Skocz do zawartości

dom z bali


pmlody

Rekomendowane odpowiedzi

2. Gryzonie - ludowa bajka, słyszałeś o szczurach gryzących doniczki? Tam, gdzie słoma jest luźna (termoizolacja stropu) jest zmieszana z wapnem. Nadwrażliwi dodatkowo stosują siatkę metalową na słomę, pod tynk

 

Jeśli znajdzie się chociaż jedna mała szczelinka, nie ważne czy od strony dachu, czy gruntu czy ściany to myszy zrobią ze słomy sieczkę, chyba że wapnowanie rzeczywiście pomaga.

 

Pomysł ogólnie bardzo fajny ale chętnie poczytam za kilka lat jak już trochę pomieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem w takim domu i w nim po prostu śmierdziało (glina). Nie wiem czy to reguła ale polecam zainteresowanym wziąć to pod uwagę.

Nie wiem, z której bajki to wziąłeś :?: Glina jest pozbawiona substancji organicznych i jest bezwonna, również piasek, który jest składnikiem masy tynkarskiej, plus słoma. Przerobiłem ponad 40 ton - szara, czerwona, beżowa, nawet czarna - wszystkie są bezwonne. Taka sama bzdura jak bajka o trzech świnkach i myszach zjadających ściany słomiane. :evil:

 

Wziąłem to z bajki pod tytułem "Mój nos" oraz takich samych spostrzeżeń trzech innych osób po pobycie w tym domu (w innym czasie). Ciężki zapach (stęchlizny ?) był przytłaczający. Napisałem wyraźnie, że nie wiem czy to reguła bo był to jedyny dom z gliny w jakim byłem i jedyny w ogóle z taką "atmosferką" - dlatego właśnie jest to pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy na hasło "dom z gliny". Nie mam jednak powodu nie wierzyć, że w Twoim domu jest inaczej.

Nie znam technologii ale to co napisałeś, że glina (jak rozumiem naturalna) jest pozbawiona substancji organicznych to już ciekawostka (i jeszcze słoma ?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apacz - stęchlizna wynika z problemów z wentylacją, lub dom został źle postawiony. Znajdź bryłkę gliny, daj jej wyschnąć, powąchaj. Ja czasami wącham moją elewację, pachnie latem, bzykaniem pszczół, śpiewem skowronka i Reymontem :D

marek75 w Polsce, z większych budynków, z gliny zbudowano m.in pałac w Natolinie, w Opsie k.Bracławia, Uniwersytet Ludowy w Szańcu, po wojnie osiedle Ursynów. Szkoła, do której uczęszczała Justyna Kowalczyk też jest z gliny. Po II wojnie z powodu chronicznego braku mat. bud. wprowadzono glinę do szerokiego zastosowania. Dopiero potem nastała era cementu.

Zagadka - kto jest światową potęgą w budownictwie z gliny?

Jak to jest ze subarowicze tak kochaja nature ???

Subaru ciągnie w teren, z dala od utartych szlaków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marzę o takim małym domku z bali na Bali ...

Ten na fotkach - cacy.

Do tego hamaczek, lokalna "balijka" z jakimś liściem palmy coby machając tym badziewiem robić przyjemny chłodek, w ręku szklaneczka z dobrym bourbonikiem i tak można spędzać emeryturę ...

 

-- Pt lut 04, 2011 1:34 pm --

 

co jest po drugiej stronie muru?

 

Tynk i elewacja zewnętrzna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było się zapisać do OFE Złota Jesień :D , na samym początku reformy. Chyba oni mieli taka reklamę, no może bez burbona :wink:

Bez burbona to się nie liczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy "z gliny" to stary wynalazek, ludzie mieszkają w nich od setek lat i jest OK. Szczególnie w Niemczech (zachodnich) jest bardzo dużo takich domów, tam gdzie udało im się przeżyć wojnę. Niektóre mają po paręset lat i mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marzę o takim małym domku z bali na Bali ...

Ten na fotkach - cacy.

Do tego hamaczek, lokalna "balijka" z jakimś liściem palmy coby machając tym badziewiem robić przyjemny chłodek, w ręku szklaneczka z dobrym bourbonikiem i tak można spędzać emeryturę ...

 

co jest po drugiej stronie muru?

 

Tynk i elewacja zewnętrzna ??

 

Jedna i druga odpowiedź :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na sali le.. ktos kto moze przerabial temat domu z bali??

 

Jeśli chodzi o domy i bali, to ja mam tylko coś takiego do zaproponowania:

 

bora-bora-overwater-bungalow-st-regis-635x421.jpg

 

(To dom z bali na Bali) :mrgreen:

 

 

Jesteś Miszczem - na to samo ja wpadłem ale niestety za póxno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...