Skocz do zawartości

dom z bali


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kusi cena i wygladem ale nikt nie mowi o "obsludze" takiego domu.

Sam sie zastanawialem nad domem z bali okraglych ale po rozmowie z osoba , ktora miala (male ) doswiadczenie w budowie i wykonczeniu takiego cuda , odpuscilem sobie.

Nie chodzi juz o wilgoc i konserwacje , poniewaz kazdy inny dom bedzie wymagal troski , jednak ( ponoc ) kazda firma specjalizujaca sie w budowie takich chat nie ma odpowiednio wysezonowanego drewna.

Wiaze sie to z tym , ze co 6 lub 12 miesiecy , nie pamietam dokladnie ( jest to zawarte w instrukcji i gwarancji zakupinego domu) , trzeba dom skrecac ( SKRECAC ) , a w miejscach gdzie sa polozone plyty gipsowe , kafelki , ...

musisz zostawic 5-cio centymetrowe szczeliny poniewaz ten dom pracuje bardziej niz tradycyjny.

Nie wspomne juz o "strzelaniu" drewna co ponoc jest czasami nieprzyjemne.

Tak naprawde w rzeczywistosci moze nie wyglada tak strasznie ale wystarczylo bym sie wyleczyl.

Mysle ,ze w wyszukiwarce znajdziesz opinie osob , ktore juz posiadaja takowy dom .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś marzenie postawić taki dom na działce rekreacyjnej, ale cena mnie skutecznie zniechęciła :mrgreen: .

 

Ta firma ponoć sprowadza bale z Syberii, gdzie drzewa rosną wolniej, są twardsze i te bale nie pracują.

Tylko skąd wiadomo, że te bale są rzeczywiście z Syberii??? :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 100 mkw domek letniskowy z bali, jak byś przychodził na piwne spoty to bym ci trochę poopowiadał. Nie jest ocieplony więc używamy go od kwietnia do października. Z tym odrobaczaniem to koledzy trochę przesadzają. Jak użyjesz dobrego impregnatu to na parę lat masz spokój. U nas większy problem stanowi nasłonecznienie południowej elewacji. Impregnat traci tam znacznie wcześniej swoje właściwości. Nasza wersja jest bardzo ekologiczna i surowa, drewno jest prawie wszędzie. Domek ma już 11 lat i zaczyna się lekko rozsychać. Pojawiają sie szpary to tu to tam. Mieszka się bardzo przyjemnie, ja bardzo chwalę sobie naturalny zapach drewna. Trudniej jest utrzymać czystość bo np. podłogi z desek nie są idealnie równe. Jednak jeżeli miałbym się decydować na drewniany dom całoroczny to nie wiem. Nasz miał być letniskowy od samego początku więc nie przywiązywaliśmy wagi do jakości bali i "fachowości" budowlańców. To się teraz trochę mści. Dom z bali stawia się bardzo szybko. Koszt postawienia samego domu jest na pewno mniejszy niż budynku budowanego tradycyjnie. Ale cała reszta, czyli zakup działki, przyłącza, dach, wykończenie niczym się nie różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak żeby wiedzieć o czym mówimy:

 

http://dom.money.pl/domy_drewniane/porady/artykul/wszystko;o;domach;z;bali,89,0,159065.html

 

a jak dla mnie to oprócz wyglądu trudno, przynajmniej na chwilę obecną, wymienić zalety.

 

Z wad myślę że najistotniejsze:

- polskie drewno jest gówniane, importowane - drogie,

- przy docieplaniu takiego domu zawsze są cyrki, robią sie poduszki cieplne itp itd temat długi i szeroki.

- o porządnego wykonawcę trudno, ci co są mają trzy projekty na krzyż, a z przyniesionych nie chcą robić (między innymi z w/w powodów)

- często budowa zamienia się w cyrk, firma stawiająca dom zleca komuś lanie fundamentów i nie ma swoich instalatorów (elektryka, hydraulika itp) wiec zaczyna się spychologia jak wchodzą jeden po drugim.

- no i niech gdzieś źle zaimpregnują, wilgoć, robactwo, grzyb albo inne cuda wejdą w drewno i masz babo placek...

 

a teraz reklama:

 

Nie zniechęcaj się... Jak się dobrze przygotujesz albo weźmiesz smartnego architekta który będzie ci doradzał od początku to zaoszczędzisz sobie stresu i pieniędzy. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 100 mkw domek letniskowy z bali, jak byś przychodził na piwne spoty to bym ci trochę poopowiadał. Nie jest ocieplony więc używamy go od kwietnia do października. Z tym odrobaczaniem to koledzy trochę przesadzają. Jak użyjesz dobrego impregnatu to na parę lat masz spokój. U nas większy problem stanowi nasłonecznienie południowej elewacji. Impregnat traci tam znacznie wcześniej swoje właściwości. Nasza wersja jest bardzo ekologiczna i surowa, drewno jest prawie wszędzie. Domek ma już 11 lat i zaczyna się lekko rozsychać. Pojawiają sie szpary to tu to tam. Mieszka się bardzo przyjemnie, ja bardzo chwalę sobie naturalny zapach drewna. Trudniej jest utrzymać czystość bo np. podłogi z desek nie są idealnie równe. Jednak jeżeli miałbym się decydować na drewniany dom całoroczny to nie wiem. Nasz miał być letniskowy od samego początku więc nie przywiązywaliśmy wagi do jakości bali i "fachowości" budowlańców. To się teraz trochę mści. Dom z bali stawia się bardzo szybko. Koszt postawienia samego domu jest na pewno mniejszy niż budynku budowanego tradycyjnie. Ale cała reszta, czyli zakup działki, przyłącza, dach, wykończenie niczym się nie różnią.

przychodze.. na jednym tylko nie bylem :) musze ja sie do ciebie wybrac kiedys popoludniem w takim razie :)

 

-- 1 lut 2011, o 20:57 --

 

no wlasnie o to chodzi ze ciezko dojsc do kogos kto ma sprawdzonych fachowcow z pewnym drzewem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie drewno pracuje, każdy kto pod drewnianą konstrukcją dachu ma gipsy ci to powie powie :P

 

Można zrobić zwykły dom i obłożyć drewnem w ramach ocieplenia ale to już hardcorowy pomysł, ogromne koszty, a z izolacja takie same kłopoty...

 

Dla naszego klienta stawiałem taki dom w Zakopanem jakieś 5 lat temu i powiem że z góralami się na kłóciłem... Po nocach mi się śniły dyskusję: "Nie, nie będzie dobrze,... Nie!!! Nie można tak. Nic mnie nie obchodzi że u Hanki na Wierchu tak stoi od 20 lat...". Ale nie powiem z roboty ogólnie byłem zadowolony :P

 

 

Ja zatrudnił bym firmę się w tym specjalizującą i adaptował domek z katalogu pod swoje potrzeby.

 

 

edit.

 

 

moi znajomi wybudowali z misoni

wiem że od 6 lat są bardzo zadowoleni :)

 

 

a kto ci się przyzna że jest niezadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok narzekali na ekipę wykańczającą i to bardzo. źle położyli folię na dachu, i kiepsko ocieplili wewnątrz wełną. Ale na misoni, czy ogólnie dom z bali nie mówią niczego złego. Słyszę same superlatywy

 

-- 1 lut 2011, o 22:39 --

 

sami niedawno się budowaliśmy i stanęło na dom szkieletowy. Bardzo ciepły i ogólnie przyjemny budyneczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ubiegłym roku w Szymbarku, oprócz domu do góry nogam i skansenu są wybudowane domy z oferty firmy która to wszysko zorganizowała. .

 

http://www.danmardomy.pl/

 

Niestety nie znam nikogo kto wybudował sobie taki dom, ale wszystko sprawia bardzo solidne wrażenie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sprawia bardzo solidne wrażenie

I na tym się kończy. Ogólnie bardzo nie polecane są te domy, z powodu kiepskiego drewna :wink: .

Budując domek na działce na Kaszubach brałam ich ofertę pod uwagę, ale mi odradzono z ww powodu.

 

Pomijając fakt, że oni domów z bali chyba jednak nie robią :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Głogowem jest wieś o nazwie (nomen omen :mrgreen: ) Głogówko, jest tam firma, która stawia domy z bali. Ponieważ mieszkałem 5km dalej, często tamtędy jeździłem i obserwowałem jak stawiali domy. Wrażenie było niesamowite. Obrobione bale były układane, przymierzane, montowane, numerowane, a następnie demontowane i wysyłane do klienta.

Ogólnie domy takie prezentują się świetnie, ale mają swoje wady. Teść mojego brata jest baaardzo doświadczonym budowlańcem i generalnie mimo wszystko odradza chaty drewniane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...