Skocz do zawartości

Gdzie zamieszkać pod Warszawą?


chudy_b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że na forumowiczów można liczyć w każdej sprawie (od piwa do złota) to na pewno w takiej sprawie też macie sporo cennych rad.

 

Planuję kupić działkę pod Warszawą coby postawić na niej domek. Co do miejsca moje wymagania nie są specjalnie odjechane, ot cicho, tanio, w miarę blisko do jakiegoś sklepu no i przede wszystkim dobry dojazd do Warszawy.

 

Na razie mam dwie propozycje:

 

Kierunek od Górczewskiej na Leszno - miejscowość Wiktorów: Blisko Kampinos, dość blisko do Warszawy, a jak zrobią całą S8 to powinno być nawet w miarę bez korków, Niestety dość drogo.

 

Grodzisk Mazowiecki - Radonie: Tak połowę taniej, ale na razie słaby dojazd do Warszawy. W perespektywie obwodnica Grodziska połaczona z A2 i wtedy powinno być super.

 

Chętnie poczytam co o tym myślicie. Inne propozycje baardzo mile widziane

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ot cicho, tanio, w miarę blisko do jakiegoś sklepu no i przede wszystkim dobry dojazd do Warszawy.

 

 

Ha, ha, ha :mrgreen::mrgreen:

 

Cicho i tanio to chyba pod Białymstokiem :roll:

Dobry dojazd to chyba tylko z Marszałkowskiej

 

Podałeś sprzeczne oczekiwania

 

Lokalizacje typu Grodzisk MAz zapewnią ci (chyba nawet z obwodnicą S8) co najmniej 1,5-2 godziny dojazd do centrum

Czyli dziennie 3-4 godziny

 

Miesięcznie 63-84 godziny czyli 2,6-3,5 dnia

 

Czyli 31-42 dni w roku spędzisz w korku :roll: :twisted:

 

Lepiej kup kawalerkę 26m2 w centrum - jesteś 30-40 dni do przodu - zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na wakacje w cichym miejscu lub na głośne pojeżdzawki np. w Ułężu :roll: :mrgreen:

 

PS. I do sklepów będzie blisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot cicho, tanio, w miarę blisko do jakiegoś sklepu no i przede wszystkim dobry dojazd do Warszawy.

 

 

Ha, ha, ha :mrgreen::mrgreen:

 

Cicho i tanio to chyba pod Białymstokiem :roll:

Dobry dojazd to chyba tylko z Marszałkowskiej

 

Podałeś sprzeczne oczekiwania

 

Lokalizacje typu Grodzisk MAz zapewnią ci (chyba nawet z obwodnicą S8) co najmniej 1,5-2 godziny dojazd do centrum

Czyli dziennie 3-4 godziny

 

Miesięcznie 63-84 godziny czyli 2,6-3,5 dnia

 

Czyli 31-42 dni w roku spędzisz w korku :roll: :twisted:

 

Lepiej kup kawalerkę 26m2 w centrum - jesteś 30-40 dni do przodu - zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na wakacje w cichym miejscu lub na głośne pojeżdzawki np. w Ułężu :roll: :mrgreen:

 

PS. I do sklepów będzie blisko

 

Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się rękami i nogami :-)

 

Żeby z Łomianek w miarę bezstresowo (i szybko) dojechać do Centrum to trzeba wyjeżdżać parę minut po 6:00... A Łomianki są stosunkowo blisko Centrum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Ozarow Mazowiecki i okolice.

mieszkam tutaj juz dwa lata i bardzo sie ciesze, ze wybralismy z zona to miasto. jest cicho, dojazd do Warszawy rano zajmuje mi ok. 25-30 minut samochodem (ale to zalezy o ktorej sie wyjezdza), poza tym jak otworza w pelni obwodnice to bedzie jeszcze luzniej. do tego jezdzi komunikacja miejska i pociagi podmiejskie. tylko niestety ceny dzialek nie sa wcale niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja CI polecam Żelechów - okolice Siestrzeni na trasie E8.

Bardzo spokojna okolica, ale z drugiej strony bardzo fajnie rozwiająca się.

Obok masz las młochowski (rezerwat).

Sama wioska około 1-2 km od trasy katowickiej, ale osłonięta od niej też lasem.

 

Gmina bardzo prężna, dużo inwestycji, a i przyjaźnie nastawiona do petenta :)

 

Żelechów to gmina Żabia Wola, powiat grodziski.

 

Ja tam jeszcze nie mieszkam, ale mam tam działkę, na której będę chciał się budować.

 

Gdybyś był zainteresowany to daj znać - chętnie pomogę.

Mam ten teren dość dokładnie "spenetrowany".

Bywam tam dość regularnie więc jakbyś chciał obejrzeć to wal śmiało.

 

P.S Obok mnie buduje się właściciel turbo forka, inny sąsiad ma outbacka D - to tak apropos :wink: )

 

Mapka:

http://mapy.google.pl/maps?f=d&source=s ... =UTF8&z=11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tanio to musi to być taka odległość jak pisze M@rcin

jeśli w końcu zrobią drogi dojazdowe to będzie całkiem normalnie :) . Atutem jest mieszkanie niedaleko stacji pkp, moi znajomi mieszkają niedaleko Żelechowa, w Książenicach dojeżdżają do pociągu i jadą do Warszawy. Zawsze jakaś alternatywa na zimowe korki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to nie "pod" Warszawą, ale zamieszkaj w .....Łodzi :D

 

do Wawy Centralnej pociągi z centrum Łodzi odchodzą co 30-40min (140km robi w 1,15h), koszt dojazdu na pewno mniejszy jak subarakiem w korkach w dwie strony, gdzieś z okolic Wawy

 

ludzie sympatyczni, działki i ceny wykończenia "chałupy" znośniejsze...

 

...i już jednego kolegę byś miał :D

 

będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacje typu Grodzisk MAz zapewnią ci (chyba nawet z obwodnicą S8) co najmniej 1,5-2 godziny dojazd do centrum

Czyli dziennie 3-4 godziny

 

 

Dojazd samochodem to rzeczywiście udręka, ale zaletą Grodziska i okolic jest to, że do Warszawy nie koniecznie trzeba się wybierać samochodem. Pociągi robią robotę i w 40 minut jesteś w centrum. Poza tym gmina się mocno rozwija, ruszają inwestycje drogowe i jest paru niezłych pracodawców w okolicy...

 

 

polecam Ozarow Mazowiecki i okolice

 

miło to słyszeć, bo jak dobrze pójdzie to może niedługo tam się właśnie przeprowadzę :wink:

Uważam, że Ożarów jest trochę niedoceniany; co prawda nie mogę powiedzieć, że to ładne miasteczko, ale dystans i komunikacja z Wawą jest naprawdę niezły :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciekSubru No to już niestety tak jest, że decyzję podejmuje się w oparciu o sprzeczne warunki. Cały myk polega na tym, żeby był wilk syty i owca cała. W tym przypadku cena działki jest w relacji z czasem dojazdu. Znaczy cena spada - czas rośnie. Chodzi o to żeby jeździć jak najkrócej za posiadane pieniądze :D To tak jak z kupnem Subaraka :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Wracając do tematu :

 

Okolice Łomianek jakoś mi za bardzo nie podchodzą - komunikacja z Warszawą marna i nie zanosi się żeby było lepiej, no chyba że różne obwodnice zdejmą ruch tranzytowy przez Warszawę, ale to lata jeszcze.

 

Ożarów, hmm to jest jakiś pomysł - Błonie tam jest sporo działek za baardzo rozsądne pieniądze - ciekawe dlaczego???

 

M@rcin - Żelechów, to rejony proponowanych przeze mnie wcześniej Radoni, tylko po drugiej stronie trasy katowickiej. Twoja propozycja bardzo mnie zainteresowała. W sumie towarzystwo normalnych sąsiadów to wartość bardzo dodana. Napisz jakieś szczegóły (może być na PW) typu cena, może masz jakieś konkretne działki na oku. Ja myślę, że po zbudowaniu S8 i A2 to może nawet nie musiałbym Forka turbo na dyszla zmieniać a i w 1h bym się do roboty wyrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot cicho, tanio, w miarę blisko do jakiegoś sklepu no i przede wszystkim dobry dojazd do Warszawy.

 

 

Ha, ha, ha :mrgreen::mrgreen:

 

Cicho i tanio to chyba pod Białymstokiem :roll:

Dobry dojazd to chyba tylko z Marszałkowskiej

 

Podałeś sprzeczne oczekiwania

 

Lokalizacje typu Grodzisk MAz zapewnią ci (chyba nawet z obwodnicą S8) co najmniej 1,5-2 godziny dojazd do centrum

Czyli dziennie 3-4 godziny

 

Miesięcznie 63-84 godziny czyli 2,6-3,5 dnia

 

Czyli 31-42 dni w roku spędzisz w korku :roll: :twisted:

 

Lepiej kup kawalerkę 26m2 w centrum - jesteś 30-40 dni do przodu - zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na wakacje w cichym miejscu lub na głośne pojeżdzawki np. w Ułężu :roll: :mrgreen:

 

PS. I do sklepów będzie blisko

 

Nic dodać, nic ująć. Podpisuję się rękami i nogami :-)

 

Żeby z Łomianek w miarę bezstresowo (i szybko) dojechać do Centrum to trzeba wyjeżdżać parę minut po 6:00... A Łomianki są stosunkowo blisko Centrum :-)

 

Dokładnie. Dojazd jest beznadziejny, zwłaszcza że odległość wcale nie jest taka duża. O dojeździe komunikacją "miejską" to nawet nie wspominam. Jak tylko będę mógł, wyprowadzam się z Łomianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przy wyborze sugerujesz się drogowymi planami inwestycyjnymi naszego kochanego rządu, planuj od razu pod emeryturę :twisted: Ja też mieszkam 50 metrów od planowanej stacji metra, tyle, że odbędzie się w innej kolejności: najpierw byłem ja, potem były plany metra, potem już mnie nie będzie, potem będzie metro. :mrgreen:

 

-- 20 sty 2011, o 23:21 --

 

najprawdopodobniej niedługo zostanie odkorkowany

nie zostanie odkorkowany. Już dawno udowodniono, że zwiększanie przepustowości daje tylko chwilową ulgę. Wówczas za kółko siadają ci, którzy wcześniej korzystali z publicznego transportu, bo nie chcieli stać w korkach i wszystko wraca do normy, tzn. do korków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś orientowałem się lepiej, w cenach na rynku nieruchomości. Wtedy zapadło mi w pamięci, że W Raszynie są całkiem niezłe oferty, do tego spokojna okolica domków (i samolotów). Ożarów Mazowiecki ewentualnie Błonie też są dobrą propozycja głównie ze względu na pociąg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę podejmowania decyzji, ale chyba tam, żeby do roboty było najbliżej?

robotę zmienia się częściej niż domy więc tym bym sie raczej nie kierował :wink:

 

Lokalizacje typu Grodzisk MAz zapewnią ci (chyba nawet z obwodnicą S8) co najmniej 1,5-2 godziny dojazd do centrum

Maciek - grubo przesadzasz - owszem - teraz może tak ale weź pod uwagę, że w 2-3 lata czyli zanim chudy_b się sprowadzi będzie gotowa A2 do konotopy i łącznik do Krakowskiej i dalej, węzeł Marynarska, obwodnica Grodziska i jeszcze kilka innych inwestycji odciążających ruch. robiona jest tez cała katowicka więc jak ją połączą S8 z Wolicy do jerozolimskich to Grodzisk będzie miał dwa hajłeje do stolicy. Do tego kolej, która akurat na tym kierunku jako tako daje radę. Do tego w przeciągu kilku lat dojdzie obwodnica Pruszkowa.

Grodzisk bardzo sie rozwija i warto tam kupować póki jeszcze jest w miarę tanio bo nawet jak się trochę pomęczysz to za parę lat będzie super a raczej dom to plan długoterminowy. dla mnie jedyny minus to, że jednak to troche daleko - sam zaraz zaczynam budowe w Brwinowie czyli o 2 stacje kolejki bliżej warszawy i juz płaczę, że jak przyjdzie sie napic i wziąć taksę do domu to taniej chyba wziąć hotel w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko rzuciłem okiem na ceny w Raszynie i jak na odległość to ceny faktycznie atrakcyjne. Za 500 już można szukać. Jednak jakoś (wiem marudze jak stara baba) za blisko. Przemysłówka taka. Tak samo nie chciałbym mieszkać w Starych Babicach.

 

-- 20 sty 2011, o 23:43 --

 

weź pod uwagę, że w 2-3 lata czyli zanim chudy_b się sprowadzi będzie gotowa A2 do konotopy i łącznik do Krakowskiej i dalej, węzeł Marynarska, obwodnica Grodziska i jeszcze kilka innych inwestycji odciążających ruch. robiona jest tez cała katowicka więc jak ją połączą S8 z Wolicy do jerozolimskich to Grodzisk będzie miał dwa hajłeje do stolicy. Do tego kolej, która akurat na tym kierunku jako tako daje radę. Do tego w przeciągu kilku lat dojdzie obwodnica Pruszkowa.

 

 

Dokładnie tak. Dlatego tym rejonem się zainteresowałem. Budowa domu od kupna działki do przeprowadzki to ze trzy lata najmarniej. Mam nadzieję, że do tego czasu przynajmniej część tych inwestycji się zakończy.

 

Trochę będzie skucha, jak autostradę zrobią, ale najbliższy wjazd w stronę Warszawy będzie pod Łodzią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chudy_b, węzeł Tłuste jest między Grodziskiem a Błoniami.

 

Jak kupujesz działkę to sprawdź czy jest plan miejscowy i co możesz tam postawić. Jeśli nie ma to radziłbym najpierw wystąpic o lokalne warunki zabudowy (chyba, że w miare aktualne ma sprzedający). Będziesz wiedział co możesz postawić, czy dom czy magazyn :mrgreen: - ważny jest % zabudowy, żeby sie nie okazało że musisz kupic 2000m2 żeby postawić sensowny domek - pamiętaj, że w powierzchnię zabudowana wchodzą (w skrócie) wszystkie tereny utwardzone jak podjazdy czy tarasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwię się przyłączami, bo ciężko wybadać temat przed kupnem, a jak przyjdzie do podłączania to się okazuje, że trafo nie wyrabia, albo kanalizacja niby blisko, ale po drodze trzeba zrobić przepompownię :?

 

P.S. Co za osioł nazywa te węzły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej martwię się przyłączami, bo ciężko wybadać temat przed kupnem, a jak przyjdzie do podłączania to się okazuje, że trafo nie wyrabia, albo kanalizacja niby blisko, ale po drodze trzeba zrobić przepompownię :?

 

P.S. Co za osioł nazywa te węzły???

 

Jak już mówiłem - temat w Żelechowie mam dobrze rozpoznany (także pod względem mediów - woda, prąd).

Na PW pośle CI numer tel - dzwoń to albo sie spotkamy i pogadamy albo przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot cicho, tanio, w miarę blisko do jakiegoś sklepu no i przede wszystkim dobry dojazd do Warszawy.

 

 

Żeby z Łomianek w miarę bezstresowo (i szybko) dojechać do Centrum to trzeba wyjeżdżać parę minut po 6:00... A Łomianki są stosunkowo blisko Centrum :-)

 

Przesadzasz. Jeżdżę z Łomianek do Wawy od 12 lat i uważam, że ten kierunek ma najlepszy dojazd do/z Wawy.

Na dokładkę w Ł. jest całkiem niezła komunikacja publiczna umożliwiająca dojazd z Wawy nawet w nocy.

Trzeba jednak unikać uogólnień, zasadniczo innaczej oceniają dojazd z Łomianek, łomiankowicze mieszkający np w Kiełpinie a innaczej mieszkający w Burakowie czy Pawłowie.

Nawet przez myśl mi nie przyszło, że można zmienić kierunek, więc kupiłem teraz działkę w Dębinie (gm Czosnów) czyli o 10 km odsuwam się od Wawy w stronę Płońska. Tam jest naprawdę cicho a ceny całkiem znośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...