Skocz do zawartości

Krzyż sprzed Pałacu


bakupno

Dobrze że nie ma juz Krzyża?  

114 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podatek NIE WZROSNIE O JEDEN PROCENT jak to zapowiadaja

 

Ja słyszałem jak mówiono : "o wzroście stawek podatku VAT o 1%". I jest to prawdziwe twierdzenie : stawki podatku VAT wzrosną o jeden procent.

Nikt nie mówił natomiast ile ten jeden procent wzrostu waży procentowo (w stosunku do dotychczasowej stawki/stawek podatku VAT), bo trzeba by podać to oddzielnie dla każdej z dotychczasowych stawek albo uśrednić. I tak i tak nie ma to sensu, chyba, że zbierasz stawki VATowskie i ich historię w klaserze, niczym jakieś złote maoritiusy :mrgreen:

 

Mam wrażenie, że trochę szukasz dziury w całym ale...wolno Ci, tylko moim zdaniem szkoda czasu i pary :wink:

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroncy krzyza o ile nie byli pracownikami rzadu, to przynajmniej wsrod nich byli "agenci" - albo etatowi, albo oplacone naturszczyki.

 

 

:shock: :shock: :shock:

 

Tak zupełnie serio w to wierzysz ?

 

A Ty wierzysz w cuda ?

 

-- 16 wrz 2010, o 14:25 --

 

...

Ja słyszałem jak mówiono : "o wzroście stawek podatku VAT o 1%". I jest to prawdziwe twierdzenie : stawki podatku VAT wzrosną o jeden procent. ...

 

O jeden punkt procentowy, nie o procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, wg. mnie (i jest to calkiem subiektywna opinia) obroncy krzyza o ile nie byli pracownikami rzadu, to przynajmniej wsrod nich byli "agenci" - albo etatowi, albo oplacone naturszczyki. Udalo sie wykreowac wysmienita zaslone dymna.

Spiskowa

Teoria

Dziejów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma. Biblia, "na ten przykład", wyraźnie mówi, że jedyny słuszny podatek to podatek pogłówny, JEDNAKOWY dla wszystkich → Wj 30,15. W innym miejscu dopuszcza ewentualnie dziesięcinę, czyli jedną dziesiątą dochodów. Rzeczą króla (parlamentu i innych przy korycie) jest tak gospodarować, żeby starczyło.

 

A grzywaczewski ma rację. Trzeba rozgraniczyć podniesienie stawki podatkowej od podniesienia podatku. I rzeczywiście nieprawdą jest, że zwiększenie stawki podatkowej o 1 punkt procentowy spowoduje takież podniesienie płaconego podatku.

 

Ot i cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ma. Biblia, "na ten przykład", wyraźnie mówi, że jedyny słuszny podatek to podatek pogłówny, JEDNAKOWY dla wszystkich → Wj 30,15. W innym miejscu dopuszcza ewentualnie dziesięcinę, czyli jedną dziesiątą dochodów. Rzeczą króla (parlamentu i innych przy korycie) jest tak gospodarować, żeby starczyło.

...

 

Czyli chłop pańszczyźniany miał lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sie dyskutuje o podatkach, to jakos to sie tak lajtowo postrzega, bo niby kazdy placi ale przeciez inaczej nie mozna...

 

To taki inszy przyklad. Kupujemy nieruchomosc, za 500 tys. i kredytujemy ja na 30 lat. Bank pobiera nam odsetki LIBOR + 2,5%. I nagle dostajemy pismo z ktorego wynika ze ze wzgledu na pusty skarbiec bedziemy placic od przyszlego kwartalu LIBOR + 3,5%. I co, luzik? Przeciez to tylko 1 procent? A na calkowita cene nieruchomosci to sie prawie wcale nie przeklada? Mowy nie ma, nagle bank zwieksza swoja marze o 40% a my idziemy z nimi na wojne.

 

W podwyzce podatkow tez nie chodzi o to o ile wzrosna ceny (choc sie tak to przedstawia). Teoretycznie, gdyby na jakis produkt podniesiono podatek tak ze stalby sie niezbywalny, to producenci, dystrybutorzy, sprzedawcy mogliby obnizyc cene tego produktu zeby miec zbyt. Oczywiscie do granicy oplacalnosci calego interesu.

 

Tu chodzi o to ze rzad o dwadziescia kilka procent zwieksza swoja marze! Cena produktu czy uslugi nie ma tu nic do rzeczy. Moze sprzedawcy podniosa przy okazji ceny, a moze je cudownie obniza, to juz osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej byl to facet ktory potrafil bronic naszej racji wobec Uni i Rosji.

Obawiam sie , że nie mielismy , nie mamy i nie bedziemy mieć żadnego wplywu na politykę UE , Rosji czy Niemiec.....możemy tylko mądrze i grzecznie kombinowac jak tu zarobić czy zyskac jakies przywileje . W żadnym wypadku nie "wrzeszczec i straszyć" (pis)..........bo sie będa śmiać....a mogą sie obrazić :idea: Trzeba wiedzieć jakie miejsce w szyku sie zajmuje....czy przed Rumunia czy za Bułgarią.... :mrgreen:

Przypomniało mi sie jak w 89 r po "obaleniu socjalizmu" na znak nienawisci do ZSRR wstrzymalismy export ziemniaków do tego kraju :!: .....załadowane już pociągi staneły........ziemniaki zgnily :mrgreen: ...a towarzysze w ramach odwetu przestali od nas brac lopaty , kilofy i cos tam jeszcze........polityka historyczna i histeryczna :idea: śp. LK i brata wlasnie to mi przypominaly....... :D

Andrze Koper ma racje mowiac ze poprzednie ekipy tez nic nie robily. Tylko teraz sytuacja - przepraszam za slowa - jest juz kurewsko dramatyczna.

Wszędzie jest dramatyczna...ale Polska po doświadczeniach socjalistycznych...przetrwa....

AK

ps.Macierewicz Antoni powiedzial wczoraj w RM , ze mgły w Smoleńsku nie było :!: ......i to jest informacja... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozgraniczyć podniesienie stawki podatkowej od podniesienia podatku. I rzeczywiście nieprawdą jest, że zwiększenie stawki podatkowej o 1 punkt procentowy spowoduje takież podniesienie płaconego podatku.

 

Wyjaśnij proszę. Chętnie posłucham, nie mówię, że nie, tylko wyjaśnij proszę 8)

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IRAZU, wg. mnie (i jest to calkiem subiektywna opinia) obroncy krzyza o ile nie byli pracownikami rzadu, to przynajmniej wsrod nich byli "agenci" - albo etatowi, albo oplacone naturszczyki. Udalo sie wykreowac wysmienita zaslone dymna.

Spiskowa

Teoria

Dziejów

Tak to niestety brzmi. Tylko jesli potrafimy przeprowadzic operacje wojskowe w innym kraju, to dlaczego nie ma udac sie z szopka przed palacem?

 

-- 16 wrz 2010, o 13:37 --

 

Czyli chłop pańszczyźniany miał lepiej ?

Mial. Za Wiki:

Warto dodać, iż chłop pańszczyźniany w Polsce w okresie feudalnym musiał odpracować na rzecz pana maksymalnie 4 dni od łana tygodniowo (w 6 dniowym tygodniu pracy). Wynika z tego, iż chłop uprawiający ziemię o wielkości połowy łana musiał odpracować na rzecz pana 2 dni - czyli 33%. Hipotetyczny Dzień Wolności Podatkowej takiego chłopa pańszczyźnianego przypadałby więc na 30 kwietnia.

 

Często pańszczyzna przypadała "na komin", czyli na rodzinę oraz parobków, dlatego faktycznie dla rodziny składającej się z dwóch dorosłych osób, obciążenie wynosiło nie 33% ale 16%. Zatem dzień wolności podatkowej dla rodziny wypadał 28 lutego.

 

W tym roku mielismy go... 23 czerwca.

Nie wypowiadam sie co do wolnosci osobistej czy praw wlasnosci takiego chlopa. Mowie tylko o podatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij proszę. Chętnie posłucham, nie mówię, że nie, tylko wyjaśnij proszę

Proszę uprzejmie:

 

Coś kosztuje 1000 zł netto.

Z podatkiem VAT 22%: 1220 zł.

Z podatkiem VAT 23%: 1230 zł.

Więc płacony przez Ciebie podatek wzrósł o 10 złotych. 10 złotych to ok. 4,5% z 220 zł.

Więc w rzeczywistości ta zmiana spowodowała zwiększenie płaconego podatku o 4,5%. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, bo my nigdy nie obalilismy socjalizmu. Nastapilo lagodne przekazanie wladzy z gruba kreska. U staru nadal sa stare kontakty i pieniadze. A kto walczyl z komuna? Robotnicze zwiazki zawodowe (przeciez nie kapitalistyczne) i intelektualisci (mocno lewicujacy). Czytalem niedawno wolnosciowe postulaty sierpniowe. Wlos sie jezy. Jakbym mial fabryke i by do mnie przyszli robotnicy z takimi postualtami, to albo bym zwolnil, albo sprzedal natychmiast i otworzyl interes gdzie indziej.

 

-- 16 wrz 2010, o 13:45 --

 

debtux, co gorsze podatku ktorego nie da sie raczej obejsc. W CIT mozesz generowac koszty, stosowac optymalizacje podatkowe itd. a tu nie. Kupujesz legalnie = placisz. To finalnie uderza w kazdego obywatela. Nadzieja tylko w tym, ze sprzedawca pusci oko do lojalnego klienta i sprzeda pod lada :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tu chodzi o to ze rzad o dwadziescia kilka procent zwieksza swoja marze! Cena produktu czy uslugi nie ma tu nic do rzeczy. Moze sprzedawcy podniosa przy okazji ceny, a moze je cudownie obniza, to juz osobna sprawa.

 

Ilość pieniędzy na rynku nie wzrośnie magicznie, czyli popyt będzie mniejszy. Zwiększanie ceny netto przez producentów to byłby strzał w kolano. Ale że idiotów na Ziemi nie brakuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wiecie dlaczego w Polsce jest jak jest?Bo brak jedności.Krzyż od wielu pokoleń jednoczył ludzi a teraz nam wszystko to chcą odebrać.By zgnoić i zniszczyć Polskę do końca.Krzyż jest nie tylko w tym momencie symbolem religijnym ale również pamięci.Tu nie chodzi o ojca dyrektora bo akurat a ni w niego ani księży nie wierzę.Dlaczego Panom z Po tak mocno zależy aby jak najszybciej zapomnieć o katastrofie?Za dużo pytań się tu nasuwa a przy tym wątpliwości.Słowa P.prezydent wa-wy.'Jak wygram wybory do dopilnuje aby powstał pomnik'.Kopara opada na takie słowa.Tak jak już historia wiele razy pokazała Polak potrafi dużo , tylko szkoda że zawsze za późno albo jak już mu na głowę zaczną robić.

Osobiście uważam że pomnik powinien powstać w miejsce krzyża , przypominałby przechodzącym o katastrofie jak również skłaniał do refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dobic wieko trumny mamy rekomendacje S, rekomendacje T i planowany podatek bankowy. To spowolni akcje kredytowe, a wlasnych pieniedzy to my nie mamy.

 

Slyszalem tez ze ma byc korekta tego przepisu o "szkodach urzedniczych". Od razu przypomnieli mi sie Ci 'frajerzy' co sie pobudowali w miejscu planowanej autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux,

przyjmuję tę kalkulację (co do wartości zapłaconego podatku), choć dla mnie finalna cena (wartość brutto) do zapłacenia wzrosła o 10 PLN, co w porównaniu ze starą cenę (wartością brutto), którą miałem zapłacić skutkowało wzrostem o ok. 0,82%.

O tyle zbiedniałem.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo, ja uwazam calkiem odwrotnie, ze to bardzo na reke bylo z ta afera. Szkoda ze akurat latem, bo moze by sie jeszcze jakas hala zawalila o sniegu i mozna by przez miesiac trabic o zaniedbaniach i usuwaniu sniegu itd.

 

Uwazam tez ze w normalnym kraju z normalnymi ludzmi powinno byc wszystko jedno czy tam stoi jakis krzyz czy nie, a jak sobie chca postawic pomnik to niech sobie stawiaja. Tam tylko wycieczki chodza, to jeszcze wartosc turystyczna wzrosnie.

 

W miejscu zabicia Olofa Palmego caly czas leza kwiaty. I choc wielu nie zgadza sie z jego polityka, to nikt nie wlepia mandatow za zasmiecanie chodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że pomnik powinien powstać w miejsce krzyża , przypominałby przechodzącym o katastrofie jak również skłaniał do refleksji.

 

Tam już stoi pomnik. Byłeś kiedyś w Warszawie?

 

Może stawiajcie sobie pomniki w Łodzi i w Kocku. Warszawę, a zwłaszcza te nieliczne miejsca historyczne zostawcie w spokoju. Trakt Królewski znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i jakakolwiek ingerencja jest niemożliwa. Mówienie tam o stawianiu tam pomnika jest populizmem i demagogiom. Szlag mnie trafia jak słyszę takie propozycje :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuję tę kalkulację (co do wartości zapłaconego podatku), choć dla mnie finalna cena (wartość brutto) do zapłacenia wzrosła o 10 PLN, co w porównaniu ze starą cenę (wartością brutto), którą miałem zapłacić skutkowało wzrostem o ok. 0,82%.

O tyle zbiedniałem. Grzegorz

To teraz myk z nieruchomoscia:

 

Kredyt na 500'000 PLN

okres kredytowania 30 lat

pomijam prowizje za uruchomienie, libor, inflacje, wartosc pieniadza w czasie itd.

 

1. marza banku 2,5% rocznie

przez 30 lat zaplacisz 375'000 PLN odsetek. Czyli nieruchomosc kosztowala Cie 875'500 PLN

 

2. marza wzrasta o smieszny "procent" i wynosi 3,5%

525'000 PLN odsetek, 1'025'000 PLN kosztowala nieruchomosc

 

Roznica w koszcie nieruchomosci wynosi 150'000 PLN czyli wzrosla o 17%. O tyle zbiedniales.

Marza ktora pobral bank wzrosla jednak o 40%. O tyle wstretny kapitalista sie oblowil.

 

Jak wspomnialem liczymy dla samej marzy, a jest najczesciej Libor + marza. Teoretycznie LIBOR mogl spasc, mogla byc deflacja itd. i mogles nawet mniej zbiedniec. Ja sie tylko pytam za co mam doplacic 37%. Co ja z tego bede mial.

Tak samo sie pytam jaki ja mam interes oddajac rzadowi podczas zakupow 20% wiecej. Bo jakos czuje ze rozpieprza te kase jak te co wzieli poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie martwi w tej całej awanturze o krzyż bezsilność prawa i państwa.

Tłum (na początku - potem kilka najdurniejszych osóB) przekupionych przez pis talibów w mocherowych beretach trzęsie policją, strażą wiejską, Prezydentem RP, Prezydentem Wawy, Premierem RP, są robione jakieś śmieszne ustalenia co co losu krzyża, dogaduje się rząd z biznesklanem czarnych i harcerzykami którzy całą tą aferę rozpetali, i co ? i GÓWNO, motłoch ma siłę w sobie, popieraną przez pis i nikt z rządzących nawet nie pierdnie, bo się boi....

jak ja nawrzucam policjantowi od palantów dostanę z bomby wyrok i grzywnę, a jak robi to stara obrzydliwa wulgarna starucha - wszystko oki....im wolno? a nam nie? demokracja? anarchia i sranie ze strachu w gacie, w każdym normalnym kraju przyjechałoby kilka autobusów panów w żółwikach i by rozdeptało jak karaluchy jazgoczące staruchy, przepraszam, chciałem napisać - obrońców krzyża... :)

dostaliby gumowymi nabojami, troszkę gazu do smaku i w kibitkach pojechaliby do sądu po wyrok z grzywną za obrazę majestatu Państwa i Prezydenta, obrazę Policji itd. co za hipokryzja, jakich mamy tu OBROŃCÓW? banda prymitywnych krzykaczy którzy nie mają nic do roboty i szukają zadymy....przed kim mieli niby bronić krzyża? przed tym jak się wyrazili: księżyną...?

żal dupę ściska, że nasz kraj (i jego ,,władcy") jest taki mocny i stanowczy, jak trzeba obłupić do białej kosteczki normalnego obywatela, a słaby i nieporadny jak trzeba zaprowadzić porządek i usunąć WARCHOŁÓW, bo inaczej tej bandy dewiantów nie mogę nazwać....

mam nadzieję, że ta cała awantura osłabi przewodnią rolę kleru, otworzy wielu ludziom oczy, i osłabi pis, bo na pewno nie wzmocni, ciemny lud już tak wszystkiego nie kupuje, jak kiedyś.... :twisted:

Nasz rząd ma taką samą srakę przed każdą grupką rozhisteryzowanych awanturników, jak rząd USA przed czarnuchami, którzy muszą się oficjalnie nazywać afroamerykanami, bo inaczej to obraza... :twisted: a w Niemczech boją się cyganów i trzeba na nich mówić romowie....ludzie, gdzie my żyjemy? :?: :mrgreen::twisted::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...