w górach zerwać na pojazdach.... Fajna maszynka. Bardzo fajna!

 

rower złożony a ja zamiast jeździć mam dzis dyżur 24h, :angry: , waga 9.5 kg z pedałami, myślałem,  że bliżej 9 kg będzie, ale jest ok -  poprzedni ważył 9.7 kg jeśli dobrze pamiętam. Jak pojeźdzę to się wypowiem i wrzucę parę fot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na bank będzie mistrzowsko..... Łatwo Ci będzie w górach zerwać na pojazdach.... Fajna maszynka. Bardzo fajna!

 

rower złożony a ja zamiast jeździć mam dzis dyżur 24h, :angry: , waga 9.5 kg z pedałami, myślałem,  że bliżej 9 kg będzie, ale jest ok -  poprzedni ważył 9.7 kg jeśli dobrze pamiętam. Jak pojeźdzę to się wypowiem i wrzucę parę fot.

 

Gdzie skladales, w IR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cza

 

 

Gdzie skladales, w IR?

 

Tak, w Lublinie Artur mi przeważnie serwisuje rowery, ja mam dwie lewe do tych rzeczy.... :)

 

 

Czyli mamy tego samego dealera, zasadniczo. Ostatnio wyeksportowalem (choc raczej zaimportowalem) focusa izalco. Bede na swieta to postaram sie wpasc do tego klubu towarzyskiego, dealerowi sukcesow pogratulowac. No i oczywiscie na Cyrulicza do Tuory, mistrza nad mistrze, wychowawcy swych wychowankow, gdyz tradycje i kunszt cenic trzeba i szanowac.

http://rzemieslnicy.eu/#mechanik

Na pierwszym zdjeciu z moim starym rowerem, bialy kettler z ubijakami. Kiedys jezdzilem na nim nawet z lemondka. Zawiozl mnie do Lwowa -250km- i zrobilem na nim swoj rekord dystansu - Lublin-Czestochowa, 320km.

Eh, to byly czasy.  :mellow:

Edytowane przez Fiji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy tego samego dealera, zasadniczo. Ostatnio wyeksportowalem (choc raczej zaimportowalem) focusa izalco. Bede na swieta to postaram sie wpasc do tego klubu towarzyskiego, dealerowi sukcesow pogratulowac

 

:)  no sukcesy są, klub i sklep się też powiekszył ostatnio powierzchniowo i trochę traci na klimacie :D . Gratów trochę czy ciuchów u Andrzeja biorę ale w rowery zaopatruje się gdzie indziej, jakoś tak się składa że mam lepsze rabaty,   chociaż jeden u Andrzeja tez kupiłem. Jak coś trzeba do rowerów porządniejszego to chyba tylko tam, bo w innych sklepach w Lublinie - nie byłem wszędzie oczywiście, to często trochę nie kumaci 

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dziwne pytanie świeżaka:

Co będzie bardziej odczuwalne na podjazdach: jak rower schudnie 2kg, czy rowerzysta 7kg?

 

A pedały o które pytałem powyżej muszę szybko zmienić, bo mi się bud smyknął i klejnotami rodzinnymi prawie na ramie wylądowałem..;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja się za bardzo nie znam na sprzęcie ale znam paru takich co dużo wiedzą,  powiedz do czego tego rowery mają słuzyc to może coś pomogę

 

 

Co będzie bardziej odczuwalne na podjazdach: jak rower schudnie 2kg, czy rowerzysta 7kg?

 

najbardziej odczuwalne będzie jak schudniesz Ty i rower  :)  a na poważnie na tak postawione pytanie to Ci chyba nikt nie odpowie,  mnie się wydaje że lepiej i taniej zainwestować w siebie

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja się za bardzo nie znam na sprzęcie ale znam paru takich co dużo wiedzą,  powiedz do czego tego rowery mają słuzyc to może coś pomogę

 

Rower ma być dla mojej siostry do amatorskich startów w zawodach MTB . Uparła się na koła 29", dobrze...

 

Co będzie bardziej odczuwalne na podjazdach: jak rower schudnie 2kg, czy rowerzysta 7kg?

 

najbardziej odczuwalne będzie jak schudniesz Ty i rower  :)  a na poważnie na tak postawione pytanie to Ci chyba nikt nie odpowie,  mnie się wydaje że lepiej i taniej zainwestować w siebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...