Skocz do zawartości

dlaczego w subaru ciezko wchodzi jedynka i wsteczny :?: :!


vert

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego w subaru ciezko wchodzi jedynka i wsteczny :?: :!:

 

bardzo dziwne szlag mnie rafial za kazdym razem w foresterze jak trzeba bylo ruszyc z pod swiatel jedynka albo wchodzila bardzo ciezko albo trzeba byla wcisnac sprzeglo,zmienic na inny bieg wcisnac znowu i dopiero wskakiwala jedynka z wstecznym podobnie.

teraz jezdze WRX i jest bardzo podobnie czy jest na to jakas rada czy ,,ten typ tak ma ,, :?: bo jest to mocno denerwujace na swiatlach tym bardziej ze jak staje na swiatlach to zawsze auto wysprzeglam i nie trzymam bryki na biegu.siwtlo sie zmienia a ja SUBARU walcze jak matol z biegami.

ps. wciskam sprzeglo do samej podlogi tak wiec plis bez jaj. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no dobra chlopaki powiem ale tylko,wam na razie :wink:

kupilem WRX.nic nie pisalem wczesniej bo nie mialem fotek.jutro bedzie o tym na pierwszej stronie forum wiec jeszcze przetrzymajcie :mrgreen: fotki bedom i opowiesc cala.

ps pamietacie moze ze w SIPie stalo niebieskie WRX blue kombi ze zlotymi ATS ami ? no to juz tam nie stoi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra chlopaki powiem ale tylko,wam na razie :wink:

kupilem WRX.nic nie pisalem wczesniej bo nie mialem fotek.jutro bedzie o tym na pierwszej stronie forum wiec jeszcze przetrzymajcie :mrgreen: fotki bedom i opowiesc cala.

ps pamietacie moze ze w SIPie stalo niebieskie WRX blue kombi ze zlotymi ATS ami ? no to juz tam nie stoi 8)

 

Dobra. Nie powiemy tym z pierwszej strony :mrgreen:

 

p.s. Gratulacje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :D

 

W takim razie gratuluję zakupu :) Jeżeli to jest na 100% ten co mi się wydaje, to nim jeździłem na danich otwartych - fajne autko :) Aczkolwiek jak się ztyłu siedzi to ma się wrażenie, że to hatchback a nie kombi ;)

 

... z tylu sie nie siedzi :twisted: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vert, gratuluję zakupu. Cóż u nas jedynka ciężko wchodzi i trzeba użyć większej siły, ale jak samochód jest w róchu (co też przeszkadza, bo auto prawie stoi, jest na dwójce, nie chce się męczyć z wrzucaniem jedynki i mam piękną turbodziurę na dwójce...). Jak stoi to nie ma problemu. Z dwójką jest różnie. Zawsze wrzucenie jej wymaga większej siły niż inne biegi (co wadą nie jest), a czasami coś nie chce. Jak byłem w Krakowie na jeździe próbnej demecarem (nie Twój, bo sedan i starszy) to tam dopiero wsteczny nie chciał wejść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznac, ze biegi w subaru (5mt) nie chodza jak np w bmw...

z jedynka bywa czasem lekki problem, podobnie jak ze wstecznym.

z kolejnymi nie ma jakiejkolwiek trudnosci, jezeli wklada sie je na dwa razy

(ktos juz walkowal ten temat na forum). na poczatku spowalnia to nieco

przelacznie biegow, ale po 2-3 bakach wychodzi juz zdecydowanie sprawniej.

jest tez duuuzo zdrowsze dla synchronizatorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie,pogratulował- to się nazywa lojalność użytkownika,wierność marce i takie tam marketingowe pierdoły. U mnie biegi chodzą w obu autkach dobrze,czasem wsteczny ściemnia ale to w granicach statystycznego błędu podobnie jak w innych autach,które wcześniej użytkowałem (nie miałem nigdy BMW hehe), aha w Legasiu skrzynia lepiej chadza niż w Forysiu. No fajna ta furka-rozumiem nabyłeś drogą kupna skoro już tam nie stoi gdzie stała.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal, wiadomosc powyzej to do mnie, bo nie bardzo kumam :?: .

bmw mialem, lekko sfattygowane, e30 320 z 89/90 roku.

skok lewarka niczym w kamazie, ale biegi chodzily mieciutko.

no i wsteczny synchronizowany, mozna bylo jechac np kolo 10 km/h

do przodu i swobodnie zapiac eRke :wink: . wszystkie subaru jakim

jezdze/jezdzilem nie moga sie pochwalic taka kultura pracy lewarka

jak przykladowe bmw (czy inne popierdolki). no w sti jest inaczej.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fordach mi biegi chodziły lepiej niż w Szuwarkach ale bez przesady, W Mondeo nieco lepiej niż w Legasiu, tu nieco lepiej niż w Forysiu, tu skolei lepiej niż Pegotach, nie jeździłem wszystkimi samochodami świata, w wielu nie pamiętam jak chodziły biegi czyli byłyo ok lub prawie, w niedzielę jeździłem Fordem Focusem cośtam TDCI, pracy lewarka nie pamiętam czyli było ok (ładnie przyspiesza i głośno pracuje-to pamiętam)- z BMW chodziło mi o to właśnie- a nie jeżdziłem jeszcze autem z manualem, w którym 100 na 100 razy wchodził mi wsteczny, kiedyś tam zawsze nie wchodził raz na ileś razy więc się go zapinało drugi raz i po sprawie- nie widzę tu tematu. Natomiast źle wchodząca jedynka- to mi sie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

Ten po prawej ;)?

no a jak przecie nie ten po lewej :lol::lol::lol:

tak tak to ten. no po prostu powiem wam ze fajnie jak w zyciu spelniaja sie marzenia.

a to jest marzenie ktore na dodatek mnie nie zawiodlo ba nawet przeroslo wszelkie moje oczekiwania :lol::lol::lol:

teraz tylko nauczyc sie tym trzeba jezdzic. mam nadzieje ze 23 09 w kielcach pokazecie jak trza tym pomykac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps pamietacie moze ze w SIPie stalo niebieskie WRX blue kombi ze zlotymi ATS ami ? no to juz tam nie stoi 8)

 

Ten demonstracyjny?

tak :D

 

No to moje kondolencje...ehh ale co tam felgi ma piękne ;)

Co do biegów, chodzą ciężko, ale Twój problem wybiega poza tzw. "normy" dla subaru. W moim tak było w Intaka aucie też. Pomoże wymiana synchronizatora i takiej teflonowej tulejki od wybieraka. Radze to zrobić jak najszybciej na gwarancji, bo potem może byc problem...

 

Pozdrawiam

 

P.S. Wstecznym sobie głowy nie zawracaj, bo sie nic nie da zrobić, dobrze, że nie wyskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...