Skocz do zawartości

Outback 2.0D MY10 pierwsze kilometry.


Adam12

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak to wygląda w przepadku benzyny

Podobno poziom siły myjącej jest podobny do ON i też nie spotkał się aby droższa P/b myła lepiej od tańszej w PL ale oktanowe różnice są. W porównaniu z EU jest mniejsza różnica w ilości detergentów na P/b niż na ON ale też jest zauważalna.

Generalnie P/b jednak o wiele mniej/inaczej brudzi niż ON ale znam benzyniaki, w których już po kilkudziesięciu kkm płukanie wtrysków dawało pozytywne efekty na kulturze pracy i spalaniu a auta z przebiegiem na LPG ww. rekomendowany przez JAGa - BG44K potrafi nieźle wyciszyć.

Polecam tę stronkę dla zobrazowania tematu na P/b: http://www.bgfueltest.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno poziom siły myjącej jest podobny do ON i też nie spotkał się aby droższa P/b myła lepiej od tańszej w PL ale oktanowe różnice są. W porównaniu z EU jest mniejsza różnica w ilości detergentów na P/b niż na ON ale też jest zauważalna.

 

Czyli koncerny paliwowe nasz wprowadzają w błąd z tymi paliwami premium (różnica liczby oktanowej to trochę za mało), na ich stronach dużo jest chwalenia się tymi własnościami - o przyroście osiągów już od pewnego czasu też cisza (jak w prasie pojawiły się testy paliw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobi1972, tego nie sugeruję, wiem z przekazu co napisałem - ten człowiek nie robi jednak pełnych pomiarów wszystkich parametrów paliw a tylko niektórych - głównie ilości detergentów ale tajemnicą też nie jest, że to co na stacji bywa odmienne od tego co produkują koncerny i opisują w kartach produktów - z różnych powodów, UOKiK to potwierdza.

 

W przypadku ON - znam wiele osób, którzy twierdzą, że na super tanich ON - SBD pracują jednak gorzej :idea: ale też wiem, że drogi ON premium można jeszcze sporo ulepszyć aby SBD pracował jeszcze lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 a jak mam sprawdzic ? nie slyszalem by w warsztacie jakies pomiary robili ... ale sie zapytam.

Zreszta mialem to polaczyc i tak z pobytem w Polsce. No i po gwarancji czyli jak atuo bedzie mialo ponad 60 tkm wczesniej u nas to chyba i tak bez sensu.

 

 

normalnie. podłączają kompa pod OBD i mają wszystkie dane w tym parametry wtryskiwaczy. podejrzewam, że w DE mają ten sam soft co nasze ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji silnik chodzi zdecydowanie ciszej i płynniej. Zniknęły dokuczliwe "odgłosy" przy kalibracji oraz charakterystyczne dla diesli klekotanie.

Silnik wkręca się szybciej i lepiej słychać zasysanie powietrza przez turbinę :mrgreen:

 

 

Miło to czytać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi zdecydowanie ciszej i płynniej. Zniknęły dokuczliwe "odgłosy" przy kalibracji oraz charakterystyczne dla diesli klekotanie.

W mojej Imp D. wczesniejsza wym. oleju ( przy 40 tys zamiast przy 45 tyś ) dała dokladnie ten sam efekt...... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi zdecydowanie ciszej i płynniej. Zniknęły dokuczliwe "odgłosy" przy kalibracji oraz charakterystyczne dla diesli klekotanie.

W mojej Imp D. wczesniejsza wym. oleju ( przy 40 tys zamiast przy 45 tyś ) dała dokladnie ten sam efekt...... :roll:

 

 

próbka Motule jest w trakcie procedury badania. Pochwalę się wynikami. Jeśli się okaże, że po 15k km zamiast oleju robi się kujawiak trzeba będzie zmieniać częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik chodzi zdecydowanie ciszej i płynniej. Zniknęły dokuczliwe "odgłosy" przy kalibracji oraz charakterystyczne dla diesli klekotanie.

W mojej Imp D. wczesniejsza wym. oleju ( przy 40 tys zamiast przy 45 tyś ) dała dokladnie ten sam efekt...... :roll:

 

Panie Andrzeju trzeba będzie coś przedsiewziąć, żeby subaraki z W-wy nie jeździły na przeglądy do Dzierzoniowa. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju trzeba będzie coś przedsiewziąć, żeby subaraki z W-wy nie jeździły na przeglądy do Dzierzoniowa.

 

Najwazniejsze jest samopoczucie wlaściciela auta :mrgreen: ....a z Markiem (aso-Dzierżoniów) jesteśmy w stalym kontakcie....ostatnio wczoraj sie widzielismy :wink:

 

na związane ze spadkiem temp. efekty - głosniejsza praca silnika -pomaga środek do czyszczenia wtryskow(dostepny w aso) i wym. oleju (8-10 tyś km).Głosniejsza prace silnika zaobserwowalem tylko w jednym :idea: z trzech diesli które sa w firmie tzn w swojej Imp.D... ale ona jest dosc mocno eksploatowana...... :roll: szczególnie w trasie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju trzeba będzie coś przedsiewziąć, żeby subaraki z W-wy nie jeździły na przeglądy do Dzierzoniowa.

 

Najwazniejsze jest samopoczucie wlaściciela auta :mrgreen: ....a z Markiem (aso-Dzierżoniów) jesteśmy w stalym kontakcie....ostatnio wczoraj sie widzielismy :wink:

 

na związane ze spadkiem temp. efekty - głosniejsza praca silnika -pomaga środek do czyszczenia wtryskow(dostepny w aso) i wym. oleju (8-10 tyś km).Głosniejsza prace silnika zaobserwowalem tylko w jednym :idea: z trzech diesli które sa w firmie tzn w swojej Imp.D... ale ona jest dosc mocno eksploatowana...... :roll: szczególnie w trasie... :wink:

 

 

to jest jakiś dodatek do paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś dodatek do paliwa ?

"Tunap" czyszczenie wtryskow bezposrednie a częsc do zbiornika - to co zrobiono w Pana aucie :wink:

 

 

Dzięki uprzejmości P. Marka byłem świadkiem operacji i nie uśmiecha mi się kupować to ustrojstwo do obiegu zamkniętego paliwa z dodatkiem. :mrgreen: Podobno nie jest tanie.....

Jest sens dolewanie tego dodatku do paliwa przy każdym lub co którymś tam tankowaniu? Środek trochę kosztuje ale jeśli to ma uchronić wtryski i silnik będzie pracował jak w tej chwili to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś dodatek do paliwa ?

"Tunap" czyszczenie wtryskow bezposrednie a częsc do zbiornika - to co zrobiono w Pana aucie :wink:

 

musi być TUNAP ? czy można też użyć STP (DO CZYSZCZENIA WTRYSKÓW) bezpośrednio do zbiornika ?

czy przy przebiegu 35 tys.km już należy stosować :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś dodatek do paliwa ?

"Tunap" czyszczenie wtryskow bezposrednie a częsc do zbiornika - to co zrobiono w Pana aucie :wink:

 

musi być TUNAP ? czy można też użyć STP (DO CZYSZCZENIA WTRYSKÓW) bezpośrednio do zbiornika ?

czy przy przebiegu 35 tys.km już należy stosować :?:

 

Moze to tylko prywatna preferencja, a moze nie, ale ja nie lubie produktow firmowanych przez STP.

Produkty sa tanie, i wlasnie cena odzwierciedla ich jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś dodatek do paliwa ?

"Tunap" czyszczenie wtryskow bezposrednie a częsc do zbiornika - to co zrobiono w Pana aucie :wink:

 

musi być TUNAP ? czy można też użyć STP (DO CZYSZCZENIA WTRYSKÓW) bezpośrednio do zbiornika ?

czy przy przebiegu 35 tys.km już należy stosować :?:

 

 

potrzebę lub jej brak można stwierdzić po podłączeniu laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba samemu zgłosić chęć sprawdzenia czy ASO zrobi to "z urzędu" (napewno nieodplatnie :P )w trakcie przeglądu np.45 tys km ?

Pewno zależy od ASO, w moim przypadku nie robili. Zatem warto zgłosić, gdyż nie jest to element standardowej procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to standardowa procedura. Przecież zawsze sprawdzają PDF........

Adam12 pogubiłem się w wątku, pytanie dotyczyło wtryskiwaczy czy DPF-a?

 

 

Z tego co wiem to diagnozuje się oba tym samym softem tzn. można sprawdzić parametry przez OBD. Ale może się mylę..... :?:

Fachowcy proszę o wyprostowanie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...