Skocz do zawartości

Pasek rozrządu


hedet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy w forku 99 rok , wolnyssak, w przypadku zerwania paska rozrządu dochodzi do uszkodzenia zaworów itp? Pytanie wypływa z tego iż w różnych autach są silniki tak zwane kolizyjne (nowsze wersje) gdzie dochodzi do uszkodzenia silnika w przypadku zerwania i niekokizyjne gdzie nic się nie dzieje (starsze wersje). Na potwierdzenie powiem że w Ładzie 2107 (85 r.) pękł mi 2 razy pasek rozrządu i nic się silnikowi nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy w forku 99 rok , wolnyssak, w przypadku zerwania paska rozrządu dochodzi do uszkodzenia zaworów itp? Pytanie wypływa z tego iż w różnych autach są silniki tak zwane kolizyjne (nowsze wersje) gdzie dochodzi do uszkodzenia silnika w przypadku zerwania i niekokizyjne gdzie nic się nie dzieje (starsze wersje). Na potwierdzenie powiem że w Ładzie 2107 (85 r.) pękł mi 2 razy pasek rozrządu i nic się silnikowi nie stało.

 

 

Po urwaniu paska dochodzi do mielonki w silniku. Wszystkie silniki kolizyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, czy tylko ze słyszenia to wiesz?

 

 

z tego co wiem, w przypadku konstrukcji boxer, nic się nie stanie, nie jest to silnik kolizyjny i zerwanie paska nie doprowadzi do remontu silnika.

Niech ktoś to może wytłumaczy od strony technicznej.

 

pozdrawiam

dzidz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy to jest rzędówka, bokser czy widlasty nie ma znaczenia. Kolizyjność zależy od konstrukcji głowicy, tłoków i zaworów w rozumieniu całości. Któreś boksery Subaru były bezkolizyjne. Ale raczej zakładałbym, że jest kolizyjny i wymienił pasek na czas - zanim szczeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...