Skocz do zawartości

iPod vs fabryczne radio - Legacy 2004


Saracen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Legacy 2004 z fabrycznym radiem+CD. Chciałbym podłączyć iPoda (albo przez USB żeby nim sterowac albo chociaż po line-in).

Podłączenie może byc do fabrycznego radia a jeżeli sie nie da to nawet mogę zmienic to radyjko na coś innego. Przy tej drugiej opcji to nie mogę znaleźć samego panelu sterowania klimą. Moje radio jest zintegrowane ze sterowaniem klimą.

 

Czy ktoś natknął się już na rozwiązanie tego problemu?

Za wszelkie info będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij.

Ja wstawilem I-Sotec ale tam tylko AUX. Ipoda bez olbrzymich kosztow nie da rady.

Teraz mam MY10 i 2 Din I-Sotec lezy w piwnicy i sie kurzy. Jakby co moge odstapic z okablowaniem.

 

http://www.testbericht.de/car-hifi-ends ... amp-4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Legacy 2004 z fabrycznym radiem+CD. Chciałbym podłączyć iPoda (albo przez USB żeby nim sterowac albo chociaż po line-in).

Podłączenie może byc do fabrycznego radia a jeżeli sie nie da to nawet mogę zmienic to radyjko na coś innego. Przy tej drugiej opcji to nie mogę znaleźć samego panelu sterowania klimą. Moje radio jest zintegrowane ze sterowaniem klimą.

 

Czy ktoś natknął się już na rozwiązanie tego problemu?

Za wszelkie info będę wdzięczny

 

Chyba najszybszym sposob to zmiana auta :mrgreen: , niestety Subaru a wlasciwie Kenwood nie pomyslal o jakimkolwiek wejsciu audio. Jest co prowda wejscie na zmieniarke, ale gdzies czytalem ze sygnal jest kodowany i dziala tylko z danym modelem zmieniarki. Do nowszych rocznikow i wersji US jest taki kit ktory mozna domontowac do radia, wtedy bedzie wejscie aux in.

Co do My04 to najprostrzym sposobem to zakup transmitera FM, ale to takie troche klopotliwe i posrednie rozwiazanie. Radio mozesz probowac zmienic, ramki do radia sa, pozostaje kwestia panelu, na sieci widzialem kiedys sam panel do klimatronika, ale chyba byla to wersja na rynek japonski, czyli mialbys zamienione sterowanie + pytanie czy to zadziala. Ja sobie darowalem temat i przyzwyczailem sie do radia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi

Rzeczywiście jest lipa. Byłem ostatnio w Auto Expert w Gdańsku i powiedziano mi że ni-huhu - podobno jakaś firma podjeła się stworzenia adaptera/interfejsu i nawet w tym serwisie próbowali to zaimplementować ale nie zadziałało. Wg Auto Experta nie ma na razie nic na rynku.

Szukałem też na sieci czy trafiają się same panele z klimą z ramką na radio ale też nic nie ma. ZNalazłem nawet szrot który sprowadza pełno części do Suabru m.in. używane radia i tez na coś takiego nie natrafili.

Jezlei chodzi o zmnieniarkę to działa tylko oryginalna i kosztuje fortune także zaczynam przyzwyczajać się do radia i do żąglowania CD-kami.

Następne auto sprawdzę pod kątem właśnie iPoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakaś nadzieja ale ciekawe czy zadziała z moją klimą bo nie mam duala.

 

Pojawiło sie jeszcze jedno światełko - w Serwisie znaleźli mi taki kabel do aux-in do wyprowadzenia i umieszczenia koło podłokietnika (z mini panelem).

Podobno od 2006 roku można było to podłączać do fabrycznych "radiów". Dodatkowo Serwis nie jest pewny ale może być tak że mam ten sam model radia co był montowany w 2006.

Nie chcę nadaremno rozbierać panelu (ryzyko uszkodzenia plastików jest duże). Wysłałem zapytanie do paru ogłoszeń na allegro o zdjęcie tyłu radia - jeżeli jest tam wejście takie jak do tego kabla to podobno zadziała.

 

Będę informował co się z tym tematem dalej wydarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aha a mój model radia to Kenwood gx-201 lh

 

O to takie samo jak w moim MY2004 :mrgreen: , w pozniejszych rocznikach bylo inne.

Poczytaj zagraniczne fora, szczegolnie z US, tam temat byl walkowany i w tych starszych sie nei dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze sie nie poddałem - znalazłem manual serwisowy do radia:

http://www.cushieaudio.com.au/subaru-usb3.html - można ściągnąc za darmo ale w zamian trzeba uploadować inny dokument/manual - ja wysłałem im insytrukcję piekarnika :D

 

Taki gadżet mozna kupić w Australi ale niestety nie pasuje do mojego rocznika:

http://www.cushieaudio.com.au/subaru-usb3.html

 

Dodatkowo w Polsce znalazłem kabel do radia ale coś czuje ze to zbyt piekne by było prawdziwe - napiszę zaraz do sklepu z zapytaniem czy do mojego radia będzie pasować - pewnie pasuje do handlowych wersji radia kenwood:

http://sklep.rms.pl/index.php?p1670,kab ... 5m-ks14150

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MY04 byly fabryczne wejscia AUX (z katalogu akcesoriow). Niestety nie pasuje do modelu po lifcie (od MY06). Znaczy, da sie podpiac, samo radio tez ma przycisk AUX, ale i tak z jakiegos powodu nie gra :( nawet sami Japonczycy w FHI nie wiedza dlaczego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MY04 byly fabryczne wejscia AUX (z katalogu akcesoriow). Niestety nie pasuje do modelu po lifcie (od MY06). Znaczy, da sie podpiac, samo radio tez ma przycisk AUX, ale i tak z jakiegos powodu nie gra :( nawet sami Japonczycy w FHI nie wiedza dlaczego :(

Tia...trzeba uaktywnić AUX poprzez połączenie końcówki AUX DET (DETECT) z masą. Bodajże 17 z 4 na magistrali CAN.

 

Nie jest to bynajmniej procedura niestandardowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedys zakladales wlasnie ten fabryczny element do takiego radia?

W Car Audio zrobili, ale nie byli zbyt biegli z elektroniką Subaru, więc trzeba im było podesłać dokumentację z wyjaśnieniem. Dobrze, że chociaż na dźwięku się znają :lol:

 

Od razu powiem, że tego w ogóle nie używam i wychodzi na to, że to kolejny niepotrzebny gadżet, przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest!!!!

Tzn mam nadzieję, że to w końcu zadziała. Po miesiącach poszukiwań okazuje się że robia takie coś w Polsce.

 

polski producent- poniżej treść maila do mnie:

"Do fabrycznego radia SUBARU oferujemy (tylko) interfejs AUX-In+USB+SD

http://www.bartex-caraudio.pl/product_info.php?cPath=693_744&products_id=5501

Interfejs taki dostępny jest w naszym sklepie na imienne zamówienie.

Czas realizacji takiego zamówienia trwa ok.7do14dni od daty zaksięgowania na naszym

koncie bankowym zapłaty w kwocie 365,-(349,-interfejs+16,-dostarczenie)"

 

P.s. na razie nie mam kasy ale jak kupie to zdam recenzję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche o Parrocie i zastanawiam się nad taką opcją - dodatkowo można pogadać przez telefon.

Zastanawiam sie nad różnicą jakości dźwieku między Parrot a tym co podesłałem wyzej.

Jak myślicie czy w obu przypadkach dźwięk leci cyfrowo do radia i tam jest przetwarzany na audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy w obu przypadkach dźwięk leci cyfrowo do radia i tam jest przetwarzany na audio?

 

W przypadku Parrota (mowie o 9200MKi) wycinany jest sygnal idacy z radia, a w jego miejsce Parrot podstawia swoj dzwiek z wbudowanego wzmacniacza. "Centralka" Parrota jest wielkosci... okolo 2 pudelek papierosow, wiec cudow nie bedzie. Mnie wystarcza ;)

 

Saracen, gdybys chcial zobaczyc jak dziala 9200MKi, to mozemy sie spotkac na Morskiej kolo Moon'a. W tym tyg. dowolny dzien, ale dopiero kilka minut po polnocy ;)

 

 

Mam parrota z LCD i jakosc odtwarzania dzwieku jest mierna, wole juz sluchac radia lub tego samego CD.

 

A ja uwazam, ze jest przyzwoita biorac pod uwage wspolczynnik cena/oferowane mozliwosci.

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tummi - dzięki za info.

Tak się domyślałem ze to ma własny wzmacniacz.

Problem w tym ze lubię w miarę dobrej jakości dźwięk. Fabryczne radio i głośniki nie są najlepsze ale jak coś miałoby grać jeszcze gorzej to się zastanawiam.

 

Dzieki też za możliwość posłuchania - na razie nie mam opcji się spotkać o takiej porze - małe dziecko, praca itd :D

Jak już będę zdecydowany na Parrota to się jeszcze odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MY04 byly fabryczne wejscia AUX (z katalogu akcesoriow). Niestety nie pasuje do modelu po lifcie (od MY06). Znaczy, da sie podpiac, samo radio tez ma przycisk AUX, ale i tak z jakiegos powodu nie gra :( nawet sami Japonczycy w FHI nie wiedza dlaczego :(

 

U mnie w MY07 jest AUX zamontowany przez dealera od nowości i działa. Z tego co pamiętam było w katalogu jako oficjalna "opcja" i kosztowało to to jakieś 300 PLN. Nie wiem niestety jak skomplikowana była procedura montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...