Skocz do zawartości

Filtr paliwa w Forku


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko co do Forka MY'07 2.0 XC. Gdzie w tym aucie znajduje się filtr paliwa ??? Jak często się go wymienia ???

Dzięki za odpowiedź.

 

jest w zbiorniku paliwa, wymienia sie co 120 tys, km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, mam rozumieć że trzeba bak demontować i wtedy go wymienić ???

 

A jak się ma do tego zapis w oryginalnej instrukcji obsługi (PL), gdzie jest napisane (tabelka przeglądów), ze wymiana filtra paliwa następuje przy 45 000 km ???

 

Pytam bo słyszałem parę sprzecznych opini, ze jest on przy pompie paliwa i sie go wymienia, albo ze jest właśnie wbudowany w bak i sie nie wymienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, mam rozumieć że trzeba bak demontować i wtedy go wymienić ???

 

A jak się ma do tego zapis w oryginalnej instrukcji obsługi (PL), gdzie jest napisane (tabelka przeglądów), ze wymiana filtra paliwa następuje przy 45 000 km ???

 

Pytam bo słyszałem parę sprzecznych opini, ze jest on przy pompie paliwa i sie go wymienia, albo ze jest właśnie wbudowany w bak i sie nie wymienia...

 

ksiązki są uniwersane , i jesli masz fitr pod maską, przy lewym nadkolu to wymiesz przy 45, jeśli masz w baku, a zapewne tak jest, to masz filtr ceramiczny i wymieniasz co 120 , nie trzeba sciagac baku, jest zintegrowany z całym moduem gdzie masz pompe, filtr, i pływak paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W zbiorkiku dostepny pod siedzeniem.

Przerabialem temat przy plukaniu zbornika.

 

Ponoc produkcja na stany jest przewidziana na wytrzymamosc 3lata i czesci nie sa takie same :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorkiku dostepny pod siedzeniem.

Przerabialem temat przy plukaniu zbornika.

 

Ponoc produkcja na stany jest przewidziana na wytrzymamosc 3lata i czesci nie sa takie same :roll:

 

dzioba chcesz mi powiedzieć, że pod tym samym nr katalogowym produkują dwa rodzaje filtra :?: :mrgreen: ... jakaś teoria spiskowa :wink:

... Nie wiem czy porównywałeś kiedyś książkę obsługi/wymiany w wersji US i powiedzmy EU ... to jest (poza dwoma pozycjami) przedrukowany nieomal "kropka w kropkę" zestaw czynności serwisowych/wymiana :?: Różnica jest taka, że mile zamieniono na km :idea: więc ... co do jakości części jw. byłoby zupełnie odwrotnie :P ...

 

np. wersja us wymiana paska rozrządu 105k miles (168k km) a u nas :?: 105k km ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko co do Forka MY'07 2.0 XC. Gdzie w tym aucie znajduje się filtr paliwa ??? Jak często się go wymienia ???

Dzięki za odpowiedź.

 

W 2.5XT 2007 mam go w zbiorniku.

Żeby się dostac trzeba wyciągnąć styropiany z bagaznika i odkręcic potem kilka śrub.

Sam filtr kosztował 250brutto.

wymieniłem go przy 105 razem z paskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zbiorkiku dostepny pod siedzeniem.

Przerabialem temat przy plukaniu zbornika.

 

Ponoc produkcja na stany jest przewidziana na wytrzymamosc 3lata i czesci nie sa takie same :roll:

 

dzioba chcesz mi powiedzieć, że pod tym samym nr katalogowym produkują dwa rodzaje filtra :?: :mrgreen: ... jakaś teoria spiskowa :wink:

... Nie wiem czy porównywałeś kiedyś książkę obsługi/wymiany w wersji US i powiedzmy EU ... to jest (poza dwoma pozycjami) przedrukowany nieomal "kropka w kropkę" zestaw czynności serwisowych/wymiana :?: Różnica jest taka, że mile zamieniono na km :idea: więc ... co do jakości części jw. byłoby zupełnie odwrotnie :P ...

 

np. wersja us wymiana paska rozrządu 105k miles (168k km) a u nas :?: 105k km ...

Bardzo czesto tzw " pierwsze wklady " sa inne w zaleznosci od rynku. W czsciach zamiennych jest juz jedna referencja dla wszystkiego. Pierwsze wklady sa czasem nawet od innych podwykonawcow. cewki, filtry, oleje, anteny i mnostwo innych dupereli. Nissan skladany na linii w hiszpani nie jest taki sam jak korei. Kiedys studiowalem transfer fabryki takich dupereli z marocco do polski. Robili pierwszy wklad condensatorow, i anten carbonowych dla renaulta i peugota ale tylko na rynek arabski. Co do stanow to nie mam namacalnych wiescie i sa to tylko wiesci ale w one wierze, co wynika z moich doswiadczen. Malo tego np we francji nikt nigdy nie slyszal o takiej na przyklad Talii a przeciez filtry od clio pasuja i sporo innych czesci tez choc to nie to samo. Producen dostosowuje sie do rynku. Czesci zamienne to calkiem inna logistyka.

 

Po co maja wkladac filtry na 120kkm :roll: jak i tak po 60kkm auto emigruje do Polski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co maja wkladac filtry na 120kkm :roll: jak i tak po 60kkm auto emigruje do Polski :mrgreen:
ano tak :)

 

Tak czy inaczej Pan carfit powiedział wymienić przy 120kkm, więc sobie kupię i wymienię jak w aso nie chcą tego zrobić :wink: Cena nie powala, 283zeta za oryginał. Przy okazji człowiek znowu się czegoś nauczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mała uwaga - ja wymieniłem filtr paliwa niedawno i nie odczułem nic, kompletnie, ani w pracy silnika, ani w spalaniu, jest dokładnie tak jak było :P :wink:

 

a jak ma/miało być :?: + 10BHP :mrgreen:

 

Skoro nie odczułeś zmiany tzn, że jest ok i tak ma być :idea: Jak się zapcha bo zalejesz lewą wachę to wtedy na bank odczujesz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga - ja wymieniłem filtr paliwa niedawno i nie odczułem nic, kompletnie, ani w pracy silnika, ani w spalaniu, jest dokładnie tak jak było :P :wink:

 

a jak ma/miało być :?: + 10BHP :mrgreen:

 

Skoro nie odczułeś zmiany tzn, że jest ok i tak ma być :idea: Jak się zapcha bo zalejesz lewą wachę to wtedy na bank odczujesz różnicę ;)

Ok :twisted:

Właśnie o to chodzi, myślałem, że jak wywalę stary filtr i wsadzę spaśny nowiutki :mrgreen: to motor zacznie chodzić jakoś lepiej, nie potrafię tego sprecyzować, może płynniej, coś takiego, a nie było nic :shock:

:mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem w szoku, bo mi w ASO powiedzieli, że nic takiego się nie robi

mi powiedzieli dokładnie to samo :roll:, jak zacząłem ich męczyć to powiedzieli że ewentualnie mogą wyczyścić sitko jak mi zależy :shock: dlatego zainteresowałem się tematem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W 2.5XT 2007 mam go w zbiorniku.

Żeby się dostac trzeba wyciągnąć styropiany z bagaznika i odkręcic potem kilka śrub.

Sam filtr kosztował 250brutto.

wymieniłem go przy 105 razem z paskiem.

 

Rozumiem, że w imprezie 2.5T MY06 jest tak samo? Bo ostatnio też się zdziwiłem przeglądając dokumentację mojego auta, że przy 60 tys. km nie został wymieniony filtr paliwa. W manualu nie ma rozróżnienia na filtry pod maską i w baku i jest napisane, że wymiana co 60 tys. km. Mam teraz 89 tys... :roll:

 

-- 13 kwi 2012, o 14:13 --

 

Nikt nic nie wie?... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W 2.5XT 2007 mam go w zbiorniku.

Żeby się dostac trzeba wyciągnąć styropiany z bagaznika i odkręcic potem kilka śrub.

Sam filtr kosztował 250brutto.

wymieniłem go przy 105 razem z paskiem.

 

Rozumiem, że w imprezie 2.5T MY06 jest tak samo? Bo ostatnio też się zdziwiłem przeglądając dokumentację mojego auta, że przy 60 tys. km nie został wymieniony filtr paliwa. W manualu nie ma rozróżnienia na filtry pod maską i w baku i jest napisane, że wymiana co 60 tys. km. Mam teraz 89 tys... :roll:

 

-- 13 kwi 2012, o 14:13 --

 

Nikt nic nie wie?... :roll:

 

podaj vin to ci powiem gdzie masz filtr i jaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...