Skocz do zawartości

iPod vs fabryczne radio - Legacy 2004


Saracen

Rekomendowane odpowiedzi

Podlacza sie bardzo prosto.

 

Masz centralke - od niej odchodza wszystkie kable.

Do sterowania (joysticka),

do ekranika,

zasilajacy (musisz wiec podlaczac prad :P),

kabelek do ipoda (nie pamietam z ktorymi dziala, musisz sobie sprawdzic, ze starym dzialalo napewno),

i kabelek pod ktory podlaczasz...przewody radio - antena radiowa (taki trojnik byl z tego co pamietam, wiec wszystko jest plug&play).

 

Ustawiasz radio na czestotliwosc taka jak ustawiona w menu urzadzenia i wszystko gra.

Zaklocen nie ma, bo sygnal idzie po kablu - bardzo fajne rozwiazanie dla radia ktore nie ma wejscia na ipoda.

Tylko trzeba przywiercic sobie ekranik i joya, plus podlaczyc prad do centralki.

Centralke mialem przywiercona pod schowkiem.

Jak ktos chce wiecej info to prosze pisac na pw. Nie zagladam tu ostatnio zbyt czesto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Do nowszych rocznikow i wersji US jest taki kit ktory mozna domontowac do radia, wtedy bedzie wejscie aux in.

 

mogłbys podesłać więcej info na ten temat?

 

czy ktoś testowal to rozwiązanie wpięcia się w radio?

http://legacygt.com/...ired-21047.html

Edytowane przez sorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta

Czy testowal ktos takie rozwiazanie?

http://www.denken.co...ych-odtwarzaczy

Pisza, ze niby dziala z radiami GX-201, no ale...

 

też nad tym się zastanawiam ale na allegro po 199 to chodzi i tez dają gwarancję a chyba nie ma znaczenia gdzie się kupi bo producent jest ten sam z kraju Chiny i tu i na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to daj znać jak zamontujesz bo sam sie zastanawiam nad tym cudem, ewentualnie transmiterem z mp3. Za cudem przemawia funkcjonalnośc i moze jakośc dźwięku, za transmiterem cena ;) tak wiec ciekaw jestem opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedzielne popołudnie upłynęło na podłączaniu emulatora zmieniarki, więc czas podzielić się efektami. Niestety w moim modelu radia GX-201LH okazało się, że nie ma wolnego gniazda na zmieniarkę, pod które mógłbym się podpiąć. Jest gniazdo, w które wpięta jest nawigacja, więc na szybko podjąłem decyzję, że nawigacji praktycznie nie używam, bo ta w telefonie jest lepsza, a z dźwiękiem chyba jeszcze ani razu nie używałem. Po mniej więcej godzinnej walce udało się urządzenie podłączyć i działa. Można wrzucać foldery, da się między nimi nawigować za pomocą radia. Nie zauważyłem różnicy jakości między CD a emulatorem.

Dla zainteresowanych:

http://www.nvox.pl/p...rodukt/690.html

to urządzenie kupiłem za około 200zł, w komplecie jest urządzenie, kabel pasujący do kenwooda i instrukcja.

Niestety do podłączenia trzeba wyciągnąć radio, a to początkowo może wydawać się skomplikowane. Zrobiłem małą fotorelację, żebym wiedział jak później wsyzstko złożyć, więc mogę na szybko wrzucić.

 

śrubokrętem płaskim podważamy srebrną ramkę i wyciągamy do góry

 

m9n3.jpg

 

 

odkręcamy gałkę zmiany biegów:

g3qy.jpg

 

 

Następnie należy zdemontować osłonę środkową osłonę tunelu zintegrowaną z zapalniczką podważając ją śrubokrętem płaskim, wysunąć do siebie i odpiąć wtyczkę od zapalniczki

 

9agx.jpg

 

 

 

Póżniej pora na dwie zaznaczone śrubki

 

8z7g.jpg

 

 

 

I można zdjąć boczne osłony. Należy zacząć od dołu podnosząc je do góry, a następnie wysunąć do siebie dość stanowczo.

 

 

axsv.jpg

 

 

 

Środkowy tunel bez osłon:

 

f7sc.jpg

 

 

Odkręcamy trzy śruby zaznaczone. Do tej głęboko przydaje się magnetyczny śrubokręt, bo jak śruba wypadnie to szukanie niekoniecznie będzie ciekawe...

 

a5f3.jpg

 

 

Odpinamy konektor awaryjnych

 

8rt4.jpg

 

 

 

Ukazuje nam się taka sieczka:

9np4.jpg

 

 

Radio z tyłu, odpinamy czarny konektor od nawigacji - i być może od czegoś jeszcze, nie wiem, choć na razie wszystko inne działa :)

i0tm.jpg

 

 

 

zmieniarka podłączona

 

d82g.jpg

 

Uaktywnia się pozycja CHR prawego wybieraka i po włączeniu działa zupełnie sprawnie. Pomiędzy folderami przechodzimy naciskając kolejne cyfry na panelu radia. Pomiędzy piosenkami przechodzimy tak samo jak przy płycie. Nie wiem natomiast czy jak wgram więcej niż 6 folderów to będzie możliwość przeskoczenia do kolejnych, być może jest inny sposób na wybranie folderu niż wciśnięcie jego numeru, ale jeszcze go nie odkryłem.

 

 

Zmieniarkę udało się pięknie ukryć w moim nieodkurzonym :) schowku. Muszę tylku wymienić pendrive'a na kartę sd, by mniej miejsca zajmował. Jest tam zrobione wyżłobienie na wizytówki, albo coś innego w które na mocny wcisk wchodzi emulator, przez co nie trzeba nic kleić czy wiercić.

 

5icy.jpg

 

 

 

Zostaje tylko taki kawałek kabla schowany głęboko, więc nic go nie widać. Pewnie dałoby się go też ukryć, ale niestety na pomysł ukrycia emulatora w schowku wpadłem już po złożeniu wszystkiego, więc nie chciało mi się na nowo odkręcać wszsytkiego.

9ghi.jpg

 

 

Zastanawiam się czy da się wykombinować, aby działała i zmieniarka i głos w nawigacji, bo aktualnie jest to trochę bez sensu. Co prawda dla mnie pokładowa nawigacja jest raczej bezużyteczna, bo raz że z aktualizacjami ciężko, dwa że przy nawigacjach online w telefonie z omijaniem korków i innymi pierdołami to ta przestaje mieć sens, ale jednak wolałbym aby działała. Oczywiście nie działa też dźwięk przycisków ekranowych, ale u mnie został on wyłączony w dniu zakupu auta, więc to też mała strata.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki. Tez mnie jeszcze wlasnie nurtuje jak przejsc na foldery 6+ ( bo jak piszą do wykorzystania jest 99)

CHR to jest tryb dla emulatorka?

Edytowane przez Basmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się czy da się wykombinować, aby działała i zmieniarka i głos w nawigacji, bo aktualnie jest to trochę bez sensu. Co prawda dla mnie pokładowa nawigacja jest raczej bezużyteczna, bo raz że z aktualizacjami ciężko, dwa że przy nawigacjach online w telefonie z omijaniem korków i innymi pierdołami to ta przestaje mieć sens, ale jednak wolałbym aby działała. Oczywiście nie działa też dźwięk przycisków ekranowych, ale u mnie został on wyłączony w dniu zakupu auta, więc to też mała strata.

dokładnie jest to bez sensu jak navi działa bez głosu, wg mnie powinien być jakiś rozdzielacz albo coś w ten deseń a nie że albo jedno albo drugie.

Jak tak to wygląda to średni interes montować takiego cudaka.

Moje radio rozgryza elektronik także okaże się czy wyjdzie mi z rca na wzmacniacz i z AUX no i przede wszystkim za ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie AUX zamontowane tą metodą ale bez adaptera z USA http://legacygt.com/forums/showthread.php/ipod-direct-connection-successful-but-very-difficult-2936.html?t=2936&page=1&pp=15

Jak to działa żeby prosciej pokazać na przykładzie hondy http://www.insightcentral.net/forums/modifications-technical-issues/15413-how-add-aux-radio-cd-changer-free.html  tanio i do wykonania w każdym OEM radiu bez tracenia głosu z navigacji etc
jedyna upierdliwość to pamiętanie o włączeniu repeat  na CD z brakiem dźwięku aczkowliek to mnie nie straszne.

Szkoda kasy na emulatory skoro teraz niemalże każdy jak nie ma odtwarzacza mp3 to w telefonie to już standard.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzewam

Mam pytanie do użytkowników zmieniarek mp3 do radia gx-201lh

Zakupiłem zmieniarkę DMC i po podpięciu ładnie się zgłosiło ale są pewne ale...

Wrzuciłem kartę SD, foldery nazwałem zgodnie z instrukcją CD01, CD02...  do 6 sztuk, bo radio w legacku tyle jest w stanie udźwignąć... (chyab ze można więcej ale u mnie nie widzi)

i tutaj zaczynają cię cuda... po przechodzeniu kolejno po folderach - pierwszy wyświetla na radiu jako 2, 2 jako 3 a 5 jako 7 i 6 jako 8. odtwarza "normalnie", ale to wyświetlanie wkurza

Poza tym na papierze zmieniarka posiada pamięć ostatniego utworu...i faktycznie może pamięta, ale u mnie po wznowieniu odpala pierwszy utwór z folderu następnego po ostatnim słuchanym...

To że zmieniarka nie jest demonem prędkości to wybaczam i dopuszczam, ale te cuda powyżej jakoś mnie denerwują.

I tutaj pytanie, czy trafiłem źle i mam felerną zmieniarkę, czy TTTM? Może polecicie mi jakaś sprawdzona pod to "wspaniałe" radio GX-201LH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

freealbercik,

 

Zainteresowałem się Twoim rozwiązaniem, bo też nie mam żadnego wejścia audio wprowadzonego, a chciałbym np. słuchać muzyki z telefonu.

 

Jak oceniasz to co zamontowałeś z perspektywy czasu? Zdaje egzamin? Zdarzały Ci się podpinać do tego telefon i puszczać z niego muzykę?

 

I (może głupie) pytanie. Gdzie sprawdzić jaki dokładnie mam typ radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzewam

Mam pytanie do użytkowników zmieniarek mp3 do radia gx-201lh

Zakupiłem zmieniarkę DMC i po podpięciu ładnie się zgłosiło ale są pewne ale...

Wrzuciłem kartę SD, foldery nazwałem zgodnie z instrukcją CD01, CD02...  do 6 sztuk, bo radio w legacku tyle jest w stanie udźwignąć... (chyab ze można więcej ale u mnie nie widzi)

i tutaj zaczynają cię cuda... po przechodzeniu kolejno po folderach - pierwszy wyświetla na radiu jako 2, 2 jako 3 a 5 jako 7 i 6 jako 8. odtwarza "normalnie", ale to wyświetlanie wkurza

Poza tym na papierze zmieniarka posiada pamięć ostatniego utworu...i faktycznie może pamięta, ale u mnie po wznowieniu odpala pierwszy utwór z folderu następnego po ostatnim słuchanym...

To że zmieniarka nie jest demonem prędkości to wybaczam i dopuszczam, ale te cuda powyżej jakoś mnie denerwują.

I tutaj pytanie, czy trafiłem źle i mam felerną zmieniarkę, czy TTTM? Może polecicie mi jakaś sprawdzona pod to "wspaniałe" radio GX-201LH.

 

U mnie gdy nie miałem wszystkich folderów, tzn np miałem CD01..05 bez 06 to działy się cuda, ale teraz jak mam równo 6 folderów odpowiednio nazwanych to wszystko jest ok. U mnie utwór ostatnio odtwarzany pamięta. Czasami mam tak po odpaleniu auta że zmieniarka wiesza się, wtedy wystarczy włączyć radio a potem z powrotem na zmieniarkę i jest wszystko ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Serwis nie miał pomysłu pomocy  w trybie telefoniczno-mailowym więc skończyło się wymianą na nowy sprzęt... w miedzy czasie poczytałem instrukcje innych tego typu zmieniarek o różnicach w zapisywaniu folderów i... bingo.

U mnie zmieniarka DMC (przeciwnie niż w instrukcji) nie ma folderu CD01 (są nim pliki wrzucone "luzem" a potem CD02 do CD06, wszystko wtedy się zgłasza i odnajduje.

Radio GX-201LH obsługuje za to spokojnie 6 folderów po 99 plików, pamięta ostatni utwór i nie wiesza się... odpukać ;)

Jest to moim zdaniem dobra alternatywa wzbogacenia "badziewnego" radia, nie ma porównania z transmiterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyłączeniu silnika pamięta utwór ale się zacina po sekundzie. Musze wtedy przełączyć na radio o z powrotem chr. W folderach cd01-06 nie może być podfolderow, bo wtedy się numeracja gubi. Ogólnie używam sporo, mam na karcie SD muze i prawie nie zajmuje miejsca w schowku. Chciałem jeszcze pokombinowqc z karta SD wifi, wteey mógłbym od razu z kompa wgrywać muze, ale ostatecznie temat upadł.

Ogólnie oceniam urządzenie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Wskrzeszę temat.

 

Jest rozwiązanie, które załatwiłoby sprawę bezprzewodowo? Chodzi konkretnie o emulator z którym źródło dźwięku (mój iPhone) mógłby się łączyć bezprzewodowo. Te wszystkie kable są dość kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...