Jump to content

problem z rejestracja japonczyka

Marcin76

Recommended Posts

• 6 months later...

Mozna, wszystko zalezy od urzedu i od pana/pani po drugiej stronie. Jezeli otrzymasz przeglad(to jest najwazniejsze) i masz opinie rzeczoznawcy nie powinno byc problemu z rejestracja, przynajmniej w wiekszosci przypadkow.

Kierownica po złej stronie :P

To jest własnie ironia tego narodu- nie zarejestrują krótkiego vinu,ani auta z kierownicą po prawej,ale jakoś nikomu nie przeszkadzają auta po przekładce które w świetle prawa BARDZIEJ nie trzymają sie przepisów niż auto z kierą po prawej :?

Ciekawe czy coś wywalczy ten pan,który już tak długo odwołuje sie do Strasbourga...

Dla mnie właśnie ta kierownica po prawej to najwiekszy smaczek japończyków. :mrgreen:

Z perspektywy kilku tysięcy km przejechanych RHD powiem, że od biedy się da, ale naprawdę od biedy....kultura w ruchu drogowym w naszym kraju to temat dość drażliwy... :twisted: ,łatwiej przeciwnikowi ,,upolować" takiego delikwenta z ograniczonym polem widzenia z miejsca kierowcy...a wyprzedzanki bez 400HP i rozsądnego pilota na prawym tzn na lewym to...kicha...

Z perspektywy kilku tysięcy km przejechanych RHD powiem, że od biedy się da, ale naprawdę od biedy....kultura w ruchu drogowym w naszym kraju to temat dość drażliwy... :twisted: ,łatwiej przeciwnikowi ,,upolować" takiego delikwenta z ograniczonym polem widzenia z miejsca kierowcy...a wyprzedzanki bez 400HP i rozsądnego pilota na prawym tzn na lewym to...kicha...

True!!! :roll:

Kierownica po złej stronie :P

To jest własnie ironia tego narodu- nie zarejestrują krótkiego vinu,ani auta z kierownicą po prawej,ale jakoś nikomu nie przeszkadzają auta po przekładce które w świetle prawa BARDZIEJ nie trzymają sie przepisów niż auto z kierą po prawej :?

:mrgreen:

ze niby co sie nie trzyma prawa po przekładce ??

Ponoć przekładka kierownicy to ingerencja (chodzi oczywiście o pominięcie producenta/fabryki/atestów itp.) na tyle duża,że teoretycznie (czytaj: wg jakiegoś tam paragrafu) takie auta nie powinny być rejestrowane,gdyż mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Pisałem z pamięci. Jakiś rok temu sie naczytałem-nie wiem jak tam teraz sprawy stoją. W każdym razie jakoś o tym paragrafie wszyscy zapominają. Czemu? Bo za przekładki kasuje sie grube pieniądze? 8) Witamy w Polsce...

Co do kwestii bezpieczenstwa sie nie wypowiadam, bo nie jeżdziłem z kierą po prawej.

Ale marzy mi sie zarejesterować kiedyś po ludzku,bez polaczkowego kombinowania:

images?q=tbn:ANd9GcQyj81lQvFro8Lzh2tf_R6jyrNLQ1GLgk7720GGtvYgn9a6oSPRpA

Nawet jeżeli miałbym sie wlec za tirami :P