Skocz do zawartości

Ciśnienie doładowania


tyca

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Auto: stara Impreza STi

Sterowanie doładowaniem: EBC, zewnętrzny solenoid.

 

Doładowanie: zależne od ustawień EBC, można ustawić ile się w sumie chce, testowałem np. 0,8, albo 1,2 bara, i auto ładuje tyle, ile się mu ustawi (weryfikacja na 2 czujnikach doładowania, jeden w EBC, drugi dodatkowy Depo, oba pokazują bardzo podobne pomiary.

 

Problem: po osiągnięciu żądanego doładowania boost spada do 0,5 bara.i zostaje na takim poziomie.

Dopiero jak odpiszczę gaz, i ponownie depnę, boost się znowu buduje.... aż osiągnie max i spada do 0,5.

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły, o co może chodzić?

Edytowane przez tzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seria w sti'97 wynosi około 1 bar.

ten spadek doładowania następuje przy zbudowaniu boostu na "klepce".

jeśli buduję doładowanie na nie do końca wdepniętym gazie, to nawet udaje się utrzymać 0,9-1 bar przez dłuższy czas, ale jak depnę ładuje 1.05 czy 1.1 (czyli tyle, ile zadaje EBC) a później spada do ~0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy - spada boost i auto przestaje przyspieszać.

nie ma boost cut-a, nie ma szarpnięć, po prostu spada doładowanie i auto nadal płynnie jedzie tyle że wolniej.

co do paliwa nie wiem, nie patrzyłem na zegarki.

 

dzieje się to jak przyspieszam dynamicznie, na pełnym gazie - nie da się utrzymać doładowania na pełnym bucie.

jak wciskam gaz do połowy i przyspieszam delikatniej, to boost dochodzi do 0,9-1,0 i nie odpuszcza, ale jak depenę do podłogi, to boost wzrasta i od razu spada do 0,5.

 

teraz sobie nawet nie potestuję, bo auto w warsztacie, może do "po świętach" a może "do sylwestria", ale teoretycznie się zastanawiam czego szukać.

 

padła też teza, że "brakuje powietrza" jakby dolot był zapchany albo intercooler ale nie chce mi się w to do końca wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam, w moim GT-ku ktoś chyba źle podłączył wężyki turbiny i daje ona tylko 0.6 bara. Orientuje sie ktoś może gdzie jak najblizej świętokrzystkiego jest jakiś majster ktory to moze poustawiac i ew zamontowac wskaznic cisnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...